Zubní sklovina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 20:59
Zubní sklovina

Ahoj holky. Objevily se mi na zubech takove bile skvrny a co jsem se tak docetla na netu, tak mam nejspis poskozenou zubni sklovinu. Je to samozrejme mou vinou, pila jsem dost nezdravych napoju nekolikrat za den (energy drinky, cola,…) a podepsalo se mi to takhle. Moje blbost.. Dost me to vadi, stydim se i usmat. Je to neprijemny i pocitove, zuby jsou dost citlive. Tak se ptam, nemel tady nekdo podobny problem a nejake zpusoby jak dat sklovinu do poradku? Kdyby to slo nejak doma, tak budu radsi, ze zubaru mam nocni mury. Investuju do cehokoliv kdyz budu vedet, ze to pomuze.

Reakce:
evulinda79
Kecalka 187 příspěvků 07.09.19 21:17

Nepomůže nic, můžeš zkusit pořídit elmex gel v lékárně a třikrát do týdne po vyčištění před spaním nanést na skvrnky a nechat, obsahuje to fluorid, ale zázraky nečekej, jinak by se musely dělat všude výplně, pokud by to šlo, ale to je zase škoda zubů, okud je máš jinak zdravé a vlastně je to jenom estetika

Horká.cokolada
Kecalka 103 příspěvků 07.09.19 21:17

Kup si Elmex gel - pokud jsou to jen bílé skvrny a odfluoridizovana sklovina, pomůže to.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 07.09.19 21:54

To mohou být fluoridové skvrny, doporučuji navštívit zubaře.

Šarík T.
Povídálka 18 příspěvků 07.09.19 23:17

Ahoj, z toho, co píšeš (že jsi pila energy drinky a jiný slaďárny), tak si troufám říct, že ty bílé skvrny budou kazy. A teď je jen otázka, jak jsou velké, jestli jsou jen ve sklovině a dokážet je důsledným čištěním a nepitím těch driáků zastavit, nebo jeslti už jsou větší a bude je potřeba zubařem opravit. Pravděpodobnější je bohužel ta druhá varianta…myslím si to proto, že když už se stydíš usmát, tak to asi není hezký pohled a tím pádem už nepůjde o pidi kazy:-( Určitě bych být tebou na nic nečekala a zašla si k dobrému zubaři, který ti zuby zkoukne a dá je do kupy co nejdřív. Do ničeho jinýho bych teď neinvestovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 10:40

@Šarík T. Jo to je taky dost mozny. :( Jenze je problem, ze to mam na vic zubech, ale ty predni dva to odskakaly asi nejvic. K zubarce se bojim a taky se stydim, ze jsem to nechala dojit az sem. Nevedela bys na jaky cene se zhruba pohybuje bila plomba? Cca

Šarík T.
Povídálka 18 příspěvků 10.09.19 22:44

Ahoj, promiň, že píšu až teď. Bílá plomba tě vyjde na 1000-2000 Kč. Pokud jsi z levného kraje, tak může stát i míň. K zubařce se určitě neboj jít. Kdybys viděla, co každý den řeší s prominutím za hrůzy, tak bys věděla, že je jen tak tvoje zuby nerozhodí;-) Jsou to tvoje zuby, ty ses zodpovědná za to, jestli budeš mít na co za pár let kousat. Zubařum to muže být vlastně fuk…tak šup šup, běž tam co nejdřív, ať se to spraví, dokud jsou ty kazy ještě malý.

Váš příspěvek
Reklama