Zuby - pohroma huby

5842
20.11.15 17:12

Zuby - pohroma huby

Devcata mam dost. Nejstarsi syn se necha v poho osetrit u zubare. Prostredniho mi osetrujou v Praze prispanyho, je postizenej. Nejmladsiho uz mi tam nevzali z kapacitnich duvodu. Takze jsem ho objednala v Motole Na celkovou narkozu. Prestoze starsi deti maji zuby relativne v pohode,; ; nejmladsimu slezla sklovina a zoubky se ulamaly nebo vykotlaly. Slo to strasne rychle.. Dr v Motole byl protivnej, pravil ze syn by potreboval na pr.del. Pritom jsem ho upozornovala ze ma syn vyvojovou dysfazii a nerozumi a ze kopiruje chovani autibrachy. Objednali nas. Kdyz jsme prisli na radu, synator dostal kasel takze jsme ject nemohli. Mezitim jsme asi trikrat skoncili na pohotovosti. Ted premyslim ze se na celou narkozu asi vybodnu, ditko se krasne rozmluvilo a slysela jsem o par pripadech kdy se dite s nejakou vyvojovou vadou po narkoze vratilo v necem zpatky. No a ditatko hlasi cely tento tyden po ranu ze ho boli zoubek. Aaaaach jo. Tak jsem si chtela postezovat…ty zuby me fakt znicej…jo a do toho mam ject v pondeli s prostrednim na prispani a osetreni a nemuzu najit papir kterej mame mit…asi me klepne. Aaaachjo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16985
20.11.15 17:19

@Tarjei citim s tebou. Poradis, jak jste poznal, ze slezla sklovina? A v jakem asi veku? Nase mladsi ma esteticky problem se zubama a doktori mi zatim neumi rict, co to je. Jedna pravila, ze chybi fluor a ze je to po lecich. Zubarka pravila, ze se ji nepozdava ten fluor, ze si mysli, ze je to odvapnena sklovina. Ale vis jak mimino ukaze zuby? Je to vterina, tak nevim, cemu verit a co delat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5842
20.11.15 17:24

@AniNevim no udelaly se mu tzv medove zuby. Nejdriv hnedy zlabky u dasne a pak to slezlo postupne z celych zoubku a ten zbytek byl mekky. Nahore se mu to ulamalo. Aktualne ma nahore jen zbytky jednicek a dvojek na urovni dasne ulomeny a dole ma v poradku jednicky a dvojky a trojky a za tim ctyrky a petky vykotlany a na jednu petku si stezuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5842
20.11.15 17:25

@AniNevim a zacalo mu to pomerne brzo…mohly mu byt tak dva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
20.11.15 17:33

No @Tarjei ale on tu zubni peci opravdu potrebuje podle toho, co pises. Tak se vykasli na Motol, ale v Praze je specializovana klinika detske stomatologie, tak zavolej tam? A zeptej se, jestli je narkoza vubec potreba, mame taky v rodice dite s VD, a zubar nikdy nebyl problem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
20.11.15 17:34
@Tarjei píše:
@AniNevim a zacalo mu to pomerne brzo…mohly mu byt tak dva…

ty jo, no to co popisujes ma nase mala: zkutejsi u dasni… ale odhalila jsem to cca v 9 mesicich :-( To byla prevazne jen kojena, zadne cajicky, zadne sladke… Ted je ji rok. Jsem z toho smutna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5842
20.11.15 17:39

@AniNevim ja ho kojila do roka a ctvrt…to vis taky me to netesi…vypada to lehce sockozne, bezzuby dite…pritom jsme normalni rodina deti fakt nezanedbavame…
@umea kterou kliniku myslis? On ma stejne akorat ty ctyri zuby dole na vytrzeni…ty zbytecky nahore doufam samy vypadnou na jare mu bude sest snad uz mu polezou druhy zuby…
Sbiram odvahu zitra naklusat na pohotovost at mu vyrvou ten co boli…i jsem si rikala jestli bych to nezvladla vyrvat sama ale to je asi blbost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
20.11.15 17:49

Nic mu nervi! Uf, to, co popisujes, zni dost strasne teda… popravde, tohle uz je o pruser, ze se mu tam udela nejaky absces nebo hur.

http://www. pekarek. dental/dum-zubni-pece-strasnice

Tady mas odkaz, mohu vrele doporucit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5842
20.11.15 17:52

@umea diky cinknu tam. S prostrednim jezdim do Katerinsky tam je to uzasny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5842
20.11.15 17:57

@umea delaj i v analgosedaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
20.11.15 18:00

Myslim, ze ano, jeste tam budou, tak jim zkus zavolat a zeptat se. Jestli teda vubec berou jeste, ale snad ano. V te Katerinske by toho nejmladsiho nevzali, jestli ho to tak boli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5842
20.11.15 18:03

@umea v Katerinsky skemram pokazdy a maji stop stav…
No on to rikal jen rano i kdyz kazdy den a rychle na to zapomnel..jak se to zhorsi padim na pohotovost…ten zub musi ven driv nrbo pozdeji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
20.11.15 18:06

Byla jsem u Pekárka ve Strašnicích s dcerou na pohotovosti a super přístup. Nevím, jestli dělají v analgosedaci, každopádně používají entonox, zaplatíš si ho, ale je to rajský plyn, který malého oblbne a za chvíli je zase zpět v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5842
20.11.15 18:20

@Karleon a kolik za ten entonox platis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.11.15 18:21

Ja se tady vtirnu s dotazem k zakladatelcr, jestli mohu :) mam taky auti dite a vcera a dnes horor. Vcera jsme sli na odber krve kvuli cukrovce…ehm..pomud je pripravena, necha si v pohode vzit krev ze zily ( sice za uplatek, ale lresto) no a dosli jsme k dr a mala pripraven na pichnuti do prstu, vylozene se tesila. Jenze sestricka, ze nemaji tuto metodu, ze musi pichnout z zily, coz spustilo hrozny hysterak, klepavku atd. Takze nebyla osetrena s tim, ze ji pripravim a prijdeme jindy. Pripravila jsem ji, koupila setsakramensky drahou blbinu v hrackarstvi s tim, ze si to roz ali po odberu..jojo vse ok a domluveno. Prijdeme tam a ona se sekla stejne jako vcera, uplny zachvat uzkosti, paniky, klepavka, slzy, no byla na vyvrat chudak. Takze zase nic. V tom navalu toho strachu ma silenou silu, nehlede na jeji psychicky stav..no jeste ted prisla puberta a je rozhozena celkove, takze veci, co fungovali, uz proste nejdou delat jako driv. No a tak se ptam, jakou medikaci mate pred temito ukony? Mam silny pocit, ze bychom to potrebovali jako sul, z doktoru ma trauma po jednom zazitku se sitim a uz se to jakztamz uklidnilo, tak ji nemuzu zase dostat zpet kvuli odberu krve, ze jo. Mimochodem, mladsi to videl ty sceny a uz se taky boji, takze se zrcadlenim mam taky zkusenost. A abych aspon trochu pomohla, tak mala s rysfazii a autismem v narkoze byla a dikybohu se to obeslo bez regresu, zuby, to je boj a to nas cekaji rovnatka, auti dite a rovnatka, bojim bojim

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama