Je to kaz?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.4.21 14:23

Zub,je to kaz? Foto

Dobrý den, omlouvám se za nevhodné nechutné foto. Je to kaz? Mám to na zadní stoličce, už jsem stím byla dvakrát na bolest. Bolí to jen na povrchu, když něco jim… Opravdu je to dost nepříjemné. Zubař mi řekl že to je jen citlivé, že to kaz není. Fakt už nevím jak mu to mám vysvětlit. Ani kam stím zajít.. zub na poklep ani při zkusu neboli.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28585
19.4.21 14:24

Měla bys jít na dentální hygienu, přijde mi to kolem jako zubní kámen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29634
19.4.21 14:26

To je zubní kamen, zajdi na dentální hygienu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18028
19.4.21 14:26
@Anonymní píše:
Dobrý den, omlouvám se za nevhodné nechutné foto. Je to kaz? Mám to na zadní stoličce, už jsem stím byla dvakrát na bolest. Bolí to jen na povrchu, když něco jim… Opravdu je to dost nepříjemné. Zubař mi řekl že to je jen citlivé, že to kaz není. Fakt už nevím jak mu to mám vysvětlit. Ani kam stím zajít.. zub na poklep ani při zkusu neboli.

Doporučuji okamžitě změnit zubaře.

I kdyby Tě to „jen“ bolelo, měl by s tím zubař aspoň zkusit aktivně něco udělat (pokud je jakákoli pochybnost, tak přinejmenším zrentgenovat, udělal to? odstranit kámen, apod.) - ne to jen tak odbýt shrnutím „to je citlivé“.

A osobně si myslím, že to kaz je, i když odborník nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 14:27
@pikola píše:
Měla bys jít na dentální hygienu, přijde mi to kolem jako zubní kámen

To mám určitě v plánu. Zuby nemám v dobrém stavu, kámen mám na většině stoliček… Tohle je 7cka, od porodu se mi tam nedaří klasickým kartáčkem čistit, okamžitě z toho zvracim. Musím pouze jednosvazkový…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 14:28
@Kriss Tina píše:
To je zubní kamen, zajdi na dentální hygienu.

A zubní kamen bolí?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 14:29
@BohunkaP píše:
Doporučuji okamžitě změnit zubaře.

I kdyby Tě to „jen“ bolelo, měl by s tím zubař aspoň zkusit aktivně něco udělat (pokud je jakákoli pochybnost, tak přinejmenším zrentgenovat, udělal to? odstranit kámen, apod.) - ne to jen tak odbýt shrnutím „to je citlivé“.

A osobně si myslím, že to kaz je, i když odborník nejsem.

Moc děkuji, při poslední kontrole jen koukl do pusy a řekl že kazy nemám. Kdyby aspoň v okolí byli zubaři, ale ani jeden. Nejblíž asi 150km…což je pro mě se dvemi dětmi nemozne.

• Citovat
  • Nahlásit
29634
19.4.21 14:36
@Anonymní píše:
A zubní kamen bolí?

Sam od sebe ne, ale muze ti způsobit zánět dasne a ten pak bolí. Rentgen ti nedělal? Tam by se kaz poznal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7786
19.4.21 14:39

Já byla teď taky u zubaře. Pořád mě bolel zub. Doktor se na to koukl, i rentgenem a kaz tam nemám. Ale prý to může být od dásní. Doporučil mi pastu Sensodyne a ještě si to i večer tou pastou natřít. A fakt mi to pomohlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2907
19.4.21 15:36

Mě to připadá jako obnažující se zubní krček, což je opravdu ‚jen citlivé‘. Každopádně mě zubařka na něco podobného mázla něco - vypadalo to jako lak na nehty, zalekla UV světlem a mám klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2907
19.4.21 15:38

Každopádně ta dáseň nad tím je zjevně lehce zanícená, jako samodomo první pomoc bych zkusila tinkturu herbadent a tu pastu sensodyne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
19.4.21 21:56

Hned zítra se objednej na dentální hygienu, potřebuješ to jako koza drbání, omlouvám se za upřímnost.. :kytka:
Dáseň nad zubem nevypadá moc zdravě.. ;)
Jinak, jak píší ostatní, chce to i kvalitnějšího stomatologa..
Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
22.4.21 18:12

Jsem zubařka. Ano, je to kaz ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jolka86
22.4.21 18:23

Taky jsem měla, byl to kaz, zubař vyvrtal a dal plombu.

• Citovat
  • Nahlásit
4427
22.4.21 19:47

Mě to připadá jako kaz v krčku. Což teda občas zubaři neradi vrtají, protože je to blízko dásně. Ale vyvrtat by se to mělo. My takhle jezdíme za zubařkou až do Prahy (je moc šikovná). A už mají plno a neberou a to je soukromá ordinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat