Zubař si ze mě dělá dojnou krávu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 23:46
Zubař si ze mě dělá dojnou krávu?

Ráda bych znala váš názor a zkušenosti!

V roce 2008 jsem začala chodit do soukromé kliniky na Prahu 10 k paní zubařce Zelenkové. Byla jsem spokojena je precizní a nic od ní nebolí. Poté šla na mateřskou a já v rámci kliniky byla svěřena do péče zubařce Šťastné. S tou jsem byla ještě spokojenější takže po té co se moje původní dr vrátila já i nadále zůstala u dr Šťastné. Ovšem dr Šťastná se z kliniky trhla do vlastní praxe kamsi do horní dolní.

Našla jsem si tedy novou zubařku na Praze západ kde bydlim… přeci jen Praha 10 byla dost z ruky.
S novou zubařkou jsem spokojena nebyla a zjistila jsem, že moje původní zubařka Zelenková si otevřela svoji soukromou praxi kousek odemne.

Vrátila jsem se tedy k ní a mám pocit, že si ze mě dělá dojnou krávu. Předělává mi jeden zub za druhým a to je dělala ona ( mám opis karty z původní kliniky). Navíc s nimi nemám žádný problém (nic mě nebolí a na rtg kaz není). Jednoduše zkonstatuje, že se jí to nelíbí a vrhne se na předěláváni. Mám pouze bílé plomby a je mi jasné, že životnost je kratší než u amalganu, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to dělá jen pro prachy.

Mám za sebou 3 návštěvy celkem za cca 6000,– Kč. Brzy mě čeká další kde naplánovala předělání další bílé plomby co dělala před 7 lety.

Ke všemu jsem si kontrolovala u pojišťovny úhrady kde si vyfakturovala léčbu chronického parodontu.

Nevim o tom, že by mi kromě rentgenu, injekce, vrtání a výplně dělala něco jiného. Navíc parodontozu nemám nebo mám a paní zubařka se o tom jen za ta léta nezmínila.

S kým konzultovat postup jejího systematického předělávání? Mám obavy to diskutovat s ní… kót když si ještě od pojišťovny nechá proplácet něco co mi nedělala.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
veria
Generální žvanilka 23784 příspěvků 1 inzerát 20.01.18 00:35

To je úplně jednoduché. Řekni doktorce, ze to předělávat nechceš. Tečka.

pijavice
Kecalka 263 příspěvků 20.01.18 00:42

Začala jsem chodit také k nové zubařce a ta tedy tvrdí, že to taky všechno pokud je, ale nedělala ona mění, ale že jsou ty moje zatím ok tak je nechá (mám hubu plnou amalgánových plomb a do budoucna bych to teda chtěla změnit) a do ničeho mě zatím nenutila. Ale já jsem teda z moravy. Ale jak píše @veria, pokud jsou ok a ty je měnit nechceš, tak řekni ne. Je to o tom jestli se umíš ozvat.

kouřící králík
Závislačka 4262 příspěvků 20.01.18 00:50
@Anonymní píše:

V roce 2008 jsem začala chodit do soukromé kliniky na Prahu 10 k paní zubařce Zelenkové. Byla jsem spokojena je precizní a nic od ní nebolí. Poté šla na mateřskou a já v rámci kliniky byla svěřena do péče zubařce Šťastné. S tou jsem byla ještě spokojenější takže po té co se moje původní dr vrátila já i nadále zůstala u dr Šťastné. Ovšem dr Šťastná se z kliniky trhla do vlastní praxe kamsi do horní dolní.

Našla jsem si tedy novou zubařku na Praze západ kde bydlim… přeci jen Praha 10 byla dost z ruky.
S novou zubařkou jsem spokojena nebyla a zjistila jsem, že moje původní zubařka Zelenková si otevřela svoji soukromou praxi kousek odemne.

Vrátila jsem se tedy k ní a mám pocit, že si ze mě dělá dojnou krávu. Předělává mi jeden zub za druhým a to je dělala ona ( mám opis karty z původní kliniky). Navíc s nimi nemám žádný problém (nic mě nebolí a na rtg kaz není). Jednoduše zkonstatuje, že se jí to nelíbí a vrhne se na předěláváni. Mám pouze bílé plomby a je mi jasné, že životnost je kratší než u amalganu, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to dělá jen pro prachy.

Mám za sebou 3 návštěvy celkem za cca 6000,– Kč. Brzy mě čeká další kde naplánovala předělání další bílé plomby co dělala před 7 lety.

Ke všemu jsem si kontrolovala u pojišťovny úhrady kde si vyfakturovala léčbu chronického parodontu.

Nevim o tom, že by mi kromě rentgenu, injekce, vrtání a výplně dělala něco jiného. Navíc parodontozu nemám nebo mám a paní zubařka se o tom jen za ta léta nezmínila.

S kým konzultovat postup jejího systematického předělávání? Mám obavy to diskutovat s ní… kót když si ještě od pojišťovny nechá proplácet něco co mi nedělala.

to je naprosto běžná cena, co řešíš

ebroker777
Povídálka 41 příspěvků 20.01.18 00:53
Dojná kráva
@Anonymní píše:

Jo jo, má to příznaky dojné krávy, já chodím jen na zubní hygienu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 00:59

@pijavice @kouřící králík

Já si do teď myslela, že jí můžu věřit, ale teď mám pocit, že mě jen vytěžuje a jestli je její praxe vše po 5-8 letech měnit tak to potěš.

Řešim to zbytečný předělávání ne cenu. Vím, že to plus mínus stojí všude stejně. I když s mateřskou 7100,– Kč bych si to bez rezerv nemohla dovolit.

mooch
Extra třída :D 13746 příspěvků 20.01.18 04:02

Tak o životnosti bílých plomb slyším poprvé, já mám ty nejstarší 29 let a můj zubař se netvari, ze by potřebovaly predelat. Pravda dělal jevtehdy on, těsně po škole :mrgreen:

Myssicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 04:07

Moje zubarka dela bile plomby za 400,–, mam je uz tak 10 let a stale super. Ma ale objednavaci dobu delsi, tak jsem zkusmo presla jinam, kde mi za totez nauctovali 2400,–, prestoze pri registraci tvrdili, ze je to od 600,– dle velikosti plochy. Ja si nechala prekryt dve mini tecky na prednich zubech a ejhle. Tak jsem se pokorne vratila, odkud jsem prisla. Holt nova ordinace neco stoji. No a kolegyne byla u soudu kdysi svedcit v pripade jeji zubarky, ktera si taktez vykazovala neuskutecnene zakroky. Rekni, ji, ze nic predelavat nechces a ohledne te vykazovane pece si zavolej na stomatologickou komoru.

Netopirek
Echt Kelišová 7941 příspěvků 20.01.18 05:29

Dle toho co píšeš tě dojí pěkně.
Ozvala bych se, hlavně ohledně předělávek její práce a nahlásila bych jí na stomatologické ko­moře

Halamka
Závislačka 3694 příspěvků 20.01.18 05:54

Take bych se ozvala. Pokud je zub v poradku, nema do nej co vrtat.
A na vykazovani pece, ktera neprobehla jsem alergicka. Byla jsem poprve u zubare, ktery dle referenci mel byt super. Ordinoval s otevrenymi dvermi do cekarny, kreslo postavene tak, aby cekajici videli i mandle. Pouze se podival do pusy, rekl, co by bylo treba a objednal dalsi termin. Ten jsem zrusila, protoze mi vadili ty dvere a nasledne ve vykazane peci byla za podivani se do pusy castka 800kc.
Kdyz zacinaly soukrome ordinace, chodila jsem k jedne, ktera lecila pouze trhanim. Kdyz mi chtela vytahnout treti zub, ktery ani nebolel, utekla jsem a az po nejake dobe se dozvedela, ze je to jeji styl lecby.
Ozvi se jak zubarce, tak i na pojistovnu, ze paradentozu nemas.

Jana206
Nadpozemská drbna 26544 příspěvků 20.01.18 07:11

Na rovinu ji rekni, ze na to nemas, at opravuje jen to, co je skutecne nutne. A na zdravotni pojistovne se zeptej na obvykle ceny, pripadne jinem zubari, ktery pribira.

Taky mam pocit, ze plomby jsou z nekvalitnich materialu, aby se brzy rozbily a clovek jen solil a solil.

Me osobne stve, ze dentalni hygiena se uz nedela v ramci preventivni prohlidky, ale musi se zvlast. I kdyz je to zakladni hrazene pojistovnou, namasti si na tom kapsu dva lide a pacienta to stoji cas :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 07:50

Necetla sem cely prispevek, ale resila sem podobny problem. Mela jsem super doktora a ten bohuzel onemocnel vazne a naslwdne zemrel. Presla jsem k pani doktorce, ktera mi zacala tez vsechno predelavat a porad jsem neco akorat platila. Kdyz mi oznanila, ze je potreba co nejdriv dat 3 korunky a vyvrtat amalgamovy plomby a dat bily, tak sem sla na konzultaci k jinymu zubari. Upozornuju, ze jsem nemela nejmensi problem, plomby drzely a mrtvy zuby se mi nedrolily, nic! Na konzultaci mi dr udelala rtg a nevidela jediny rozumny duvod, proc tohle delat. Korunky jsou sice otazkou casu, ale akutni to v zadnym pripade nebylo, doktorka jen utrousila, ze si chce pani doktorka akorat udelat hezkou dovolenou. Takze klidne zavolej bekam jinam a skoc si vyslechnout i jiny nazor! Ja presla a mam klid. Anonym prosim

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 1 inzerát 20.01.18 08:23

Kvalitní soukromá zubařka by ti měla zkontrolovat pusu a navrhnout plán řešení se všemi zuby a celkovou cenou. Ne si při každé návštěvě na jeden vzpomenout. I když, jestli ti dělá jeden zub za půl roku, to se mi tak strašný nezdá :think: nicméně jestli máš podezření, o ten celkový plán si řekni. Z toho se nemůže vymluvit a musí ti ty opravy zdůvodnit.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 20.01.18 08:36

Tyhle soukrome kliniky jsou des :cert: manzel se na jednu prihlasil na doporuceni kolegy z prace. Chtel opravit kazy a dat bile plomby. Nic z toho dodneska nema, zubarka se mu porad snazila zachranit jeden dost zkazeny zub, porad vyplne kanalku apod., za kazdou navstevu dal 2 tisice. Takhle do jednoho zubu za pul roku nacpal 11tisic a o dva mesice pozdeji, kdyz si rano cistil zuby, mu zub vypadl. :nevim: takze rovnou mohl ty penize prohodit oknem. Mezitim se mu samozrejme zhorsily ty kazy co mel na ostatnich zubech a o ktere se zubarka „nestihala“ starat, protoze zachranovala ten jeden zub. Ted chodi k normalni zubarce, sice musi jet na malomesto vzdycky, protoze ve velkych mestech jsou uz jen ty kliniky. Ale opravi mu vsechno, da bilou plombu a plati se u ni asi ctvrtina toho co na klinice. :nevim: Pokud ti pristup nevyhovuje, sezen jineho zubare. :kytka:

malá_holka
Kelišová 5795 příspěvků 20.01.18 08:44

A pak se někteří diví, že lidi zubařům nevěří a jen na nich rýžujou :lol: To je hnus :lol: Možná to chce do malýho města, u nás plomba bila od 5set a keramickej zub 3tisice. A moc hezká prace.Jo a udělá i amalgánovou na pojišťovnu a bez keců :nevim:
Já mám teda zuby svoje a nevrtaný, ale vím od přítele.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >