Zubní implantáty nebo protézka zkušenosti

130
11.3.17 07:04

Zubni implantaty nebo protezka zkusenosti

Holky chtela jsem se zeptat jestli mate zkusenosti ze zuvnimi implantaty nebo zubni protezkou a s cim jste spokojene? Dekuji za odpovedi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5056
11.3.17 08:52

Mě za pár měsíců čeká implantát (ještě nemám zhojenou kost po vytržení) možnosti jsem měla na výběr dvě, buď implantát nebo můstek, můstek by mi zničil další dva zuby. Nebylo co rozmýšlet. Jinak moje mamka má implantátů 8 a je to prý jako vlastní zuby. Dva měsíce po zavedení jí to bolelo, ale teď to má už tak 10let a neví o nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26158
11.3.17 08:52

A co přesně tě zajímá? Významná okolnost je rozdíl v ceně. Jinak implantáty mají tu výhodu, že protézka na ně může být plně fixována (pokud se bavíme o totální snímačce) což je podstatné plus zejména v dolní čelisti, kde celková náhrada dělá problémy s tím, že nemá na čem moc držet.
Pokud se jedná o jednotlivé zuby - též je vhodnější implatát, pod protézkou dochází mmj. k úbytku kosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
11.3.17 10:15

@Malaga ano tomáš pravdu cena u mě je dost vysoká, jelikož mám hodně velký ubýtek kosti a tak bych měla mít dosapání kostí na obou stranách, jelikož mi chybí na obou 5,6 a ještě bych měla jít trhat 4 na jedné traně, takže 4 implantáty a jeden falešný zub mezi nima. Jestli by třeba nebyla lepší zubní protezka, jelikož ještě časem plánujeme druhé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26158
11.3.17 12:10

@Nudlaben z dlouhodobého hlediska nebyla, jsi mladá a ta kost je důležitá…nicméně chápu finanční důvody…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
11.3.17 12:52

A kolik stojí cca jeden implantát? Jsi mladá, já bych šla do implantátu, bude to asi vypadati přirozeněji a bude se ti asi líp kousat. Záleží na kolik ti to odhadem doktor spočítal. :think: Tam asi taky záleží v jakém stavu jsou zuby okolo. Jsem tedy laik, zuby zdravé, dvě plomby v celé puse, ale tchýně přišla díky paradontoze skoro o celej spodek, implantáty má myslím 5 a na nich naražený celý zbytek jako pevnou protézu. Snad tu neplácám nesmysl, ale tak jsem to od ní pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5056
11.3.17 13:45

@alisekR Já dostala předběžnou cenu jednoho implantátu včetně korunky cca 25 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
11.3.17 13:53

Mam implantaty 3, fakt je ze az ve veku kolem 50. Predchozi zubar mi znicil zuby spatne udelanyma korunkama pod kteryma se mi delaly zanety. Tak jsem zmenila zubare, vytrhal, vycistil, nechal zregenerovat kosti a navrtal implantaty a plna spokojenost. Mam svycarske Straumann, byly drahe, asi kolem 26 tis za jeden vc korunky, ale fakt dobry, citim je jako vlastni zuby. Ani zavedeni ani hojeni nebolelo. Prekryval mi to antibiotikama, analgetika jsem ani nepotrebovala. Mozna jsem mela jen kliku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
11.3.17 18:29

@Ba412 dekuji moc za vasi kladnou odpoved, muj zubar mi chce taky dat Straumann a jsem opravdu rada ze jste spokojena. Muzu se zeptat kde mate presne implantaty jestli nahore nebo dole? Docela s toho mam obavu :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
11.3.17 19:35
@Nudlaben píše:
@Ba412 dekuji moc za vasi kladnou odpoved, muj zubar mi chce taky dat Straumann a jsem opravdu rada ze jste spokojena. Muzu se zeptat kde mate presne implantaty jestli nahore nebo dole? Docela s toho mam obavu :(.

dobry den mam vlevo nahore 4.a 5. A vpravo nahore 5.
Mela jsem z toho strach ale jsem opravdu spokojena. Je fakt ze tento muj zubar ( mimochodem mlady kluk a moc prijemny) rika, ze si ty moje zuby spravil tak, ze mu uz nedavam vydelat-proste chodim jen na preventivky. Ale nechci to zakriknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.17 21:04

Máte někdo zkušenost s kompletními implantáty? Před pár dny jsem absolvovala tento zákrok-celý horní oblouk /celý dolní mě čeká asi za 4 měsíce/. Operace opravdu nebolela, ale jsem již asi čtvrtý den oteklá. Rozhodla jsem se pro kliniku v Hradci Králové, prof. Šimůnek, má být jeden z nejlepších. Pokud můžete napsat vaše zkušenosti, budu ráda. Můžu předpokládat, že je ten otok při takto velkém zásahu normální? Jinak nic nebolí. A máte někdo zkušenost s životností implantátů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26158
5.12.17 21:54

@zorka99 otok je zcela normální, největší je 2.-3. den…u horní čelisti je možný i otok víček a modřiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama