Zubař - zanedbání péče

Anonymní
27.5.20 12:09

Zubař - zanedbání péče

Zdravím ženy!

Mám docela ošklivý problém a zajímá mě, jak byste ho řešily vy :think: pravidelně chodím k zubaři od pojišťovny, od mládí k tomu stejnému, vždycky mi věnoval na preventivní prohlídce 5 minut a „máte pěkné zuby, přijďte za půl roku“ a víc nic… rentgeny, mikroskop, pořádná prohlídka, nic. Myslela jsem si, že to je takhle v pořádku a problém jsem žádný neměla, tak co to řešit dál. Najednou mě začal bolet zub a já zašla jinam… verdikt - zub shnilý skrz na skrz, 25 000 za opravu tohoto zubu a 20 000 další věci co jsou v puse špatně a dost menších kazíků co bývalý zubař neodhalil. Příjít o pár měsíců déle, byla bych kvůli laxnosti bývalého zubaře bez zubu. Takových nocí jsem kvůli tomu probrečela :oops: nechaly byste to být a prostě chodily jinam a zaplatily si opravu, nebo byste si stěžovaly? kam si vůbec stěžovat? pojišťovna? stomatologická komora? :nevim: přijdu si jak v zemi třetího světa, kvalitou vyšetření!!!

Děkuji za rady a názory :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.5.20 12:14

Uplně stejné jsem to měla. Chodila jsem ke starší zubařce. Vždy ok, vše v pohodě. Skoro žádný kaz. A pak jsme přešla asi před třemi roky k jiné zubařce. Naštěstí jsem neměla nic tak špatného jako ty. Ale kazu mi našla asi tak 8, řešili jsme to hrozně dlouho. špatně jsem čistila zuby… vše špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
35689
27.5.20 12:18

Jenže ono to není tak, že kdo najde víc kazů, ten je lepší zubař.
Každý kaz se nemusí hned opravovat, ty povrchové mají šanci na zahojení, nebo mohou být delší dobu v klidu. Když se zubař vrhne na doposavad uspokojivý chrup a vyvrtá tam naráz 8 kazů, připadá mí spíš jako zlatokop a šla bych se přeptat ještě někde jinde, jestli je to vážně nutné.

Čímž se nevylučuje možnost existence laxního nedbalého zubaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 12:21
@Pudloslava píše:
Jenže ono to není tak, že kdo najde víc kazů, ten je lepší zubař.
Každý kaz se nemusí hned opravovat, ty povrchové mají šanci na zahojení, nebo mohou být delší dobu v klidu. Když se zubař vrhne na doposavad uspokojivý chrup a vyvrtá tam naráz 8 kazů, připadá mí spíš jako zlatokop a šla bych se přeptat ještě někde jinde, jestli je to vážně nutné.Čímž se nevylučuje možnost existence laxního nedbalého zubaře.

To je samozřejmě pravda, jde mi o ten „shnilý“ zub především. Všechno jsem viděla na rentgenu, všechno mi bylo vysvětleno, je shnilý až do dřeně… s tímto novým zubařem jsem diskutovala hodinu o tom, co je potřeba nebo není - řekl mi, co je nutné, co počká, co je možné, že se remineralizuje při správně péči. Docela mu věřím.

• Nahlásit
  • Citovat
4193
27.5.20 12:22

No 25tis za opravu jednoho zubu? Však to máte vyrvání toho shnilého a daný implantát. A 20 tis za další věci, však to máte jen pár bílých plomb. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 12:24
@Cenarius píše:
No 25tis za opravu jednoho zubu? Však to máte vyrvání toho shnilého a daný implantát. A 20 tis za další věci, však to máte jen pár bílých plomb. :nevim:

Rozhodla jsem se pro soukromou péči, protože zubařům na pojišťovnu prostě už po téhle zkušenosti nevěřím :zed: budeme dělat endodoncii, pak čep a celokeramická korunka, na vše dost času, aby to bylo provedeno pořádně a kvalitně. Takže asi to klidně zaplatím, už nechci aby mi na zuby sahal nějaký lemtal :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
233
27.5.20 12:26

Měla jsem to stejné. preventivka, bez rtg, neměla jsem z toho dobrý pocit. přešla jsem jinam a naštěstí i tak jsem bez kazu už snad 18 let. rtg mám teď 1× za 2 roky a jsem klidnější.

spíš jsem už hodně četla, že si nový zubař vymýšlí opravy i který nejsou potřeba. skočila bych si ještě jinam pro názor s rtg co dělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 12:28

Já měla stejný problém. Nestěžovala jsem si, přešla jsem jinam kde mi vše dali do pořádku. Ale upřímně 25 000 za zub, který je shnilý mi přijde moc, to už možna radši vytrhnout. Nemáš někoho šikovnějšího a levnějšího.
Já měla zuby hodně špatné, ale stálo mě to +- 10 000 - 12 000 kč

• Nahlásit
  • Citovat
59265
27.5.20 12:31
@Anonymní píše:
Zdravím ženy!

Mám docela ošklivý problém a zajímá mě, jak byste ho řešily vy :think: pravidelně chodím k zubaři od pojišťovny, od mládí k tomu stejnému, vždycky mi věnoval na preventivní prohlídce 5 minut a „máte pěkné zuby, přijďte za půl roku“ a víc nic… rentgeny, mikroskop, pořádná prohlídka, nic. Myslela jsem si, že to je takhle v pořádku a problém jsem žádný neměla, tak co to řešit dál. Najednou mě začal bolet zub a já zašla jinam… verdikt - zub shnilý skrz na skrz, 25 000 za opravu tohoto zubu a 20 000 další věci co jsou v puse špatně a dost menších kazíků co bývalý zubař neodhalil. Příjít o pár měsíců déle, byla bych kvůli laxnosti bývalého zubaře bez zubu. Takových nocí jsem kvůli tomu probrečela :oops: nechaly byste to být a prostě chodily jinam a zaplatily si opravu, nebo byste si stěžovaly? kam si vůbec stěžovat? pojišťovna? stomatologická komora? :nevim: přijdu si jak v zemi třetího světa, kvalitou vyšetření!!!

Děkuji za rady a názory :srdce:

Ničeho se nedovolas, je to zbytečné.. Mám to samé.. Teď jen cvakam a modlím se, ať mě ty Zuby dá dokupy aoukromnik..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10837
27.5.20 12:32

Jde o to, zda vsechny ty identifikovane vadne zuby jsou odhalitelne pri bezne prohlidce, anebo jen pomoci rentgenu (kolikrat je povrch zubu nenaruseny). Pokud jsi si u drivejsi zubarky na nic nestezovala a zuby jsou vizualne v poradku, tak jakepak zanedbani pece? :think: Vetsinou totiz pri zmene zubare se objevi spousta veci na zpravovani :?

Ja mela pri zmene zubare na rentgenu pod plombou kaz. Zub nebolel, proto ho stary lekar (ktery mi rentgen nedelal) neodhalil. Ale nemyslim, ze by peci zanedbal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10837
27.5.20 12:34
@martina.se píše:
Ničeho se nedovolas, je to zbytečné.. Mám to samé.. Teď jen cvakam a modlím se, ať mě ty Zuby dá dokupy aoukromnik..

Oni jsou soukromymi lekari vsichni :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
27.5.20 12:34
@Anonymní píše:
Rozhodla jsem se pro soukromou péči, protože zubařům na pojišťovnu prostě už po téhle zkušenosti nevěřím :zed: budeme dělat endodoncii, pak čep a celokeramická korunka, na vše dost času, aby to bylo provedeno pořádně a kvalitně. Takže asi to klidně zaplatím, už nechci aby mi na zuby sahal nějaký lemtal :nevim:
čili když nemá smlouvu s pojišťovnou, je to pro tebe známky kvality?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13863
27.5.20 12:36

Já jsem díky nekvalitní práci předchozí zubařky přišla o jeden zub, který uhnil pod korunkou. Druhý hned vedle se povedlo zachránit, ale dělala se korunka s můstkem a dohromady za cca 16 tis. Kč. Byly to zadní zuby, takže jsem nebrala celokeramiku, která je dražší. Dceři zase stejná doktorka díky neošetření mléčného zubu ohrozila ten trvalý. Naštěstí to bylo bez následků. S původní doktorkou jsem nic neřešila. Stejně se ničeho nedomůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10837
27.5.20 12:37
@Pudloslava píše: čili když nemá smlouvu s pojišťovnou, je to pro tebe známky kvality?

To je znamka toho, ze se zubar nedokaze s pojistovnou dohodnout. Jak se asi potom dohodne s pacientem, pokud nastane nejaky problem? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 12:37
@Pudloslava píše: čili když nemá smlouvu s pojišťovnou, je to pro tebe známky kvality?

Zjišťovala jsem si o tomto tématu dost a ptala jsem se na názory lidí, co se ve zdravotnictví celkově pohybují, i kamarádky, co stomatologii studuje. Říkala, že problém je v tom, že pojišťovna například třeba u ošetření kanálků proplácí zákrok do půl hodiny (já budu v křesle 2.5 hodiny), podobné to je s plombami. Tzn ti zubaři na pojišťovnu musí několik kroků přejít a nebo je udělat rychle a ne moc kvalitně aby netratili. A nejde to udělat tak, že něco zaplatí pojišťovna a zbytek zaplatíte vy, to je prý nelegální. Docela mi to dává smysl.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama