Zubní problémy v těhotenství :-(

Anonymní
2.4.21 10:12

Zubní problémy v těhotenství :-(

Maminky, také jste měly takové trable se zuby v těhotenství, je to normální? Zuby jsem měla vždy až na pár kazů naprosto bezproblémové. Nyní když pominu zvýšenou kazivost, tak mu ještě boční zuby šíleně zežloutly, svítí opravdu žlutě :zed: a na předních se mi udělaly pro změnu výrazné křídově bílé fleky a uštipuje se mi sklovina. Jsem ve 2. trimestru a úplně na mrtvici, že snad přijdu o zuby :,( K zubaři jsem samozřejmě objednaná, ale až za měsíc…
Předem děkuji za vaše zkušenosti…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.4.21 10:29

Naštěstí ne - sice jsem byla u zubaře za těhotenství několikrát, ale to proto, že usoudil, že mi je dá do kupy na 100 %, protože s miminem to pak bude komplikované, tak se jal mi kurýrovat všechny osmičky… ale je celkem časté, že se během těhotenství ten vápník z těla odčerpává a spotřebovává ho plod a tak se zuby daleko víc kazí, oslabují se, dřív (třeba před 100 lety) bylo časté i úplné vypadávání zubů v těhotenství, když neměly ženy dostatečný příjem vápníku.

Já jsem jedla v těhotenství mléčné výrobky na kila - každý den jsem měla k snídani jogurt, několikrát do týdne jsem si dělala mléčné koktejly z mléka a ovoce - měla jsem na to pořád hroznou chuť, za týden nám doma padly třeba 4 litry (muž 2× denně do kafe, zbytek já :lol: Vzhledem k tomu, že nekupujem krabičák, ale poctivé, nehomogenizované mléko ze statku, se to kapku prodražilo, ale pořád méně, než by stály ty zuby…). Jedla jsem i dost máku nebo mandlí, mám je ráda. Ryby jsem si dělala aspoň jednou týdně. Asi tělo vědělo, proč si o to říkat, měla jsem štěstí, protože naopak některé věci, co mi před těhotenstvím chutnaly, mi úplně chutnat přestaly.

• Citovat
  • Nahlásit
2858
2.4.21 10:38

Jak to mas s refluxem? Ja mela v tehotenstvi silenej, v 3. trimestru jsem brala i Omeprazol, protoze by mi to ty zuby sezralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 10:42

Moje zuby a dásně odnesly hodně každé těhotenství, v tom posledním to teda byl extrém, to jsem byla u zubaře a na dentální hygieně asi 10×, to byl jeden problém za druhým. Obecně se mi více kazí zuby, plus nedostatečná výživa a neustále zvracení v těhotenství udělaly svoje :?

• Citovat
  • Nahlásit
8
2.4.21 13:46

Já jsem celý život neměla se zubama žádný problém a v těhotenství mi to začalo 🤨 drolení skloviny, dáseň zánět, kterého se nemůžu zbavit ani po porodu, bolí jako čert. Bolî mě zub, nepoznám kterej, ani zubař tam nic nevidí, no peklo s nima. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat