Zubní cement

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Triinka
Nováček 3 příspěvky 05.08.19 12:05
Zubní cement

Ahoj všem :) rozlomil se mi zub - byl tam kaz. Jsem na léto pracovně 300 km od domova, takže i od doktorů. Šla jsem tedy na pohotovost(včera).. Doktor zub vyvrtal a zalepil ho cementem. Nedal mi tam žádnou léčivou vložku, prostě to „zabetonoval“. Cca po dvou hodinách se dostavila šílená bolest, jakoby zevnitř zubu, taky v něm pulzuje. Celou noc jsem nespala a na pohotovost jdu samozřejmě znovu, ale je až od 17:00,tak se chci zeptat, zda někdo nevíte, jak ten cement ze zubu dostat? Chci zkusit, zda by alespoň ta nejhorší bolest přešla. Moc děkuji

Reakce:
Aletheia
Kelišová 6336 příspěvků 05.08.19 13:38

@Triinka je pondělí, takže ne pohotovost ale normalni zubař. Na pohotovosti to prostě neudělají tak aby to bylo napořád, od toho tam nejsou. :nevim:
Takže klasická ordinační doba, stačí si zavolat, jako bolestivou musí vzít co nejdřív je to možné.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2398 příspěvků 2 inzeráty 05.08.19 13:39

@Triinka ono jde o to, jestli je to opravdu cement nebo jiná provizorni výplň jako Cavit, ten je měkčí a je možné ho vydlabat, cement bohužel ne. Takhle to ale vypadá, že tam bude zánět, kat byl již hluboký a zub se bude muset umrtvit. Co máte napsáno na listecku z pohotovosti?

Triinka
Nováček 3 příspěvky 05.08.19 13:45
@Aletheia píše:
@Triinka je pondělí, takže ne pohotovost ale normalni zubař. Na pohotovosti to prostě neudělají tak aby to bylo napořád, od toho tam nejsou. :nevim:
Takže klasická ordinační doba, stačí si zavolat, jako bolestivou musí vzít co nejdřív je to možné.

Dobrá rada, ale píšu, že jsem pracovně mimo domov, téměř přes celou republiku. Moje zubařka mě vezme ve čtvrtek, ale do té doby se zblázním. Vím že pohotovost to neřeší nastálo, chci jen vyndat ten cement, buď to díky tomu trochu poleví, nebo ne.
A zdejší ordinace jsem obvolavala ráno, a nikdo mě akutně nevezme, nejsem-li pacient dané ordinace ;)

Triinka
Nováček 3 příspěvky 05.08.19 13:50
@Gábííí píše:
@Triinka ono jde o to, jestli je to opravdu cement nebo jiná provizorni výplň jako Cavit, ten je měkčí a je možné ho vydlabat, cement bohužel ne. Takhle to ale vypadá, že tam bude zánět, kat byl již hluboký a zub se bude muset umrtvit. Co máte napsáno na listecku z pohotovosti?

Bohužel, lísteček z nemocnice je téměř necitelny, zřejmě jim dochazela barva v tiskárně. Je tu psáno kaz dentinu, exkavace (vrtání?) a Adhesor/Adheson.. Ale bojím se, že to je ten tvrdší :/ drží jak beton, opravdu :(..

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2398 příspěvků 2 inzeráty 05.08.19 18:13

@Triinka ano,tak adhesor je tvrdý cement, ten se odvrta pouze vrtackou

Váš příspěvek
Reklama