Zubní kaz v 1,5 roku dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
24.11.21 19:17

Zubní kaz v 1,5 roku dítěte

Maminky, řešily jste některá plošný kaz na předních zubech? Prostě hnědý flíček, který je při úsměvu vidět? Vrtá se to vůbec? A od jakého věku? A v narkóze? A jak jste to zvládali psychicky? Děti i vy.

Čistíme, za týden jdeme k zubařce na další kontrolu. Snažím se, prostě se stalo, musíme to spravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65200
24.11.21 19:34

@Tehule234 syn měl už s proklubanim zubů, m l poškozenou sklovinu. Řeší se to, páč jinak to může bolet plus to, že přijde o zub moc brzy znamená problém do budoucna. V tomto věku byl pod sedací, kolem 3 let už ošetření a spolupracoval, ale chce to dobrého zubaře 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
24.11.21 19:42

@Tehule234

Řešili jsme to vrtanim v analgosedaci. Jednak je to zdroj špatných bakterií, které už nevyčištíš, druhak může být problém, když se kaz dostane na druhý zub který se tak vyklube už zkažený. Rozhodně doporučuji řešit to.

My to bohužel na radu staré zubařky neřešili. Nová se zhrozila. Takže to skončilo stejně analgosedací a trháním a syn navíc bude muset mít rovnátka, až se vyklubou druhé zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
24.11.21 19:54

Ano, řešili jsme. Ale až ve třech letech. Z malého flicku co tam byl v roce byl ve třech letech flek že byl už vidět i na fotkách. Stará zubařka řekla že se kazy u tak malých dětí řešit nemusí. Přestoupili jsme k nové doktorce a z té nás s malou čeká už devátá návštěva za poslední půlrok, kolik se tam toho vyklubalo :,( vesměs s malých neresenych zárodků že kterých vyrostly velké problémy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
25.11.21 07:28

@martina.se A to se prostě vrtá do toho predniho zubu, do te hladke plochy a da se tam plomba? Já si vůbec neumím představit, jak se opravuji dvojky a jednicky zepredu. Nevypadne pak ta plomba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
25.11.21 07:30

@Modesta A vrtali vám přední zub zepředu? Jak se to proboha dělá? Vůbec si to neumím představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
25.11.21 07:33

@krukynka @martina.se @Modesta A kdybyste v té době měli dítě, které nechce jíst a furt se kojí, i v noci, odstavily byste kvůli tomu? MM údajně kaz nezpůsobuje, ale kaz už je, tak nevím, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
25.11.21 07:40

Hnedy flek ma dcera na horni jednicce, je na zadni strane zubu. Prisla jsem na to nahodou ve dvou letech a byla jsem na mrtvici, protoze zuby cistime poctive. Zubarka to pri kazde kontrole maze nejakym roztokem a my doma po cisteni zubu pouzivame GC tooth mousse. Kaz se zatim nezvetsuje, na posledni kontrole zubarka rekla, ze zub vydrzi do vypadnuti - dceri je 5,5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65200
25.11.21 08:43
@Tehule234 píše:
@martina.se A to se prostě vrtá do toho predniho zubu, do te hladke plochy a da se tam plomba? Já si vůbec neumím představit, jak se opravuji dvojky a jednicky zepredu. Nevypadne pak ta plomba?

Jasně, normálně se to opraví. na přední se dává bílá plomba, nic pak nepoznáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65200
25.11.21 08:44
@Tehule234 píše:
@krukynka @martina.se @Modesta A kdybyste v té době měli dítě, které nechce jíst a furt se kojí, i v noci, odstavily byste kvůli tomu? MM údajně kaz nezpůsobuje, ale kaz už je, tak nevím, no.

Ne, u nás to bylo narušenou sklovinou abylo úplně fuk, co jí, pije, jak pečujeme..naštěstí druhé zuby už má ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
25.11.21 09:05
@Tehule234 píše:
@Modesta A vrtali vám přední zub zepředu? Jak se to proboha dělá? Vůbec si to neumím představit.

Já u toho nebyla, protože před tím nesmí nic jíst a nějakou tu hodinku ani pít. No a rodiče většinou drží basu a při pohledu na to vrtání se tam doktorce pravidelně skládají…

Ale potom byly zuby opravené. A naše děti se za paní zubařkou vyloženě těší, nemají strach. Což by při normálním vrtání bez umrtvení (jako to bylo za nás) měly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
25.11.21 09:09
@Tehule234 píše:
@krukynka @martina.se @Modesta A kdybyste v té době měli dítě, které nechce jíst a furt se kojí, i v noci, odstavily byste kvůli tomu? MM údajně kaz nezpůsobuje, ale kaz už je, tak nevím, no.

Mateřské mléko je sladké. Méně sladké, než umělé, ale přesto sladké. Já jsem odstavila v roce. Jestli se rozhodneš kvůli tomu třeba omezit noční kojení je na tobě. Ale kaz rozhodně doporučuji odstranit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat