Zubní můstek na 3 přední zuby?

53
20.12.20 21:10

Zubní můstek na 3 přední zuby?

Ahoj.
Mám problém se zubem- horní dvojkou. V důsledku úbytku kosti pod zubem, se mi zub vyklání. V tuhle chvíli už mám mezeru mezi jedničkou a dvojkou takovou, že se mi tam bez problémů vejde jazyk. Navíc už se zub kazí a začíná se trochu viklat.
Zubařka mi navrhla keramický můstek na zuby 1-3. Mám z toho strach, že půjde vidět rozdíl mezi levou a pravou stranou. Mezi vlastními zuby a keramikou. Bylo mi řečeno, že tvar i barva zubů bude stejná, že rozdíl půjde vidět trošku. Co to je „trošku“?
Přeci jen mám mezi svými zuby mezírky, nejsou zářivě bílé a konce jsou lehce do průsvitna. :think:
Další návrh zubařky byl můstek 3-3, když se tedy bojím, aby to ladilo esteticky. Jenže ničit 5 vlastních zubů se mi zas nechce. I když možná by to zas vypadalo lépe.
Hlavně nikde nemůžu najít žádné fotky, abych třeba viděla, jak to vypadá když by byl můstek na 1-3.
Pomalu mi táhne na 40 a jsem z toho v koncích. Nevím, jak se nejlépe rozhodnout.
Nemáte prosím někdo osobní zkušenost?
V březnu jdu ještě na dentální hygienu, ale tam nevím, zda mi dokáží nějak poradit. :oops:
Každopádně už mám nejvyšší čas se rozhodnout a začít to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.12.20 21:20

V žádném případě nelze tvrdit to co tvrdí tvoje zubní lékařka. Tvůj pocit je správný. Vyhledej si nejbližší parodontologii -kliniku, výborná je 3DK-Dr. J. Streblov v Praze (metro Želivského), nebo jine kliniky.
Jsi mladá a nechala bych zkonzultovat tvuj stav jeste jinde. Dneska se dají dělat zázraky, lze zuby sdlahovat, uměle osifikovat kost -kostním granulomem, případně při nejhorším defekty nahrazovat implantáty.
Můstek ve frontě vypadá vždycky jak pěst na oko! Málokterý technik to umí vyrobit tak aby zuby byly přirozené. Ano borců u nás přibývá, ale pořád je nás málo :lol:. Dnes je trend zuby řešit solo! Méně invazivní preparace a mít co nejmenší úbytek zdravé skloviny.

Příspěvek upraven 20.12.20 v 21:24

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.20 21:21

Řešila jsem to taky, asi blbost, ale dala jsem si všech 6, něco ještě lepšího, než má být keramika a vypadá to moc hezky.. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.20 21:23
To by me zajimalo co je lepší nez keramika.Rada se poučim. Za 22 let praxe jsem na to zvedava.
@Anonymní píše: Řešila jsem to taky, asi blbost, ale dala jsem si všech 6, něco ještě lepšího, než má být keramika a vypadá to moc hezky.. :)
  • Citovat
  • Nahlásit
9350
20.12.20 21:24

Nešlo by tam dát implantáty? A nějakou výplň do dásní?
Asi bych šla jinam na konzultace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
20.12.20 21:37
@Anonymní píše: Řešila jsem to taky, asi blbost, ale dala jsem si všech 6, něco ještě lepšího, než má být keramika a vypadá to moc hezky.. :)

Asi máte metalokeramiku? Kbyby to bylo možné, mohla byste mi poslat fotku do sz, jak to vypada? Stačí rty a zuby. Obličej nepotřebuji. ;)
Je to hrozně těžké rozhodnutí. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.20 21:38
@Anonymní píše:
To by me zajimalo co je lepší nez keramika.Rada se poučim. Za 22 let praxe jsem na to zvedava.

Ty jo, už ti nevím, jak mi to zubař říkal.. Nějaký zirkon plus něco.. Je to dražší, než keramika, ale nesvítí to pod fialovým světlem.. Ale on je dost na prachy, tak třeba kecá :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.20 21:41
@Oliva111 píše:
Asi máte metalokeramiku? Kbyby to bylo možné, mohla byste mi poslat fotku do sz, jak to vypada? Stačí rty a zuby. Obličej nepotřebuji. ;)
Je to hrozně těžké rozhodnutí. :(

Metalokeramiku do fronty nikdy! Do fronty se dnes preferují: zirkonova konstrukce vrstvená keramikou. Ovšem vyšší estetický level, kde lze dosahnout maximální přirozené estetiky je e-maxová presovaná keramika.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.20 21:43
@Anonymní píše:
Ty jo, už ti nevím, jak mi to zubař říkal.. Nějaký zirkon plus něco.. Je to dražší, než keramika, ale nesvítí to pod fialovým světlem.. Ale on je dost na prachy, tak třeba kecá :)
:roll:, zirkon neni nic estetickýho samo o sobě! Je to vrstvene keramikou. Světlem se polymerují fotokompozita a to je plast.
  • Citovat
  • Nahlásit
53
20.12.20 21:46
@Anonymní píše:
V žádném případě nelze tvrdit to co tvrdí tvoje zubní lékařka. Tvůj pocit je správný. Vyhledej si nejbližší parodontologii -kliniku, výborná je 3DK-Dr. J. Streblov v Praze (metro Želivského), nebo jine kliniky.
Jsi mladá a nechala bych zkonzultovat tvuj stav jeste jinde. Dneska se dají dělat zázraky, lze zuby sdlahovat, uměle osifikovat kost -kostním granulomem, případně při nejhorším defekty nahrazovat implantáty.
Můstek ve frontě vypadá vždycky jak pěst na oko! Málokterý technik to umí vyrobit tak aby zuby byly přirozené. Ano borců u nás přibývá, ale pořád je nás málo :lol:. Dnes je trend zuby řešit solo! Méně invazivní preparace a mít co nejmenší úbytek zdravé skloviny.Příspěvek upraven 20.12.20 v 21:24

Já vím, že se dají dělat zázraky. Ale taky na to musí mít člověk finance. :(
Děti, hypotéka…prostě nemůžu dát 50 tisíc za jeden zub. Jinak bych do toho samozřejmě šla.
Podle rentgenu jsem musela mívat záněty, protože mi v horním patře ubývá celkově kosti. Ale pod tou 2 už je bohužel minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
20.12.20 21:50
@Anonymní píše:
Ty jo, už ti nevím, jak mi to zubař říkal.. Nějaký zirkon plus něco.. Je to dražší, než keramika, ale nesvítí to pod fialovým světlem.. Ale on je dost na prachy, tak třeba kecá :)

Keramika svítí pod fialovým světlem? 8o
To musí vypadat blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
20.12.20 21:54

a bolelo to?

Příspěvek upraven 20.12.20 v 21:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.20 21:55
@Oliva111 píše:
Keramika svítí pod fialovým světlem? 8o
To musí vypadat blbě.

Jde především o přirozenou estetiku na přirozenem světle. Jinak implantat dnes maš za 25. Osobně bych šla na tu parodontologii. Tyhle stavy se dají dnes už i léčit! Najdi si parodontologickou kliniku hrazenou pojištovnou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.20 21:57

A sakra anonym prozrazen. @admin .. prosim hodte mi tam anonymitu

• Citovat
  • Nahlásit
53
20.12.20 22:14
@ píše:
Jde především o přirozenou estetiku na přirozenem světle. Jinak implantat dnes maš za 25. Osobně bych šla na tu parodontologii. Tyhle stavy se dají dnes už i léčit! Najdi si parodontologickou kliniku hrazenou pojištovnou.

Implantát za 25, ale ještě se hradí to doplnění kosti. To nevím, kolik stojí, ale těch 20 tipuji.
Za 3 měsíce mám jít na dentální hygienu (dlouhá objednací lhůta), tak jsem myslela, jestli i tam by třeba poradili, co dál dělat. Ty dásně jsou u mě v poslední době peklo. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat