Zubař v těhotenství

Anonymní
28.11.20 22:18

Zubař v těhotenství, prosím vaše zkušenosti

Hezký večer děvčata, prosím vás chtěla bych se zeptat.. Už asi třičtvrtě roku jsem nebyla u zubaře.. Ano..je to moje chyba..
Jsem těhotná..a zjistila jsem ze mám zubní kaz.. A chtěla bych se vás zeptat jak to u zubaře chodí v těhotenství? Je to všechno stejné jako bych těhotná nebyla? Nebo je něco co zubař nesmí?
Taky jsem četla že některá plomba je v těhotenství zdarma.. Je to pravda? Děkuji a hezký večer ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7673
28.11.20 22:19

Bylo to stejné jako mimo těhotenství.
Kaz Ti ošetří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6150
28.11.20 22:43

Nesmí se akorát rentgen, jinak vše stejné. Já teda za plombu nic neplatim, ale když mi naposledy dělala tak mi říkala, že v těhotenství a při kojení je zdarma bílá. Ale už je to nejakej pátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6527
28.11.20 23:45

Ano, v těhotenství ti dají lepší plombu zdarma (na pojišťovnu) a máš ještě nárok na jednu prevenci navíc. Jinak bylo myslím vše stejné, jen ho o tom prostě hned na začátku informuj a případně si nech dát razítko do těhotenské průkazky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
29.11.20 06:11

Je to stejné jako normálně. Neměl by ti ale dělat rentgen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 11:15

Mě zubařka vrtat v těhotenství, byla jsem v sedmém, nechtěla, prý i kvůli stresu atd. Takže jdu až teď, když má malý čtyři měsíce.
A co se týče toho, co je a není zdarma, jako lepší plomba atd, tak to se informuj u své zdravotní pojišťovny, každá to má jinak. U některé je třeba prevence navíc a u druhé je prostě příspěvek pro maminky a jestli to člověk využije na screeningy nebo dentální hygienu je na něm. Mně pojišťovna proplatila dva screeningy po 1500 Kč, ale dentální hygienu v těhotenství už ne, protože jsem příspěvek vyčerpala těmi screeningy, takže se raději informuj :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
10
29.11.20 20:33
@Anonymní píše:
Hezký večer děvčata, prosím vás chtěla bych se zeptat.. Už asi třičtvrtě roku jsem nebyla u zubaře.. Ano..je to moje chyba..
Jsem těhotná..a zjistila jsem ze mám zubní kaz.. A chtěla bych se vás zeptat jak to u zubaře chodí v těhotenství? Je to všechno stejné jako bych těhotná nebyla? Nebo je něco co zubař nesmí?
Taky jsem četla že některá plomba je v těhotenství zdarma.. Je to pravda? Děkuji a hezký večer ;)

Nedávno mi zubařka Take vrtala zub a dávala blombu, řekla že mi radši nebude dávat ani injekci proti bolesti,…
A na další návštěvu se mám objednat až jak porodim, že zatím nebudeme teď níc dělat,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
30.11.20 17:05
@leeeeeena píše:
Nedávno mi zubařka Take vrtala zub a dávala blombu, řekla že mi radši nebude dávat ani injekci proti bolesti,…
A na další návštěvu se mám objednat až jak porodim, že zatím nebudeme teď níc dělat,

Mně naopak dala injekci proti bolesti. Byla jsem v 5. týdnu a ještě si nebyla jistá těhotenstvím. Doktorka řekla, že i kdybych byla těhotná, tak ta látka obsažená v injekci je pro miminko méně škodlivá (a v měnším množství), než látky vyloučené tělem kvůli bolesti při vrtání. Ale plombu jsem teda platila v plné výši. Jen ten RTG se v těhotenství nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5291
20.12.20 12:46

Hrazena je PROVIZORNI bila vypln, nekvalitni. Pokud si nenechavas bezne davat nejlevnejsi varianty, nema smysl tohle chtit.

Umrtvovat i vrtat se muze normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat