Zubař, čištění kanálku

26
23.4.21 12:35

Zubař, čištění kanalku

Ahoj.
Chtěla jsem poradit ohledně čištění zubních kanalku. Byla jsem dnes u nového zubaře. Zubař mi nemohl udělat rentgen, protože jsem těhotná. Šla jsem jsem tam na prohlídku a z důvodu, že mě nahoře malinko bolí zub. Zmínila jsem, že mě zub bolí opravdu málo, že nepotřebuji ani prášek na bolest, ale že mě to otravuje. Měla jsem tam dirku, tak mi zub vyvrtal a dal mi tam vložku. Řekl mi, že přijdu v červnu na vyčištění kanalku u tří zubu a že jeden kanálem stojí 1400kč. Nikdy mi ma zubařka kanálky nečistila, jen mi maximálně vyvrtala kaz a dala plombu. Vždy mi dělala rentgen a vždy vše v pořádku. Chci se teda zeptat. Zubař pozná i bez retgenu, že jsou kanálky poškozené??? Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17809
23.4.21 12:40

No, pokud zub reaguje na teplé, studené, sladké, bolí sám od sebe, tak to bývá přítomnost zánětu nervu a tím pádem je to indikace k čištění kanálků. Určitě je ale potřeba udělat rentgen na potvrzení diagnozy ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 12:50

@Margery Zub mě teď malinko bolel, protože jsem tam měla díru. Jinak vše v pořádku. Zuby citlivé nemám. Nějak se mi to právě nezdá. Až půjdu v červnu k zubaři, tak mu řeknu, že až porodím, tak budu chtít potvrdit to rentgenem. Nechce se mi dávat 4.200kč a možná zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6070
23.4.21 12:52

Ano pozná. A myslím že čištění kanálku znamena vytahani nervů = mrtvý zub.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17809
23.4.21 12:53

@Ahojkot tak to určitě, jen píšu všeobecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 12:55

@mackA159 A na základě čeho to pozná?? Že se jen podívá??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 12:55

@Margery Ano. Já děkuji za názor:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6070
23.4.21 13:00
@Ahojkot píše:
@mackA159 A na základě čeho to pozná?? Že se jen podívá??

Bolestivost zubu na podmety, váčky, boule, změny na dásnu apod. Nicméně opravdu k tomu potřebuje rentgen, bez toho bych si samozřejmě zuby vrtat nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 13:05

@mackA159 No právě. Já přišla a hned co bylo mi zubař v místě, kde mě ten zub bolel pichl injekci a pak se teprve podíval a řekl, že tam mám díru. Ostatní zuby mi mi nechal být, vůbec mi do nich, kdyz to napíšu blbě nepíchal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2812
23.4.21 13:05

Určitě chtěj RTG. Bohužel zubaři rádi čistí kanálky, protože to je spousta peněz do kasičky. Ale na druhou stranu, zub obvykle nebolí, když je tam jen malý kaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
23.4.21 13:07

Mě má zubařka doporučila B-komplex a to mi pomohlo, zub stačilo pouze vyvrtat a dát plombu. Po těhotenství řešit, kontrolu rentgenem.
Jinak píšeš, že ti sdělil bez rentgenu, že máš tři zuby špatné a u všech ti bude čistit kanálky. 8o Nevím o jaké zuby jde, ale počítej, že pokud o stoličky tak ta má 2-3 kanálky a ty to máš hned u tří zubů. Jinak ty kanálky ti může vyplnit zdarma na pojišťovnu (myslím, že jde o studenou techniku :nevim: ).
Pak následuje většinou korunka a ta spolkne dalších pár tisíc.
Být tebou hledám jiného zubaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2812
23.4.21 13:49
@katyca píše:
Mě má zubařka doporučila B-komplex a to mi pomohlo, zub stačilo pouze vyvrtat a dát plombu. Po těhotenství řešit, kontrolu rentgenem.
Jinak píšeš, že ti sdělil bez rentgenu, že máš tři zuby špatné a u všech ti bude čistit kanálky. 8o Nevím o jaké zuby jde, ale počítej, že pokud o stoličky tak ta má 2-3 kanálky a ty to máš hned u tří zubů. Jinak ty kanálky ti může vyplnit zdarma na pojišťovnu (myslím, že jde o studenou techniku :nevim: ).
Pak následuje většinou korunka a ta spolkne dalších pár tisíc.
Být tebou hledám jiného zubaře.

To jsem si ani nevšimla, že jde o 3 zuby. Ano, zub má obvykle 2-3 kanálky, takže za jeden zub je to až 4200,– Kč. Ale korunka se vždycky dělat nemusí, někdy stačí jen ty zuby zaplombovat, což je ale stejně dalších cca 1000,– za bílou plombu. A bohužel někteří doktoři nechtějí dělat to levnější číštění kanálků na pojišťovnu nebo amalgámové plomby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
23.4.21 14:04

Mi čistil kanálky po tom, co mě začal bolet zub pod korunkou. Ale to byla fakt bolest, že bych proskočil zdí. Takže korunka pryč, rozvrtat, vyčistit kanálky. Co tady nezaznělo, že po vyčištění a zaplnění kanálků se musí na RTG! To je důležité, protože je potřeba zkontrolovat, zda jsou kanálky zaplněné správně. To nejde jinak zkontrolovat. V případě, že by byl kanálek špatně zaplněný, tak je celé čištění k ničemu a musí se to udělat znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 14:10

@ZuzaM Já tam měla díru, proto mě ten zub bolel, ale asi jsem přišla včas, tak mě to zase tak hodně nebolelo. Nevím no, nějak se mi to nezdá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
23.4.21 14:12

@Petr-33 Díky. Tak To mi zubař vůbec neřekl, že po vyčištění kanalku musím na rentgen. Mám přijít v červnu a to budu ještě těhotná, tak mi rentgen dělat nebude moc. Asi se na to vyprdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat