Kolik stojí oprava předních zubů?

9.12.19 17:38

Zuby a cena prosím poraďte

Ahoj chci se zeptat na věci ohledně opravy předních horních zubů. Neptej te se prosím kdo má zkažené přední zuby nebojte ani já a ani děti. Chci se zeptat jakým způsobem se dají opravit přední zuby když je půlka předního zubu ze předu i ze zadu zkažená. Jde půlka zubu nějak vybrousit a dát plomba? Jestli ano byla by vidět? Nebo už se zub musí vytrhnout a dát umělý? Kolik cca stojí umělý zub? Je nějaká snížená cena do 15. nebo 18.let? Prosím stručnou odpověď děkuji. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5506
9.12.19 17:40

Spíš korunku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
9.12.19 17:43

Jestli je to hodně špatné, pak řešením je korunka - zbrousí zub a udělají porcelánovou nástavbu. Na přední zuby to chce kvalitní materiál, takže cena se bude pohybovat kolem 5-8tis/zub. Je-li to dítě, možná toho půjde na pojišťovnu víc, ale spíš bych s tm nepočítala. A každopádně pokud jsou zkažené přední zuby, budou s nejvyšší pravděpodobností v háji i další, takže vyřešit to estetickou opravou jen těch předních není zrovna dobrý nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13852
9.12.19 17:44

To se budeš muset zeptat svého zubaře, náš třeba slevu nedává ani dětem, je drahý ale zas dobrý. Nicméně my nevíme jak ten zub vypadá a jestli půjde část třeba zachránit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
9.12.19 17:48

@Maminka16 jestli cely pryc, tak muzete misto bej dat implantat za 25tis +- :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11894
9.12.19 17:49

Nemusí se rovnou dávat korunka, samozřejmě záleží na stavu zubu, který tady neposoudíme. Já mám přední zuby z poloviny tvořené plombou a dostavované. Vůbec to není vidět, drží to už spoustu let. Cena se pohybuje cca jako za bílou plombu + práci. U mého zubaře cca 1000,– za zub.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 18:02
@Cenarius píše:
@Maminka16 jestli cely pryc, tak muzete misto bej dat implantat za 25tis +- :mavam:

Polovina zubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
9.12.19 18:13

Synovi zubar na mlecnem zubu udelal „hamburger“, jak sam rikal. Odbrousil kaz z obou stran a zustal jen prostredek. Z obou stran pak dal plombu. Pry to byl pokus, zda to jeho zasah vydrzi. Vydrzelo a pri praci se to nezlomilo. Pro me fakt machrovina :palec: Cena byla jako za bilou plombu, takze nic extra draheho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31338
9.12.19 18:24

Takže za sebe ani děti se neptáš. Zvláštní…

půlka předního zubu ze předu i ze zadu zkažená -.Ten zub je pravděpodobně neopravitelný. Děsí mě však, jak daleko mohou lidé se stavem zubů dojít..přední zuby jsou ty nejlépe čistitelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 22:25

Já měla celkem dost skazene přední druhé zuby, už z dětství, jako dítě jsem tam měla bílé plomby které asi po 9 letech už nebyly hezké. Zubarka mi je udělala nové, odvrtane jsem je neviděla ale řekla asi tak půlka zubů jak píšete.
Platila jsem za plombu myslím 900 za jeden zub. A to jestli ta plomba jde vidět záleží na tom zda je zub mrtví či ne. Já jeden mám a druhý ne. U toho živého je to skoro k nepoznání od barvy mi h zubů a u toho mrtvého tam mapa je, jde vidět že je to zadelane. Ale radši hezky zadelane než díra…

• Nahlásit
  • Citovat
10.12.19 14:02
@Burj Chalifa píše:
Takže za sebe ani děti se neptáš. Zvláštní…půlka předního zubu ze předu i ze zadu zkažená -.Ten zub je pravděpodobně neopravitelný. Děsí mě však, jak daleko mohou lidé se stavem zubů dojít..přední zuby jsou ty nejlépe čistitelné.

Jedna se o syna mé kamarádky nejedná se o mé dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama