Zubař na počátku těhotenství

304
12.3.17 10:47

Zubař na počátku těhotenství

Ahoj holky, jsem na úplném začátku a zítra mám jít k zubaři na preventivní prohlídku. Normální prohlídky se asi bát nemusím, že? Ale co kdyby mi třeba dělal rentgen? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7625
12.3.17 10:49
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Myslíš, že ti bude dělat zubař rentgen pánve? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
12.3.17 10:50

Tak to doktorovi řekni, že jsi těhotná, on to vezme v potaz ;) Ale normální prohlídky se rozhodně neboj a rentgen se ani běžně nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8753
12.3.17 10:50

Tak rentgen si delat nenech, oni se i ptaji jestli neksi tehotna… a ja si nenechala dat ani umrtvovaci injekci, protoze muze zpusobit kontrakce, ale slo jen o vrtani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8753
12.3.17 10:51
@Šmoulice píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Myslíš, že ti bude dělat zubař rentgen pánve? :mrgreen:

Mne to nejak vtipny neprijde :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
12.3.17 10:51

Jestli se toho bojis, tak to proste odmitni, informuj o těhotenství, pokud ještě nemas tehotenskou prukazku, tak te tam stejně bude čekat ještě návštěva :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
12.3.17 10:53

@Tarinka No ten rentgen mi taky nepřijde vtipnej, ale ten dotaz sám o sobě je trochu zvláštní…Prostě jdu k doktorovi, řeknu, jsem těhotná, a problém vyřešen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7625
12.3.17 10:54
@Tarinka píše:
Mne to nejak vtipny neprijde :think:

Vtipnej je celej ten příspěvek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8753
12.3.17 10:59
@Patie píše:
@Tarinka No ten rentgen mi taky nepřijde vtipnej, ale ten dotaz sám o sobě je trochu zvláštní…Prostě jdu k doktorovi, řeknu, jsem těhotná, a problém vyřešen.

Nevim no, nekteri doktori treba nedoporucuji obycejnou plombu, nekdo ti rekne, ze umrtvujici injekce vadi, nekdo ze ne. Tak asi o tom zakladatelka chtela info :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 10:59

Pokud ti budou dělat rentgen, tak to nahlásíš a vyfasuješ fešnou sukýnku. Ovšem na běžný prevenci se RTG nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
12.3.17 11:03

RTG se běžně nedělá, takže hádám, že ti ho dělat nebude. A pokud náhodou ano, tak řekneš, že jsi těhotná. Kde je problém? :nevim: Mně jako těhotné nikdy RTG zubař nedělal. Jinak se nemáš čeho bát. Já jsem v 16tt. a jsem u zubaře teď celý týden pečená vařená - zánět osmičky, zánět čelisti, každý den výměna drénu, zítra mě čeká řezání do dásně a za měsíc-dva extrakce… to je teprve zážitek. :mrgreen: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69630
12.3.17 11:14
@lleennttiillkkaa píše:
Pokud ti budou dělat rentgen, tak to nahlásíš a vyfasuješ fešnou sukýnku. Ovšem na běžný prevenci se RTG nedělá.

Já vyfasovala fešné šatičky automaticky i jako netěhotná a bylo. A tedy nebyla to prevence byl to panoramaťák kvůli sekání osmiček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
12.3.17 11:25

@Šmoulice mě to taky pobavilo :mrgreen:

Tak taky si myslím, že na běžné prohlídce -preventivce se rentgen nedělá. Každá těhotná snad ví, že má upozornit, že je těhotná, kdyby jí chtěli dělat rentgen čehokoli…a každopádně zubaři stejně musí říct, že je těhotná, protože těhotné mají během těhotenství prohlídku navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69630
12.3.17 11:29

@axlpol Tak říkat mu nemusí, není povinností prohlídky navíc využít. Ale ano, je logické mu to sdělit, pokud by chtěl dělat RTG, pak ho preventivně dělat nebude a pokud tam bude zásadní problém, kdy fakt bude potřeba, no tak dostane ochrannou zástěru, koneckonců, když si zlomí ruku, tak ji ten RTG taky musí udělat aby věděli jak kosti vypadají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 11:29

Rentgen že se běžně nedělá? K jakým řezníkům to chodíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama