Mám problém se zuby

AdélaBatkova
28.3.20 08:49

Zuby prosím o radu děkuji

Ahoj v minulé diskuzi co jsem založila jsem se ptala na ty moje dva přední zkažené zuby a většina mi řekla že mi ho but zbrousi a když bude v pořádku kořen tak se udělá korunka to bych byla pár dní takhle bez zubů? A že kdyby mi je museli vytrhnout tak taky budu několik dní nebo týdnu bez zubů nebo by dali něco provizorní?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3686
28.3.20 08:54

Když ti zuby vytrhnou, musí se ty díry logicky zahojit než se tam dají nějaké zubní náhrady. Kdyby ti je zbrousili, korunky dostaneš nejspíš hned. Každopádně nechápu, proč ti na tom tak záleží. Není jedno jestli ti jdou vidět totálně zkažený zuby nebo díry po nich? Teď stejně nikam krom práce snad nechodíš, tak tím tuplem je to fuk. Hlavně, ať ti to opraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16107
28.3.20 09:05

Ano budes par dní bez zubů. Kdyby ti je brousili tak je mozma dostanes hned, ale pri vytrzeni se to musi nejdriv zahojit. Jak chces davat provizorni zub do te zive diry v dasni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pvln34
28.3.20 09:10

@AdélaBatkova Bez zubu nebudeš. Tiež mi trhali zlomený predný zub a dostala som taku nasadzovaciu náhradu, nikto nevedel ze to je umelý zub. Kost sa mi hojila asi pol roka, potom mi do nej dali implantát a namiesto umelého nasadzovacieho zubu mam spravenú korunku.

• Nahlásit
  • Citovat
5830
28.3.20 09:11

Provizoria se dají udělat i při vytržení. Ale nutno podotknout, že veškeré provizorní práce si pacient hradí sám. Není to levná sranda. Za mě je jednodušší u korunek radši počkat týden na definitivní a radši přidat na nich. (Keramiku) Ale u trhání je to na týdny, tam radši dát peníze na provizorium. Je třeba dopředu rozhodnout, zda bude náhrada sundavací protéza nebo můstek. Případně na omezenou dobu sundavací a pak implantáty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1217

V pripade korunek ti na zbrouseny zub udelaji hned provizorni korunku. Neni tak hezka jako ta finalni, ale to jen uplne zblizka, jinak fakt pohoda Po vytrzeni se musi rana zahojit, aby sel dat implantat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4063

@AdélaBatkova podle mě budeš i po zbroušení muset čekat na zoubky. Aspoň to tak měla kolegyně chodila do práce asi 14 dní se zbrousenyma zubama. Ale pokud je máš hodně zkažený tak to zas takovej rozdíl nebude a určitě se to půjde dát vydržet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
28.3.20 11:13

A není to jedno, stejně máš ty zuby zkažené, tak to není moc žádná krása, tak jestli tam budou nebo ne, na tom zas až tak nezáleží, ty kazy se ti tam neudělaly přes noc, my ti to tady nerozkouzlíme, to záleží na stavu těch zubů, na diómluvě mezi tebou a lékařem, na tom, kolik do toho investuješ penez, nemusíš se tu ptát pořád dokola a pak v současné situaci tě stejně žádný zubař nevezme a rozhodně ti nebude dělat takovouhle velkou práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
28.3.20 19:15

U korunek kašli na provizoria, v tvém případě vyhozené peníze. Teď tam máš bůhví jak dlouho hnusné zkažené zuby a nevydržíš 1-2 týdny s obroušeným zubem? Každopádně provizorium se dá udělat v ordinaci hned, nebo do druhého dne v laboratoři. Pokud se bude trhat je potřeba zbrousit okolní zuby a nechat v laboratoři zhotovit provizorní můstek, v případě pozdější implantace se zhotoví mezerník nebo protézka. Nebo si zuby vytrhne přímo doktor co bude implantovat a rovnou zaimplantuje. Upřímně - pokud si někdo nechá vykazit přední zuby do takového stavu, pochybuju, že ostatní zuby budou ok a že někdo bude implantovat, hygiena asi bude dost slabá. Takže až bude po koroně tak se objednej k zubaři a uvidíš co se dá konkrétně u tebe dělat. Doufám, že nečekáš, že to někdo bude dělat teď..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4753
28.3.20 19:20

Teď se budou měsíce nosit roušky, máš plno času vyřešit si zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
28.3.20 19:29

Času dost, ale který zubař jí to teď udělá? Druhá věc je jestli vůbec nějakého navštěvuje, je mi divné, že by tak rozsáhlé kazy přehlížel při prevenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31872
28.3.20 20:05

A připrav si pořádnej balík. Nechápu, přední zuby se čistí nejlépe. O zbytku chrupu si nedělám iluze, to bude taky paráda. Příčetný zubař nebude řešit jen přední dva zuby, ale celou pusu.Aby to nebylo vepředu huj, vzadu fuj či dokonce hnus. Nechápu, kam nechají mladí lidé zavést zanedbání svých zubů. Kartáček, i ten mezizubní a pasta stojí pár floků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama