Zúčastnili byste se studie či výzkumu očkovacích látek?

553
11.10.05 22:44

Zúčastnili byste se studie či výzkumu očkovacích látek?

Ahoj holky,
byly jsme včera s dcerkou na roční prohlídce a lékařka nám nabízela možnost zúčastnit se studie zabývající se vytvořením nové očkovací vakcíny.
Stávající očkování ve 2.roce života je možno provést vakcínou Priorix(kombinovaná vakcína proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám) a Varilix(jednodávková proti planým neštovicím), obě od společnosti GlaxoSmithKline Biologicals. Jedná se o to, že se mají tyto dvě stávající vakcíny v budoucnu spojit v jednu Priorix Tetra. Ale aby se jí mohlo oficiálně očkovat celou populaci, musí ty očkované děti projít výzkumem…a pozorováním.

Naše dcera byla do programu vybrána jako vhodná uchazečka a my jako vhodně spolupracující rodiče.
Byla by zařazena do srovnávací skupiny, kdy sedm dětí by bylo očkováno různými vakcínami a pozorovaní by probíhalo mezi nimi. My bychom nevěděli, jakou kombinací vakcín by byla naočkována. K odtajnění by došlo později.

Za účast v programu jsou i finananční odměny - to nám neopomenula lékařka zdůraznit!!! Ale to pro nás není rozhodující. Dcera by byla celou dobu pod lékařským dohledem, jakákoli vyrážka, pupínek, teplota, ihned hlásit, pořád měřit teplotu… trápili by ji pravidelnými odběry krve, aby zjistili, zda má proti virům dost protilátek.

Co vy na to?
Nabízela vám lékařka vašeho dítěte něco podobného? Jakým způsobem?
A zúčastnili jste se nebo o účasti v programu uvažujete?
Jsem zvědavá na váš názor.

Mia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1005
11.10.05 22:55

Ahoj Mio,
zajímavá diskuse -jsem zvědavá na ohlasy…
Ale asi bych do toho nešla. Ty odběry navíc by mi vadily - teda spíš by mi bylo líto Barči…

Zatím,
zvědavá Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
11.10.05 23:07

Ahoj Mio,

kdyby šlo o mě, tak bych o tom MOŽNÁ chvilinku uvažovala (ale spíš ani to ne). Kdyby měli něco testovat na mé dceři, tak ani milisekundu!!!
Zeptej se Maky od nás z Jarních miminek, její dceři brali nedávno krev …a brrrrrr!!!! Pokud nemusíš, tak ničemu takovému svou dceru nevystavuj, natož opakovaně!!!!
Vím, že se to někde vyzkoušet musí (no, stejně mám pocit, že spousta léků je na nás testována, jen o tom nevíme (viz ty odtajněné případy v Německu), ale dobrovolně bych do toho fakt nešla. já, natož moje holčička!
Ale je to tvoje rozhodnutí, dobře zvaž všechna pro i proti.

Pa,

Baghira a Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
12.10.05 07:10

Očkování

Ahojky Mio,
fakt „zajímavá“ nabídka. Osobně bych své dítě podobnému pokusu nevystavila. A nejen kvůli odběrům krve. Š.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
12.10.05 07:13

očkování

Má odpověď je jasné ne. Chápu, že se to musí vyzkoušet, ale trpím s každým zásahem, který Míšovi dělají, kdybych to byla já tak ano. Byla by to má svobodná vůle, ale dítko si neřekne. V tomhle bych byla nekompromisně konzervativní. Asi jsem ti moc nepomohla, ale určitě pokud bys do toho šla, neodsuzovala bych tě. Určitě je to na každé mamce. 8) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
12.10.05 08:35

Ahoj, nam nikdo nic takoveho nenabizel a kdyby nabidku bych neprijala. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
12.10.05 08:51

Jenom zkopíruju moji reakci na podobné téma v deníčku Brusinčat č.89 ze dne 19.9. :
Jak dítě přijde k tomu, že mu budou 9× brát krev? Co kdyby to byl právě můj syn, kterého bych kdysi zařadila do podobného programu? On má panickou hrůzu z braní krve i z očkování a představa toho, že ho budu každý rok - mimo povinné očkování a kontrolní odběry krve (máme málo železa) nutit k dalšímu píchanci se zdůvodněním, že jsem ho kdysi nechala dobrovolně naočkovat a on teď musí…! Já vím že diti prožijí v životě spoustu věcí, které prostě být musí ať se jim to líbí nebo ne, ale bojím, se že bych to nedokázala zdůvodnit (a ani bych nečekala, že tomu dítě porozumí) ani tím, že jsem mu přece peníze které za to dostal, odložila aby mohl třeba mít nový mobil (promiň, neznám cenovou relaci v jaké se pohybuje ohodnocení při zařazení do toho programu). Sobecky mne napadlo, ať si to zkoušejí třeba na somálcích (jsem zlá,ale fakt to byl jeden z prvních mých myšlenkových pochodů) nebo na jiných lidech, kterým když dají peníze, tak jim pomůžou třeba i tím očkováním i těma financema). Asi to vyznívá, že jsem zlá, ale já bych ze svých dětí pokusné králíky dělat nechtěla.
PS: nechci nikoho odsuzovat,ale já bych měla strach. Každé očkování (i ta vyzkoušená) má svá rizika a jsou lidé, kteří se raději soudí, než aby nechali do svých dětí píchat zárodky nějakých nemocí a brání se i povinným očkováním!
Radka(?) + Betynka(14m) a Luki (6,5 roku)

• Nahlásit
  • Citovat
6954
12.10.05 09:00

Očkování

Radko,
souhlasím. Jen doplním, že moc pěkný článek o očkování vyšel v novém Aperiu. Je k přečtení zde: www.aperio.cz/…Rozhovor.doc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
12.10.05 09:12

Ahoj,

kdyby to testování mělo probíhat na mé osobě, tak bych možná chvilku uvažovala, ale spíš bych se rozhodla pro ne. Na malém bych nenechala testovat nic .
Je to spíš na Tobě, musíš zvážit všechna pro a proti.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
12.10.05 09:15

Ahoj,

aj ja sa pridavam na stranu, ze zo svojho dietata pokusneho kralika urobit nenecham, a obzvlast, pokial sa jedna o ockovanie. (Naozaj nechcem, aby na letacku o neziaducich ucinkoch figurovali reakcie mojho dietata…) Dalsia vec je, ze plane nestovice nie su nebezpecne ochorenie, a teda nechapem, preco by som ho proti tomu mala nechat ockovat… 8O

Pa, pa,

Gabika a Radko 15m

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
12.10.05 09:19

Gabiko, já právě nad tím očkováním proti neštovicím uvažuju. Neměla jsem je a bojím se, že kdybych je chytila od mých dětí, nebudu schopná se postarat ani o sebe, natož o rodinu. Bojím se,ale asi do toho půjdu. Ale měla by to být ověřená vakcína a ne že budu dělat králíka. Ani já bych do toho nešla. Ani za peníze…snad kdyby nám to vydělalo na nový domek…to bych i ty pupínky nějak zvládnula =o))))) :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
1076
12.10.05 09:23

Ahojky,

já bych taky nabídku nepřijala. Taky je mi jasný že někde se to vyzkoušet musí, ale dobrovolně bych do toho nikdy nešla.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
12.10.05 09:47

Ahoj Radina,

mozno by som v tvojom pripade zvazovala sama sa proti planym nestovicim nechat zaockovat, ved existuju aj monovakciny, len proti nim. Ved vies, aky mam nazor na ockovanie malych deti ;-)

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.10.05 11:14

Ke studii s Varilixem: samotna monovakcina stoji cca 1500, za ucast ve studii dostanes cca 1000, krome prohlidek jde i o 10 odberu krve do veku 10 let. Komu by se chtelo, nechat sve dite takhle trapit, ze? ALE v ramci tech odberu se delaji i protilatky proti vsem ostatnim ockovanim, tj. kontroluje se ucinnost vsech ostatnich ockovani!!!! Necham/li sve dite ockovat, nemam zadnou jistotu, ze vse probehlo OK, tj. vakcina byla spravne pichnuta, nebyla znehodnocena pri transportu, imunitni odpoved je dobra apod. Ja vim, existuji statistiky, ze konkretni ockovani je uspesne napr. v 99% , ale jestli je to tak u meho konkretniho ditete nevim. Sama nejsem rozhodnuta, jestli do toho pujdem, a tak me zajimaji vase nazory. JAM 29

• Nahlásit
  • Citovat
Gabika
12.10.05 12:35

Ahoj JAM,

chcem sa len opytat, ci nie je mozne na poziadanie rodica spravit kedykolvek, po akejkolvek vakcine, kontrolu ucinnosti vakciny? Kludne by som za to zaplatila…

Vdaka,

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama