Zubař, který přijímá akutní pacienty v HK nebo okolí?

20.1.20 09:42

Zubař, který přijímá akutní pacienty v HK nebo okolí?

Zdravím,

vím, že se toto téma už v minulosti řešilo mockrát. Obnovuji diskuzi, protože si myslím, že bude určitě užitečná pro hodně lidí. Měl by někdo prosím tip na zubaře v Hradci Králové nebo i okolí (třeba do 40 minut dojezdu), který přijímá nové pacienty A vzal by mě s akutním problémem (odlomený kousek zubu)? Můj zubař mě odmítl ošetřit a mám přijít až za 14 dní, kdy jsem objednaná na prevenci. Prý mě jinak nemají kdy ošetřit. Změnu zubaře řeším už hrozně dlouho a nemohu nikoho pořádného najít, nicméně situace se vyhrotila teď o víkendu, kdy jsem si uštípla ten kousek zubu a nechci, aby mi tam začal kaz (už tak mám se zuby celoživotní problémy).

Budu strašně vděčná za jakoukoli pomoc. Děkuji! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70086
20.1.20 09:46

@Anna2912 Nějak si nejsem jistá, zda je to zrovna akutní problém :think: a pochybuju, že nějaký zubař, který za něco stojí, bude mít objednací lhůty pod 14 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 09:55

@j.a.n.i1 asi máte pravdu, nespíš budu muset vyčkat do ošetření svým lékařem a pak až měnit, ale kdyby náhodou… Měla jsem za to, že to akutní je, ale možná skutečně ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
20.1.20 10:09

Odlomený kousek zubu není akutní stav. A rozhodně se vám tam za 14 dnů neudělá kaz, pokud si čistíte zuby. Ona dostavba zubu ve frontálním úseku, pokud se má udělat hezky, netrvá 5 minut a zubař prostě nemá nafukovací kalendář. Akutní stavy jsou úraz, otok, bolest. O bolesti, otoku nic nepíšete, jak velký je onen kousek, jen sklovina nebo dokonce jen uštípnutá výplň?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 10:14

@Beata.xy jedná se o „roh“ zubu, zas tak malý kousek to není, ale taky to není půlka zubu, je to spíš po povrchu. On ten zub už není živý a je z velké části už teď dostavěný, tím pádem to není bolestivé, ale asi už je hodně oslabený. Ono mi upřímně šlo i o to, že můj momentální zubař nemá, co se korunek a podobných zákroků týče, moc dobré recenze, tak jsem chtěla, aby se na to podíval někdo spolehlivější. Nicméně v dnešní době asi mohu být ráda, že vůbec mám zubaře. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
20.1.20 10:35
@Anna2912 píše:
@Beata.xy jedná se o „roh“ zubu, zas tak malý kousek to není, ale taky to není půlka zubu, je to spíš po povrchu. On ten zub už není živý a je z velké části už teď dostavěný, tím pádem to není bolestivé, ale asi už je hodně oslabený. Ono mi upřímně šlo i o to, že můj momentální zubař nemá, co se korunek a podobných zákroků týče, moc dobré recenze, tak jsem chtěla, aby se na to podíval někdo spolehlivější. Nicméně v dnešní době asi mohu být ráda, že vůbec mám zubaře. :)

Pokud je zub mrtvý, tak to opravdu počká. Změnit zubaře, pokud nejste spokojená se stávajícím, samozřejmě můžete a udělejte, ale nepočítejte s tím, že vás vezme zítra, spíš tak za 3-4 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama