Zůstaly jste se svým manželem a nelitovaly?

Anonymní
7.3.20 21:13

Zůstaly jste se svým manželem a nelitovaly?

Je mi skoro čtyřicet, máme s manželem 3 děti. Ne, že bych ho neměla ráda, ale dokážu si představit život i bez něj. Potřebovala bych poradit. Zůstat s ním a zapřít se, vydržet kvůli dětem a snažit se udržet dobrou náladu kvůli dětem a nerezignovat na život. Nebo zkusit být v životě opravdu šťastná, zařídit si život podle svého. I děti doma přece poznají, když to v manželství neklape na 100%. Snažím se a nechci skončit jako zahořklá ženská, ale nevím, jestli jsem schopna to po boku manžela dát. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.3.20 21:20

Jsem v podobne situaci a zatim jsem rozhodnutá zustat. Ale mám rok milence staleho. se kterým si zas ale nedovedu predstavit žit…sex a vášen tam funguje super… ale neumim si predstavit ze by se staralo me deti to vubec…vubec na to už neni…pro mne by byla idealni situace bydlet sama…ale deti jsou zatim dost male a chlap docela pohlida…je to pro mne aktualne asi nejpraktictejsi…

• Nahlásit
  • Citovat
1919
7.3.20 21:20

Manzelstvi ale neni o tom, ze to bude porad fungovat na 100%…ale musi se chtit, kolem 40tky ma kopec zenskych pocit, ze jim ujizdi vlak..coby kdyby…mate 3 deti, predpokladam, ze ste se brali z lasky, tak se snazte…oba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
7.3.20 21:35

Jsem v podobné situaci a zůstanu. Aspoň zatím, myslím že málo manželství je na 100 procent a dětem je s námi po všech stránkách líp, než jen se mnou. Jestli k sobě najdeme cestu i později se uvidí. Manžela mám ráda, ale také si dokáží život bez něj představit. Mě pomáhá soustředit se na jiné věci, najít si uspokojení v něčem jiném a toto prostě neřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 21:43

Co řešíš? Jsi v zemi, kde tě neukamenujeme, nevyženeme na okraj společnosti, neodsoudíme na základě rozvodu…protože jsou lidi zvyklí, že se něco podobnýho dost často děje, tak se rozhodni sama…
A děti tě za chvíli stejně budou potřebovat jenom kvůli jídlu a penězům, však si vzpomeň, jak brzy začal(a) být kamarád(ka) trapný(á), když měl(a) rodiče za zadkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4816
7.3.20 21:45

Jsem na tom stejně. Momentálně se to teda snažíme doma spravit, ale zároveň se snažím si v sobě ujasnit, co jsem schopná a ochotná obětovat „pro děti“ a kde je moje hranice.
Ještě jsem úplně nerezignovala ani na vztah s manželem, zatím si odmítám přiznat, že to třeba spravit vůbec nepůjde. Současný stav je takový, že dokud se bude nějak rozumně věnovat dětem, tak zůstanu, citové potřeby jsou zatím odloženy stranou, řeším hlavně každodenní praktický život se třema malýma dětma za zadkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.20 21:47

No, asi takhle. Měli jsme s manželem krizi. On to neustál a chtěl rozvod, rozvedli jsme se.
Teď budeme 4 roky od sebe. Jemu vztah, kvůli kterému odešel, nevyšel. Já se vloni vdala. Druhý manžel je úžasný, s dětmi funguje na 1000%, mají se všichni rádi.
Exovi ale z toho asi hráblo, takže nás zas po letech čeká sociálka (tentokrát i děti) a soud. Protože on chce najednou všechno jinak. I když mu vycházím na 1000% vstříc. Nervy šílený. Mám pocit, že dokud budou děti neplnoleté, jen tak to neskončí.
A co tím chci říct. Kdybych to způsobila já, nesla bych to o to hůř. Není to vůbec legrace.
S nynějším mužem i dětmi a v životě jsem maximálně šťastná, ale ex prostě dělá takové peklo, že je to občas neúnosné. A to chtěl rozvod sám…Takže to promysli i z téhle stránky..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.3.20 21:50
@Evžen.hrobař.žen píše:
Co řešíš? Jsi v zemi, kde tě neukamenujeme, nevyženeme na okraj společnosti, neodsoudíme na základě rozvodu…protože jsou lidi zvyklí, že se něco podobnýho dost často děje, tak se rozhodni sama…
A děti tě za chvíli stejně budou potřebovat jenom kvůli jídlu a penězům, však si vzpomeň, jak brzy začal(a) být kamarád(ka) trapný(á), když měl(a) rodiče za zadkem…

No, hele, nevím. Já z vlastní zkušenosti musím říct, že těch odsuzujících pohledů i komentářů jsem jako rozvedená zažila dost. A nejvíc od pokrytců, co se doma svorně podvádějí, ale navenek vystupují jako „šťastná rodina“.

• Nahlásit
  • Citovat
7.3.20 21:55
@Anonymní píše:
No, hele, nevím. Já z vlastní zkušenosti musím říct, že těch odsuzujících pohledů i komentářů jsem jako rozvedená zažila dost. A nejvíc od pokrytců, co se doma svorně podvádějí, ale navenek vystupují jako „šťastná rodina“.

Tak jinak - ten, kdo tě bude chtít odsoudit, si vždycky důvod najde a kdo tě bude chtít brát, rozvod mu stanovisko o tobě nezmění…
A pokrytci jsou vůbec samostatná kapitola, kdy v zájmu tradic radši doma zůstanou zápasit a nenávidět se, než aby udělali krok aspoň k naději na lepší život…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14340
7.3.20 21:57

Co přesně neklape? Umíš to pojmenovat? Kolem 40 probíhá krize středního věku. Dochází ti, že začínáš stárnout, nebudou další děti a máš poslední šanci si užít. Zvaž to dobře, abys nelitovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 22:04
@divine woman píše:
Co přesně neklape? Umíš to pojmenovat? Kolem 40 probíhá krize středního věku. Dochází ti, že začínáš stárnout, nebudou další děti a máš poslední šanci si užít. Zvaž to dobře, abys nelitovala.

Lituju věcí, který jsem udělal, ale mnohem víc lituju toho, co jsem neudělal… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14340
7.3.20 22:06

@Evžen.hrobař.žen Já jsem ráda, že jsem spoustu blbostí, které se mi kolem té 40 líhly v hlavě neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 22:09
@divine woman píše:
@Evžen.hrobař.žen Já jsem ráda, že jsem spoustu blbostí, které se mi kolem té 40 líhly v hlavě neudělala.

No jo, pohodička, klídeček, smrádeček, kafičko, klávesnička a to se nám to krásně vegetí, co?
Jenomže ne každej chce přežívat, ale někdo chce i žít… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
7.3.20 22:19
@Evžen.hrobař.žen píše:
No jo, pohodička, klídeček, smrádeček, kafičko, klávesnička a to se nám to krásně vegetí, co?
Jenomže ne každej chce přežívat, ale někdo chce i žít… :?

Tak tohle si napsal dokanals a pravdive :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20998
7.3.20 22:21
@Evžen.hrobař.žen píše:
Jenomže ne každej chce přežívat, ale někdo chce i žít… :?

A já už se těším, až mi bude padesát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama