Zuby. Korunky nebo implantáty?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 23:19
Zuby. Korunky nebo implantáty?

Zdravím. Po otci mám vrozenou vadou skloviny, a ta mi zcela chybí. Od malá jsem mohla používat pouze dětské extra jemné kartáčky. Z nějaké bohaté rodiny jsem nebyla, takže jsme neměli ani na lepší kartáček. Ovšem teď jsem si našetřila dost peněz, a mohu rozhodovat co dál. Jak jsem již psala, chybí mi sklovina, a díky nekvalitní hygieně mé zuby postupem času(20 let) dopadly takto. Dřív jsem s tím byla smířená, a naučila se neusmivat atd.. Jenže od doby co mám dceru, jsem začala přemýšlet i nad tím, co si bude myslet ona, natož její kamarádi, rodiče kamarádů ve školce/škole. A tak bych chtěla zuby opravit, jenže nevím, zda budu moct mít „pouze“ korunky, nebo budeme muset ještě chvíli šetřit na implantáty :nevim: věřte, že se neuvěřitelně stydím, i když bych mohla(jako můj otec) s klidem říct, že jsem prostě nemocná.. děkuji za rady, a omlouvám se za ten pohled.

Reakce:
Petula306
Kecalka 106 příspěvků 01.01.19 23:40

Já bych se zeptala zubaře, jaké jsou možnosti. Implantáty jsou super a nemusí se dělat každý zvlášť, dají se udělat třeba dva po stranách a na to nasadit něco jako protézu na pevno (cenově to vychází celkem slušně). Přeju, ať mat :palec:

Petula306
Kecalka 106 příspěvků 01.01.19 23:41

Přeju ať máte brzo radost z nových zubů ;)
(Nevím proč, ale blbne mi telefon :pocitac: )

modravlocka
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 02.01.19 10:17

Vypadá to teda dost děsivě…ale určitě bych se snažila své zuby zachránit, co to jde. Implantát bych brala až jako poslední možnost. Dle mého laického pohledu by korunky mohly stačit - minimálně na některých zubech.

Lenka_Hal
Kelišová 6322 příspěvků 02.01.19 12:29

I kdyz prijmu, ze mas v tomhle nevyhodu nemoci, jak to muze takhle zubar nechat??? On by ti mel take poradit, co bude lepsi volba. Pokud jsou zdrave dasne, jde vsechno. Takhle vazne vypadat nemusis :kytka:

AvaF
Kecalka 112 příspěvků 02.01.19 20:27

Na implantaty je tady casu dost, pokud budou ok koreny :) Nektere zuby by možná sly opravit i jen fotokompozitnimi vyplnemi a nebyly by treba vsude korunky. Dle fotky tezko rict - rozpocet muze byt 20 nebo taky 100 tisic - bez klinickeho vysetreni a RTG Vam nikdo vic nerekne :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >