Zuby - dávají se antibiotika (popř. jaká)?

54
4.10.20 11:20

Zuby - dávají se antibiotika(popř. jaká)?

Jaká antibiotika se dávají na zuby? A v jakém případě(preventivně po vytržení zubu, pokud se trhá zub s váčkem, anebo pokud samovolně začne zánět zubu kdy má člověk pusu jako bakuli, prudkou bolest a horečku)? A měly jste z nich silné průjmy, zvracení, mykózy a jak to ovlivnilo MS?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11496
4.10.20 11:28

Ddostala jsem je preventivně při extrakci všech čtyřech moudráků, vše ok.. už nevím značku, ale měla jsem atb, co se smí při kojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
4.10.20 11:54

Dává se penicilinová řada - nevadí na kojení. U mě bez problému, Ospamox.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
4.10.20 11:57
@Eva.asdfghjkl píše:
Dává se penicilinová řada - nevadí na kojení. U mě bez problému, Ospamox.

A jaké nežádoucí účinky? A bylo to preventivně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499
4.10.20 12:25

Řeším teď zánět zubu, mám doma od zubaře Duomox a pokyn hned začít brát, jakmile by zub zlobil, zatím to ale vypadá, že to zvládnu i bez atb. Jako těžší kalibr předepisuje Amoksiklav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 15:01

Aktuálně Augmentin - váček pod korunkou.

Strašná bolest.

• Citovat
  • Nahlásit
Sara8976
9.10.20 19:01

Ja byla před 3 měsícem a na extrakci 4 zubů 2 dole 2 nahoře. Zašil mi o a řekl že by mi to mělo krvacet asi 1 den, po 3 dnech jsem musela jet na pohotovost a tam mi řekli že se mi udělal zánět. Tak mi dali antibiotika. Včera jsem byla naposledy na extrakci zubu 1 nahoře 1 dole. A dneska mám obličej jak balon u čelisti se mi udělali boule, bolí a picha to jak čert, nemůžu ani mluvit. Žaludek mám jak na vodě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama