Zubní implantáty či korunky na všech zubech, máte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mesiah
Kecalka 318 příspěvků 03.01.18 14:30
Zubní implantáty či korunky na všech zubech, máte?

Ahoj,

Je tady někdo, kdo má zubní implantáty místo všech zubu či korunky?

Jak takový zákrok probíhá?
Od dětství mam komplex ze svých zubu, jsou ošklivé, křivé a nejsou zdravé (poškozeno již v dětství antibiotiky + zděděno po otci).
Jde mi o to, kdybych se rozhodla pro implantaty, jak to probíhá? To mi vytrhaji všechny zuby najednou a potom budu nějaký čas bez zubu?

Mam již na předních zubech korunky, ale zuby pod tím zive, jen se děsím, až mě to pod nimi začne bolet. Korunky bych asi nechtěla.

Reakce:

circus
Extra třída :D 11535 příspěvků 03.01.18 14:36

@mesiah spíše se dělají fazety nez než aby někomu vytrhali všechny zuby. Zuby se rovnatkama narovnaji a pak se nalepí fazety.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 14:45

No v prvé řadě si promysli, jestli můžeš dát za zuby cca 500.000,– Poněvadž zhruba tolik zaplatíš za zuby v celé puse u průměrného zubaře kvůli estetice. Pokud teda nechceš vyndavací náhradu.

dickys
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 03.01.18 14:51

Jestli máš svoje zuby, rozhodně řešit fasetami nebo korunkami, kvůli estetice by snad žádný soudný zubař neextrahoval 8o

Malaga
Generální žvanilka 24836 příspěvků 03.01.18 15:34

@mesiah objednej se na nějakou kliniku na konzultaci (platí se) s tím, že na tebe budou mít dost času a vše ti podrobně vysvětlí a udělají cenovou kalkulaci + časovou osu…

budi
Závislačka 4104 příspěvků 03.01.18 15:49

Něco si k tomu načti, asi každý soudný zubař se řídí poučkou: VLASTNÍ ZUB JE NEJLEPŠÍ IMPLANTÁT
každý bojuje za zachování vlastních zubů… trhat zdravé je šílenost.

Jestli jsou ošklivé, jde to esteticky řešit - rovnátka, vybělit, nalepovací fasety, overlaye, korunky…
Není to hned, ale ani implantáty by nebyly hotové hned

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 16:04

Implantát je podle mě volba až v případě, kdy nemáš svůj zub. Dokud máš své zuby, tak to řešit s dobrým zubařem. Určitě ti poradí, co by byla nejlepší volba. V dnešní době se dávají rovnátka v jakémkoliv věku. Pokud je máš hodně křivé, tak bych do toho šla. Já mám implantát jeden a to, co jsem kvůli tomu musela absolvovat, nebylo jednoduché. Bylo to časově náročné, bylo to fyzicky náročné - kolikrát jsem nemohla fungovat. Mně museli doplňovat i kost. Jsem šťastná, že to mám za sebou a už bych to nikdy nechtěla znovu podstupovat. Dobrovolně si nechat trhat zuby, to si nedovedu vůbec představit. Trhali mi zub, který už nešel zachránit, jeden křivý zub a moudráky. Té bolesti, co jsem zažila, bylo opravdu hodně. Dlouho jsem chodila bez zubů, takže jsem vypadala strašně. Dle mého to nevypadá dobře ani teď, přestože si to všichni chválí. Prostě je vidět, že je to korunka. Zuby, jako mám já, prostě nejde jen tak napodobit. Dojdi si radši pro konzultaci k více zubařům. Radši si to zaplať. A dej na reference. Mně doporučil implantologa můj zubař s tím, že to mám opravdu složité. Dala jsem na jeho doporučení víc než na doporučení známých.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >