2,5letá má zkažené zuby - mohou vydržet, nebo musí ven?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lathi
Kecalka 317 příspěvků 13.07.19 14:37
Zubar na konzultaci (kaz u dítěte)

Dobrý den, prosim neni zde zubař nebo nema nekdo znameho zubaře pro konzultaci? Dcera(2,5)ma plošné kazy na hornich prednich zubech. Nas pan zubar pred pul rokem rikal ze kdyz vynechame sladke, mleko a bude pit jen vodu a budeme po kazdem jidle cistit, tak se ji kazy vysuší a zuby takto vydrzi aby se nemusely trhat. Pred mesicem na kontrole se k tomu temer nevyjádřil a jen at takto pokracujeme. Nedalo nam to a sli jsme radeji jeste pro konzultaci na detskou soukromou kliniku, kde nam rovnou rekli ze vse musi ven pod celkovou anestezii, cehoz se samozřejmě moc bojim. A ted nevim kde je pravda? Navic mame na rozhodnuti jen tyden protoze pak uz nebudou mit na operaci termin a cekali bychom dalsich několik mesicu..jsem z toho uz dost zoufala.. moc dekuji (jsme z Prahy)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
monique1112
Stálice 57 příspěvků 13.07.19 14:55
@Lathi píše:
Dobrý den, prosim neni zde zubař nebo nema nekdo znameho zubaře pro konzultaci? Dcera(2,5)ma plošné kazy na hornich prednich zubech. Nas pan zubar pred pul rokem rikal ze kdyz vynechame sladke, mleko a bude pit jen vodu a budeme po kazdem jidle cistit, tak se ji kazy vysuší a zuby takto vydrzi aby se nemusely trhat. Pred mesicem na kontrole se k tomu temer nevyjádřil a jen at takto pokracujeme. Nedalo nam to a sli jsme radeji jeste pro konzultaci na detskou soukromou kliniku, kde nam rovnou rekli ze vse musi ven pod celkovou anestezii, cehoz se samozřejmě moc bojim. A ted nevim kde je pravda? Navic mame na rozhodnuti jen tyden protoze pak uz nebudou mit na operaci termin a cekali bychom dalsich několik mesicu..jsem z toho uz dost zoufala.. moc dekuji (jsme z Prahy)

Ja jen k te anestezii. Dcera, sice 7 let, byla ted nedavno a vse perfektne zvladla. Taky jsem se velmi obavala, ale bylo to v pohode. Ony ty detske kazy se rychle rozlezaji na dalsi zuby, tak mozna proto chteji, aby se zuby vytrhly.

Lathi
Kecalka 317 příspěvků 13.07.19 14:59

@monique1112 diky, ja mam stejný názor jako vy. jasne toho uspání ae bojim asi nejvice. Je jasne ze kdyby musela treba na operaci s nadorem nebo tak, tak nejakou narkozu neresim vůbec, ale preci jen si trochu rikam zda to u zubu neni trochu zbytecnejsi :roll:

Uživatel je onlinekacaba379
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 13.07.19 15:37

Kluk měl (má) kazy na horních dvojkách a na jedné trojce. Kazy má cca 3 let, teď je mu 7. Nějakou dobu jsme čistili Elmex Gelem, tak po cca půl roce jsme s tím přestali. Naše zubařka říkala, že pokud ho to nebude bolet, byla by ráda, kdyby tam ty zuby vydržely co nejdéle, ideálně do doby, než vypadnou samy a pak narostou stálé…Velikostně má ty kazy tak nějak pořád stejné, zuby ho nebolí, dvojky už jsou s vypadnutím na spadnutí…takže já bych do nějaké celkové anestezie a vytržení nejspíš nešla. Samozřejmě, že kdybych viděla, že se to nějak dramaticky šíří, asi bych byla radikálnější, ale takto mi to přijde jako rozumnější řešení.

Lathi
Kecalka 317 příspěvků 13.07.19 15:45

@kacaba379 diky, ja právě trochu nevim, ale ty „nase“ kazy jsou fakt pres cely zub, tak 80%zubu je žlutohnědý a kdyz prejedu nehtem tak je tam tak milimetrova prohlubeň. Zatim ji to neboly, jak moc se to zhoršuje jako laik nepoznam :rolling_eyes: proto bych rada aby to videl i nekdo další

Uživatel je onlinekacaba379
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 13.07.19 15:55
@Lathi píše:
@kacaba379 diky, ja právě trochu nevim, ale ty „nase“ kazy jsou fakt pres cely zub, tak 80%zubu je žlutohnědý a kdyz prejedu nehtem tak je tam tak milimetrova prohlubeň. Zatim ji to neboly, jak moc se to zhoršuje jako laik nepoznam :rolling_eyes: proto bych rada aby to videl i nekdo další

No tolik toho kluk neměl, ale vidět to je a za ty 4 roky se to moc nezhoršilo…prohlubeň tam cítím taky..

Bara04
Kecalka 210 příspěvků 13.07.19 16:09

Dcera ma to same. Zubar mi rekl, snazte se cistit elmex gelem, dobre a pravidelne cistit a doufat ze vydrzi co nejdele. Dokud neboli netrhat. Kde jste byli na klinice? Taky aby to nebylo trochu jako vas do toho natlacit a vydelat… jdete na dalsi konzultaci, do narkozy bych sla az budu mit alespon 2 stejne nazory a to od nekoho komu věřím

Lathi
Kecalka 317 příspěvků 13.07.19 16:22

@Bara04 byli jsme na klinice Radno. Zatím ji to neboly, cistime, nepije sladke.. zase se bojim aby ji to pak nezacalo bolet a necekali jsme na zákrok mesice:rolling_eyes: nadruhou stranu jak pisete zda nevydrzet co nejdele. Ale ted nám navic nasli dalsi kazy na stolickach ktere budou asi chtit take co nejdříve vyvrtat:sleepy:

Bara04
Kecalka 210 příspěvků 13.07.19 16:45

@Lathi zkuste jeste dentmedico. Ta take dela deti. Na recenze Radno jsem četla ze obcas tlaci moc a zbytečně. My jdeme s 5 letym synem take kvuli stolickam. Cekali jsme tedy take dlouho…ale. neboli ho to.

evulinda79
Stálice 87 příspěvků 13.07.19 17:03

Pokud nebolí, netrhat, pokud bolí, řešit a hlavně byla chyba v péči a pokud se objevují další kazy, tak stále trvá, zub se nekazí sám od sebe - zubní instrumentářka,13 let praxe

Lathi
Kecalka 317 příspěvků 13.07.19 17:11

@evulinda79 ano byla, ona spadla na predni zuby, mesic to mela fialove a zuby se hýbali takze jsme je ooravdu téměř nečistili..,behem mesice se ji to udelalo:weary:

luci.no
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 13.07.19 18:53

@Lathi Erpet medical v Pstrosove. Uzasny pan zubar! Syn tam byl v celkovce pred cca 3 tydny a podarilo se mu zachranit horni jednicky, i kdyz jsem pocitala s jejich vytrzenim. Nejdriv si zvou na konzultaci a tam se vse domluvi. Take jsem se synem obesla nekolik zubaru a nazory se znacne lisily (podle jednoho zubare nemel zadny kaz). Tady jsem byla vazne spokojena s pristupem vsech zamestnancu.

Lathi
Kecalka 317 příspěvků 13.07.19 19:38

Dekuji moc, zkusim se tam objednat @luci.no

leryl
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 15.07.19 20:10

Každý zubař by Vám měl říci, že zubní kaz je infekční, tudíž se šíří. Nečekala bych na to, až to začne bolet a šířit se na další zuby. Ale nejsem zubař a jak je vidno, ani oni v tom nemají jasno.
Místo anestezie by možná šlo použít rajský plyn, nedávno o tom mluvil Mudr. Šmucler na ČR 2.

Lathi
Kecalka 317 příspěvků 15.07.19 21:59

@leryl ja vim, je to. jedna z možností. Jeden ze zubaru nam rekl ze se tento kaz da cistenim vysusit a tim by ae nerozšířil dale. Dalsi k tomuto neřekl nic a rovnou trhat. Nastesti jsem sehnala dalsi dva kteri me vezmou na konzultaci a pak uvidime. Pokud budou chtit take trhat rozhodne se k tomu take přikloním…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama