Zůstat nebo hledat jinou praci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.10.21 18:42

zůstat nebo hledat jinou praci

Ahoj holky, prosim anonym. Mam strasny dilema. Pracuji ve firme 8 let, mam smlouvu na neurcito, delam na HO bez ohledu na covid. Momentalne je na tom firma moc spatne, jiz 3 mesic prisla vyplata o 14 dni pozdeji. Uz jsem fakt ve stresu, abych tu pristi vyplatu vubec dostala. Mam dilema, zda si hledat novou praci ( je trochu sance na zlepseni), jenze na dohodu me nepustej. Sanozrejme jak naschval projizdim inzeraty a 2 inzeraty se mi fakt libily. Dalsi vec je, ze v novy praci bych urcite nebyla na HO a ja tedka resim psychoterapie a psychiatrii, pac se mi vratily nesnesitelny uzkosti a tahle prace mi umoznuje v tomhle smeru fungovat tak, jak potrebuji. Navic se mi nechce nikomu vysvetlovat hned na zacatku, ze mi proste zase preskocilo… A taky je tu otazka podpory v nezamestnanosti - kdyby to firma zabalila, mela bych ji vyssi a mohla bych si s vetsim klidem vyresit hlavu. Jenze zase se mi nechce cekat, co bude, paaac ta nejistota me fakt dohani uplne k silenstvi. Takze baby radte :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.10.21 18:45

Nečekat, odejít co nejdřív. A jestli je na tom firma hodně špatně, jdi marodit se zádama a hledej novou práci.

• Citovat
  • Nahlásit
4315
3.10.21 18:50

Bych zkusila na ty 2 inzeráty poslat životopis. Kde máš jistotu, že si tě vyberou? Třeba by ti to pomohlo i ohledně rozhodování. A kdybys změnila prostředí, nezměnily by se i ty tvé psychické problémy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 18:55

Myslím, že tvým psychickým problémům určitě nepomáhá, když nevíš, kdy a jestli vůbec dojdou peníze. Zkus odpovědět na ty inzeráty, některá řízení se táhnou vážně dlouho a taky pokud budeš vážně dobrý uchazeč, tak si třeba v nové práci 2 měsíce počkají než nastoupíš.

• Citovat
  • Nahlásit
2891
3.10.21 18:56

V této situaci bych asi ještě počkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
3.10.21 19:44

Já bych počkala a v mezičase aktivně hledala práci, která by umožňovala home office podobně jako ta stávající. Přinejhorším firma krachne a budeš hledat dál na pracáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
3.10.21 19:55

Zakladatelko, přeskočilo by nám asi skoro všem, kdybychom nedostali 3 měsíce včas výplatu a hrozilo, že už další nemusí přijít. Poslala bych životopisy na všechny místa, které se ti líbí. Výpověď bych dala hned jak bych se domluvila jinde. Oni by ti po domluvě s výpovědní lhůtou počkali, děje se to běžně, že pracuješ a hledáš jinou práci. Nečekala bych až fa krachne a já skončím na úřadu práce. A HO není žádná výhra. Sociální kontakt je potřeba pro psychické zdraví ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79470
3.10.21 20:23

No, pokud se s vyplatou zpozdi o vice jak 15 dnu nad zakonny termin (pozor, neplest s vyplatnim terminem ve smlouvě), tak muzes odejit okamžitě, takze bych se rozhlizela po novem, ale s výpovědí zatim neplasila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat