Zubní náhrada u 2,5 leté

400
10.4.16 23:31

zubní náhrada u 2,5 leté

Zdravím! Zrovna přemýšlím zda nechat udělat dceři zubní náhradu nebo ne. Před týdnem si vyrazila 3 horní zuby- 1 a jednu 2. Už je naštěstí vše v podstatě ok. Vypadli cele a dle rentgenu jsou i druhézuby v dasnich ok. Ted sem ale zjistila ze existují zubnín náhrady. Chystámse na to zeptat zubarky. Nebyl by tu ale zatím někdo kdo by měl zkušenosti nebo nějake info o zubní náhradě v takovém věku. Jedna se mi o prakticke věci- mluvení a jídlo. Občasje mi ji hhodně lito když ji vidim např jakse snaží jist okurku a nejde ji to a i mi ji po chvíli vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13904
10.4.16 23:38

Moje 5 letá má prakticky jen horní špičáky a pětky a v pohodě mluví i jí (třeba jablko jí trvá déle, ale dá ho)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
10.4.16 23:42

Takže az se ji zahojí dásne tak by mohla jist lépe? Žeby kousala i těmi dasnickami?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13904
10.4.16 23:45

No nevím, jak je to s nácvikem jednotlivých hlásek - záleží, jak mluvila předtím. Zkonzultovala bych s logopedem. U nás předtím vyslovovala všechny, logopedka varovala, že pravděpodobně bude mít problém, ale zvládla to. Zubaři říkali, že náhrada není problém, ale že je většina dětí pak stejně nechce nosit. Tak jsme počkali, jak to zvládne a nakonec ani nezkoušeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13904
10.4.16 23:47

Jediné, co jí doma okrajuju, tak na chlebu kůrku. Ale ve školce to dá, jen na ní musí ostatní se sváčou trochu čekat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
11.4.16 06:01

Myslím, že u takového počtu zubů bych to neřešila :nevim: já jsem si v letech vyrazila všechny horní a 1-4 spodní a náhradu jsem měla jenom na ty horní a dole pěknou díru :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12067
11.4.16 07:08

@Fantazie zkusennost nemam, ale Estli vaše Fin. moznosti dovoli sla bych do toho…Chudatecko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24179
11.4.16 07:21

náhrada

Dcera(rozštěp čelisti) dostala před nástupem do první třídy tohle rovnátko se dvěma falešnými jedničkami. Byla to spíše estetická záležitost, strašně jí ty zoubky slušely, ale mluvila lépe bez rovnátka. Jíst a mluvit zvládla normálně i bez dvou chybějících horních zoubků.
edit:fotka se nechce uložit, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
11.4.16 07:29

Záleží jak který zubař, některý to neřeší, ale setkala jsem se už i stím, že je dávají aby ty druhé zuby měli správné postavení až vyrostou. Kamarádky synovi vytrhali teď ve 3 letech komplet všechny přední a její zubař říkal že jí to ani nabízet nebude protože to děti neradi nosí. Takže asi bude záležet na vás

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50868
11.4.16 07:53

@Fantazie mě bylo logopedkou řečeno, že k mluvení zuby nepotřebuje. Jazyk se opírá o dásně, ne o zuby. Syn se učil některé hlásky, když mu samy od sebe vypadly obě horní jedničky a fakt to nemělo na nic vliv..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.4.16 08:17

Děkuji za názory. Já přemýšlím hlavně nad tim jak bude jist. Ji vcelku dobře. Hodně ji toho trhame na kousky. Když si ale vezme něcosama tak to cčasto vvrací a to je mi lito. Třeba kkolečko okurky nebo susenku. Vím žeto je chvilka a ze ddásne má ještěhrozne ale bojim se zzdá to takto nebude mit cele ty 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.4.16 08:25

Nebo v kolika rostou druhý. Ted sem volala naší zubařce a sestra mi říkala ze je to hloupost. Ne tedy doslova ale vyznělo to tak. pochopila jsem z toho ze je to zbytecne. A že az k ni prijedem tak to pprobereme s paní zubarkou. Že ted má ty dásne ještě špatný a ze az se zzahojí ze by to melo byt lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.4.16 08:29

Asi si myslela že je chci ted. Je mi jasný že by to šlo az tak za pul roku. Ale zase si říkamze do te doby si na to zvykne a nechtěla by je nosit a neuměla s nimi jist.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
11.4.16 11:49
@Fantazie píše:
Asi si myslela že je chci ted. Je mi jasný že by to šlo az tak za pul roku. Ale zase si říkamze do te doby si na to zvykne a nechtěla by je nosit a neuměla s nimi jist.

až se jí ty dásně zahojí, bude lépe, možná že ti zubaři co ty protezky tlačí chtějí vytahat jen prachy, to nikdy nevíš, nech si to vysvětlit od ní, jestli jí věříš, řídila bych se tím co ti řekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
11.4.16 12:35

Uvidím co mi řekne příští týden. 19. tam vezu tchyni tak tam zajdu a probereme to. Důvěřují ji ale zároveňsi říkam zda by nebylo lepší to probrat ještě s jiným zubařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat