Zubní implantáty a změna tváře k horšímu - lze s tím něco dělat?

Anonymní
28.7.21 21:42

Zubní implantáty a změna tváře k horšímu - lze s tím něco dělat?

Zdravím, je tu někdo, kdo přišel v mladém věku o zuby v horní čelisti a má implantáty, popř. celkovou zubní náhradu? Před rokem a půl mi vytrhali všechny zbývající zuby v horní čelisti, doplnili kost a zavedli 5 nebo 6 implantátů, na které přijde můstek. Když mi ho tento týden zkoušeli, chtělo se mi brečet. Tvář s novými zuby jakoby nebyla vůbec moje, změnila se radikálně k horšímu, byla o 10 - 15 let starší, rty se o hodně zmenšily, vůbec jsem to nebyla já. Doktorka mi řekla, že vlivem vytrhání zubů se anatomické poměry změnily a žádné řešení nenabídla. Podstoupil tu někdo také stejný nebo podobný zákrok a jak to pak bylo s vaší vizáží?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2252
28.7.21 22:08
@Anonymní píše:
Zdravím, je tu někdo, kdo přišel v mladém věku o zuby v horní čelisti a má implantáty, popř. celkovou zubní náhradu? Před rokem a půl mi vytrhali všechny zbývající zuby v horní čelisti, doplnili kost a zavedli 5 nebo 6 implantátů, na které přijde můstek. Když mi ho tento týden zkoušeli, chtělo se mi brečet. Tvář s novými zuby jakoby nebyla vůbec moje, změnila se radikálně k horšímu, byla o 10 - 15 let starší, rty se o hodně zmenšily, vůbec jsem to nebyla já. Doktorka mi řekla, že vlivem vytrhání zubů se anatomické poměry změnily a žádné řešení nenabídla. Podstoupil tu někdo také stejný nebo podobný zákrok a jak to pak bylo s vaší vizáží?

A máš nějaké fotky k porovnání?
Myslíš že ten rozdíl budeš vnímat jen ty anebo i tvoje okolí?
Nedovedu si představit že rozdíl bezzubá/ zubatá čelist bude v neprospěch tě zubaté… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
28.7.21 22:17

Fotky zatím nemám, mám jen fotky, jak jsem vypadala dřív. Sice mě fotili, ale na fotky teprve čekám. Rozdíl mezi mezi tváří se zachovaným chrupem a bezzubou čelistí je markantní, možná si stačí vybavit velmi staré lidi, kteří nemají zuby a ani nenosí protézu. Ke změnám však dochází ale i u lidí, kteří protézu nosí. Zuby a kost čelisti vlastně tvoří oporu pro tvář a rty, pokud někdo o zuby přijde, začne ubývat kost a tvář se jakoby propadne, zmenší se rty, prohloubí se rýhy a vrásky. Bohužel se všude píše, že zavedením implantátů se těmto změnám předchází, ale asi to není pravda v každém případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.7.21 22:25
@Anonymní píše:

On se ten výraz vždycky trochu změní. Táta si nechal udělat nové horní zuby a musela jsem si chvíli zvykat, byly trochu jiné. Babička teď má také nové zuby, ale lékař si nedal záležet a udělal prostě nějaké – takže babička mi teď připadá také úplně jiná. Bohužel někdy je to o schopnosti daného zubaře a také o ceně. Na druhou stranu je možné, že to tak opravdu vnímáš jen ty a musíš si zvyknout. :palec: Já jsem si jen nechávala zadělat mm škvíru mezi zuby a pak jsem to ještě dlouho řešila, jaký to byl nezvyk. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
28.7.21 22:31

Čert vem zuby, mě je vlastně jedno, jaký tvar budou mít, jde mi o tem obličej. A jak jsi tu změnu na nich vnímala - zdáli se ti ošklivější, starší? Pro mě je těžké se srovnat s tím, že už nebudu hezká jako dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
29.7.21 09:21

@Lurin A co si dát implantáty po celém horním patře a ne můstek? Jsi mladá, tak by se investice asi vyplatila. Nejlepší bude, když to probereš třeba ještě s nějakým jiným zubařem. Zkus mrknout, jestli tu není zubařská poradna – nahoře na liště jsou poradny. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
29.7.21 12:12

Já tam implantáty právě mám, na těch bude fixován ten můstek. Nahrazovat každý zub jednotlivě implantátem v případě velké ztráty zubů, to se zřejmě nedělá ani mi to nikdo nenabídl (byla jsme na 2 pracovištích, i s tímhle).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
29.7.21 12:49

A doteď jsi měla co, když ti zuby trhali před rokem a půl? Nazazovací náhradu? Kost se asi za tu dobu stáhla, zmizela, jestli jsi nic nenosila trvale. Nebo ty nové zuby jsou méně „mohutné“, než dosavadní náhrada a méně tak vyplňují prostor. Tím se pak propadají rty a čelist se více přimkne. Možná zkus názor jiného implantologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
29.7.21 15:05

Doteď jsem měla provizorní můstek. Je to přesně tak, na tom novém jsou menší zuby a je celkově menší. A je taky možné, že za tu dobu se to v té puse všechno zmenšilo. Škoda, že mi to nikdo předem neřekl, co se může stát, asi bych nedokládala termín, protože se mi nehodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37229
29.7.21 15:10

@Lurin Bez zubů jsi byla hezká? Snad se zuby, ne? Mladé bezzubky, to je děs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37229
29.7.21 15:11

@Lurin Klidně ti udělají implantáty všechny, pokud máš čelist v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
29.7.21 15:27

No myslím, že byly rádi, že našli místo, kam ty implantáty dát, takže čelist v pořádku nebyla. Já si zničila zuby celkem brzy, nebylo mi ani 30, takže zubař mi dal tenkrát na obroušené zuby můstek a během let vytrhával postupně zuby, když zlobily. Takže ta čelistní kost šla postupně do háje. To jsem ale vůbec netušila, že se může dít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.7.21 08:07

@Lurin
Jak dlouho jste byla bez zubů (kolik Vám jich chybělo) než Vám nasadili nové zuby na ty implantáty? A v době hojení jste nosila co? Čeká mě podobný problém, mám už vytrženo taky dost zubů a změny tváře se strašně bojím, mám pocit, že už mám obličej propadlý.
Kde jste byla na implantatech? Sháním někoho kde budou mít čas co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.7.21 08:52

Jinak řešení je nejspíš podstoupit facelift nebo mini facelift, možná nějaké výplně kyselinou hyaluronovou… Jsou to ale další peníze a výsledek nevím nevím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
2.8.21 17:43

Ano, děkuji, o tom už taky uvažuju. Třeba by mohlo pomoci zvětšení rtů nebo výplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat