Zůstanu dál na úřadu práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 17:21
Zůstanu dál na úřadu práce?

Prosím o zachování anonymity, děkuji.
Jsem měsíc na pracáku, předtím jsem pracovala na dobu určitou a práci jsem si našla sama, byť jsem předtím byla v evidenci ÚP. Podporu neberu. Dnes mě na pracáku nabízeli práci na 2 hodiny (čtvrtúvazek) klasický pracovní poměr za 53 Kč hrubého na hodinu. O této práci jsem už dříve věděla, čtu si inzeráty na stránkách ÚP, takže jsem si doma počítala, jak to vychází finančně. Vychází to blbě, musela bych si doplácet ze svýho něco kolem 800 Kč na zdravotním pojištění. Práci jsem tedy odmítla. Dále mi nabízeli práci 40 km od nás, taky jsem si už doma četla inzerát, hledala si spojení, doprava tam je komplikovaná, jedna cesta s přestupem by trvala 1 hodinu a 40 minut za 50 Kč a to samé zpět a o víkendu mi tam nic nejede. Plat je 10 500 Kč. Práci jsem tedy taky odmítla. Uvedla jsem důvody a úřednice s nimi souhlasila. Nic se nedělo, ale asi pracák předal kontakt na to pracoviště, protože najednou telefon a tam nějaký vedoucí pracovník opakoval znovu tu nabídku. Znovu jsem odmítla. Nevím, jak to teď bude dál, jestli to ten vedoucí pracovník bude znovu posílat na pracák ve zprávě, že jsem odmítla. Může mě ÚP kvůli tomu vyřadit?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 30.10.14 17:30

Vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání

Úřad práce uchazeče o zaměstnání z evidence uchazečů o zaměstnání rozhodnutím vyřadí, jestliže
nastala některá ze skutečností bránících zařazení nebo vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, s výjimkou skutečností – uchazeč o zaměstnání je uznán dočasně neschopným práce, vykonává trest odnětí svobody, vykonává ochranné opatření zabezpečovací detenci nebo je ve vazbě, pobírá peněžitou pomoc v mateřství v době před porodem a 6 týdnů po porodu; a uchazeč o zaměstnání nesplní oznamovací povinnost nejpozději do 8 kalendářních dnů,
bez vážných důvodů neoznámí výkon nekolidujícího zaměstnání při podání žádosti o zprostředkování zaměstnání nebo nejpozději v den nástupu k výkonu této činnosti; neoznámí osobně nebo písemně nejpozději do 8 kalendářních dnů důvody, pro které se nedostavil na úřad práce nebo na kontaktní místo veřejné správy ve stanoveném termínu; neoznámí osobně nebo písemně nejpozději do 8 kalendářních dnů další skutečnosti, které mají vliv na zařazení a vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání,
není podle lékařského posudku schopen plnit povinnost součinnosti s úřadem práce při zprostředkování zaměstnání,
zrušil svůj souhlas se zpracováním osobních údajů,
vykonává nelegální práci.

Dále uchazeče o zaměstnání úřad práce z evidence vyřadí rozhodnutím, jestliže bez vážného důvodu
odmítne nastoupit do vhodného zaměstnání,
odmítne nastoupit na dohodnutou rekvalifikaci nebo neplní povinnosti související s rekvalifikací, odmítne nabídku na rekvalifikaci,
neposkytne součinnost při vypracování individuálního akčního plánu, jeho aktualizaci nebo vyhodnocování anebo neplní podmínky v něm stanovené,
odmítne se podrobit vyšetření svého zdravotního stavu, psychologickému vyšetření,
maří součinnost s úřadem práce

Píší to šalamounsky, ale mně z toho vyplývá, že pokud jsi alergická na psí chlupy a nabízí ti místo uklízečky na veterině, tak to vážný důvod je. Ovšem jestli je vážným důvodem to, že ti nevyhovují spoje nebo že je plat nízký, to záleží spíš na posouzení daného pracoviště :nevim:

j-p
Extra třída :D 11763 příspěvků 30.10.14 17:52
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity, děkuji.
Jsem měsíc na pracáku, předtím jsem pracovala na dobu určitou a práci jsem si našla sama, byť jsem předtím byla v evidenci ÚP. Podporu neberu. Dnes mě na pracáku nabízeli práci na 2 hodiny (čtvrtúvazek) klasický pracovní poměr za 53 Kč hrubého na hodinu. O této práci jsem už dříve věděla, čtu si inzeráty na stránkách ÚP, takže jsem si doma počítala, jak to vychází finančně. Vychází to blbě, musela bych si doplácet ze svýho něco kolem 800 Kč na zdravotním pojištění. Práci jsem tedy odmítla. Dále mi nabízeli práci 40 km od nás, taky jsem si už doma četla inzerát, hledala si spojení, doprava tam je komplikovaná, jedna cesta s přestupem by trvala 1 hodinu a 40 minut za 50 Kč a to samé zpět a o víkendu mi tam nic nejede. Plat je 10 500 Kč. Práci jsem tedy taky odmítla. Uvedla jsem důvody a úřednice s nimi souhlasila. Nic se nedělo, ale asi pracák předal kontakt na to pracoviště, protože najednou telefon a tam nějaký vedoucí pracovník opakoval znovu tu nabídku. Znovu jsem odmítla. Nevím, jak to teď bude dál, jestli to ten vedoucí pracovník bude znovu posílat na pracák ve zprávě, že jsem odmítla. Může mě ÚP kvůli tomu vyřadit?

Tak te vyhodí, já řekla, ze nepujdu pracovat do Prahy, když bydlim v Olomouci a letěla sem. :pocitac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 17:57

Hm, to je na prd. Asi jde úřednicím za každou cenu uchazeče umístit bez ohledu na cokoliv.

j-p
Extra třída :D 11763 příspěvků 30.10.14 18:05
@Anonymní píše:
Hm, to je na prd. Asi jde úřednicím za každou cenu uchazeče umístit bez ohledu na cokoliv.

No nezajímá je nic.Jsou to sv…

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 30.10.14 18:12
@j-p píše:
No nezajímá je nic.Jsou to sv…

Promiň, ale jejich prací je hledat práci těm, kteří ji nemají. Tak vol vhodnější slova. Tobě taky nikdo neříkal, že jsi líná lemra proto, že jsi neměla/nemáš práci - třeba proto, že ti skončila smlouva v těhotenství, zaměstnavatel zkrachoval, onemocněl ti někdo blízký a musíš se starat atd., i když navenek to třeba vypadá, že se ti prostě nechce a radši budeš sedět doma. Nebo ty víš, že oni nemají žádné pojeby z vrchu? Že musí plnit nějaké kvóty? Si uvědom, že oni jsou jen ti tlumočníci, o tom, co bude a nebude rozhodují jiní.

j-p
Extra třída :D 11763 příspěvků 30.10.14 18:20

@H8N2O4S já si budu psát co chci!!A ze mi daj práci v Praze a žijí v Olomouci je v poradku!?Se vzpamatuj!

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 30.10.14 18:22
@j-p píše:
@H8N2O4S já si budu psát co chci!!A ze mi daj práci v Praze a žijí v Olomouci je v poradku!?Se vzpamatuj!

Piš si co chceš, budu dělat to stejné. Ano, je to normální, že ti nabídnou práci, která ti nevyhovuje, aby měly ony pokoj a splněno :palec: Vzpamatovávat se nepotřebuji. A jestli se chováš tak povýšeně a suverénně i před úřednicemi, nedivím se, že tě vyšouply - i když tedy v tomto případě by se to dalo ukecat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 18:23

No tak já zase nechci psát o úřednicích hanlivě, zatím jsem s nimi vycházela dobře, byly hodně lidské. Teď se mnou jednala nějaká nová, hodně mladá, zřejmě po škole, tak proto netuším, co můžu čekat. No asi se to brzy dozvím…

j-p
Extra třída :D 11763 příspěvků 30.10.14 18:27

@H8N2O4S asi potrebujes, protože to normální není. Takže se do mne nenavazej. Mužů si psát co chci a vyhodili mne, protože sem odmítla jít do Prahy.Ne ze sem byla suverén. Chtěla bych vidět tebe jak jdeš makat do Prahy a rodinu mas v Olomouci.No ses vtipná. :potlesk:

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 30.10.14 18:27
@Anonymní píše:
No tak já zase nechci psát o úřednicích hanlivě, zatím jsem s nimi vycházela dobře, byly hodně lidské. Teď se mnou jednala nějaká nová, hodně mladá, zřejmě po škole, tak proto netuším, co můžu čekat. No asi se to brzy dozvím…

Uvidíš, zkus to obhájit a vysvětlit své důvody. Pokud je normální a ty se taky nechováš jak namyšlená koza, tak by to mohlo být v pořádku.

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 30.10.14 18:29
@j-p píše:
@H8N2O4S asi potrebujes, protože to normální není. Takže se do mne nenavazej. Mužů si psát co chci a vyhodili mne, protože sem odmítla jít do Prahy.Ne ze sem byla suverén. Chtěla bych vidět tebe jak jdeš makat do Prahy a rodinu mas v Olomouci.No ses vtipná. :potlesk:

Já si naštěstí byla vždy schopná práci najít sama a nemusela se namáhat čekáním na ÚP. Tedy v době, než jsme měli své vlastní. A ano, já se za prací stěhovala, i s rodinou.

j-p
Extra třída :D 11763 příspěvků 30.10.14 18:29

@H8N2O4S namyslena koza ses ty.

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 18:37

Zakladatelko, pises, ze podporu neberes. Mas-li dite, nebylo by mozne se nahlasit jako osoba pecujici o dite do sedmi let? ZP by za tebe platil stat, ale je tu omezeni dochazky do MS. Navic se domnivam, ze na UP berou v potaz i moznost dojizdeni kvuli detem a vyzvedavani v MS.Ale mohu se plest.

andrea.sb
Kelišová 5854 příspěvků 30.10.14 18:40

@j-p a zkoušela jsi se odvolat? Nabízet práci tak daleko je neadekvátní :nevim:

Já tedy musím říct, že jsem na up neměla sebemenší problém. Paní byla laskavá, vstřícná, dokázala přimhouřit oči když ksem se byla zaucovat v novém zaměstnání „zadarmo“ a před smlouvou. Nikdy mi nenabízela práci která neodpovídala mému vzdělání, práci na tři směny nebo vzdálenou, kde bych musela jezdit mimo mhd. Respektovala, že jsem matka skolkoveho dítěte.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >