Zuby nebo šestá nemoc malého?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
reliska
Kecalka 451 příspěvků 25.09.14 15:02
zuby nebo sesta nemoc

Ahoj, od vcerejsiho odpoledne ma nas prcek vysoke horecky, vzdy kolem 39 - 39,5. Paralenovy cipek vzdy teplotu srazi, po ucinnosti ale vzdycky zase vylezla. Rano jsme byli u mudr, udelala test z kapky krve a pry to jsou bud zuby, nebo sesta nemoc. Stridame ted sirup nurofen s cipky. Nurofen mu hodne ulevil, myslim, ze vic nez cipek. Je unaveny a spavy, vzdy tak hodinku vzhuru a hodinku spi. Pusinku ma asi citlivou, od vcerejska odmita prikrmy a cokoliv lzickou, chce jen kojit, vzdy kdyz mu opadne teplota. Nemam uz ale tolik MM, je mu 8 mesicu, tak zkusim jeste ridkou kasi do lahve, zda si vezme.
Nemate nekdo podobnou zkusenost? Jsou takhle vysoke teploty pri zubech vubec mozne? Jine priznaky nema, jen si casto smrdla rucickou kolem nosu, coz ale asi muze i kvuli hornim dasnim. Uz od minuleho vikendu si porad cpe jazyk mezi dasne a vic slini. Zatim ma od srpna jeden rezak, jinak kde nic, tu nic. Doufam, ze to nebude trvat moc dlouho, je to takova zoufala bezmoc. Sesta nemoc by se pry projevila tak o vikendu snizenim teplot a vyrazkou. Vubec nejsem schopna urcit, k cemu se priklonit. Co si o tom myslite?
Diky za info a za podporu :)

Reakce:
Levandulina
Kelišová 6303 příspěvků 21 inzerátů 25.09.14 15:22

Koukni mu porade do pusinky, jestli tam nekde nema afty. Tohle presne mel nas malej.Jist nechtel nic, jen pit mleko.Taky mel horecky a vic slintal…

janicka.ocet
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 25.09.14 16:04

Syn měl taky šestou nemoc, čtyři dny po sobě horečka, horký všude, večer a v noci to bylo nejhorší, dávala jsem mu Panadol sirup, trochu to kleslo, moc ne. Po čtyřech dnech se osypal, za dva dny bylo všemu konec.
Nejsem si vědoma, že by vysoká horečka souvisela se zuby, uvidíš. Syn spát ani nemohl, jen řval a řval, ale přežili jsme :)

danyk
Generální žvanilka 23479 příspěvků 25.09.14 17:05

Náš měl šestou teď, ve středu zvýšená teplota, čt, pá, so horečky až přes 39 °C. Taky jsme obhlíželi zuby, protože tam furt šmrdlal. Do toho rýma, kašel. Poslední horečku měl v so večer, druhý den měl notmální teplotu a vysypal se v pondělí kolem 10. ráno (trup, trochu krk zezadu, lehce obličej/skráně). Byla jsem ho ukázat u pediatra, i když se to nijak neléčí. Spíš jen proto, aby mi neřekl, že si diagnostikuju sama. Malej má 7,5 měsíce.
Jinak u prvního dítěte jsem o zubech skoro nevěděla, ale špičáky měl dramatické, 40 °C a byli jsme i na urgentu (poslal nás tam pediatr, bo prcek měl CRP 107 a protože měl vrozeně nemocné ledviny, tak nás tam radši poslal. Na urgentu CRP asi 9).

reliska
Kecalka 451 příspěvků 25.09.14 17:58

Díky. Tak jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí. Dnes je taky extrémně ubrečený, pořád se jen po nás válí a pospává. CRP měl dnes pod 8. Je to teda vážně náročné, hlavně psychicky.. Už aby mu bylo líp. Teploty se vždy trochu srazí, ale je tedy pěkně přešlej a pořád se šmrdlá.. V puse nic nemá, dnes jsme to projížděly s doktorkou vše..

Petra1606
Kecalka 321 příspěvků 25.09.14 20:59

Jeden den horecek nic nerekne. Mala miva k zoubkum vysokou horecku treba dva dny, a uplne bez horecky jsme 4. den. Doktorka vzdycky doporucila snizovat, kdyz to zabira a pockat, jestli odezni. Zatim nam vzdy odeznela. Jo a zoubky nebyly prakticky ani videt. Jen hodne strkala prstiky do pusiny.

reliska
Kecalka 451 příspěvků 27.09.14 21:57

Ahoj, tak dneska odpoledne se prťous osypal, takže otázka zodpovězena :-) Jsem ráda, že máme ty horečky za sebou.. Dnes už byl celý den bez teplot a po osypání se mu už vrátila i lepší nálada. Kdy jste šli s prckem po nemoci ven? Myslím, že zítra už klidně může do kočárku..

danyk
Generální žvanilka 23479 příspěvků 27.09.14 23:09

@reliska pediatr říkal, že ne na slunce. Náš se osypal v pondělí a stejně jsem ho v úterý vzít ven musela, protože jsem šla se starším do školky (tj. hodina ráno tam a zpět, další odpoledne). Kvůli tomu sluníčku - jde o to, že by se ta vyrážka zhoršila (fotosenzitivita). Ale tím, že nesvědí, tak co, byla by jen víc vidět a stejně by zmizla.
Tak ať je prďolkovi dobře.

reliska
Kecalka 451 příspěvků 28.09.14 09:09

@danyk Díky. Já si myslím, že to sluníčko už stejně není tak intenzivní, takže to moc nevadí.. Stejně jen tak třeba na hodinku, aby se trošku vyvětral. No, už je mu líp, jen vypadá hrozně unaveně, díky horečkám i zhubnl a je bledý a má kruhy pod očima.. Ale to se časem zase srovná. Akorát si teď zvykl, že se pořád choval a nosil a teď má trošku problém si zvyknout zase na normální běžný režim :-) Ale to se časem zase taky poddá ;-)

bellinka07
Stálice 59 příspěvků 06.11.14 12:21
sesta nemoc jen se zvysenou teplotou

Ahoj maminky, napisu svou zkusenost. Mame petimes. holcicku a k veceru jsem si vsimla, ze je teplejsi, tak jsem ji namerila po odectu 37,4 C. Detatko ale nemelo zadne znamky onemocneni, tri noci mela teplotu, nepodavala jsem zadne leky a ani nepremerovala, protoze mimco pekne spinkalo i jedlo i pilo a poznala jsem, ze to moc vysoka horecka neni, ale mohla mit mozna i 38, Presto jsem nepodala zadny lek, protoze mala nijak netrpela a budit jsem ji nechtela, abych ji merila a a doma jsem mela stejne jenom cipky do zadecku. Tak jsem ji radeji v noci kontrolovala jestli se nerozpaluje a k ranu ji teplota uz klesala. Dalsi dve noci byly stejne, pres den bez teploty. Myslela jsem, ze ji rostou asi prvni zoubky. Ctvrty den se osypala, nejdrive tak jemne, sem tam puntik ale do vecera byla viditelne kropenata na zadech a brisku a neco na hlavicce. Dnes jsem byla u lekare a potvrdil diag. Sesta nemoc. U nas probehla pomerne dobre, zadne horecky, bez leku a dite spalo i jedlo, hralo si. Preji vsem podobny průbeh.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >