Zůstat s mužem, když je neplodný?

Anonymní
23.1.18 13:28

Zůstat s mužem, když je neplodný?

Se svým manželem jsem již dlouhé roky, poznali jsme se, když mi bylo 15, svatba byla po 5 letech. Oba jsme ještě studovali vysokou školu, měli jsme krásný vztah a na miminko jsme ještě nemysleli. Po dostudování VŠ jsme chtěli chvilku odpracovat, aby děťátko nepřišlo do nepřipravené a nezaopatřené rodiny. Jakmile se toto všechno splnilo, oba jsme se shodli, že je ten správný čas na miminko a začali jsme se těšit…jenže ejhle, ani po několika letech snažení miminko stále nepřichází.

Podstoupili jsme všechna možná vyšetření a zjistilo se, že chyba je jen v manželovi. Umělé oplodnění také stále nevychází (finanční zdroje navíc nemáme nevyčerpatelné) a mně vyvstává na mysli čím dál častěji otázka, jestli dokážu vydržet život s mužem, který mi nedá to, po čem mé srdce tak strašně prahne. Samozřejmě, že jsem přemýšlela i o adopci, ale v mém okolí jsou případy, kde to nedopadlo dobře. Téměř vždy se nakonec objeví pověstné „volání rodu“ a dítě jde za ním. Navíc další důvod, proč se nedokážu s adopcí smířit je i ten, že já jsem zcela zdravá. Tato neplodnost hodně zamávala s naším vztahem, hlavně z mé strany. Snažím se tomu bránit a nechci být tak sobecká, ale čím jsem starší a čím více kamarádek má krásné, rozrůstající se rodiny, tím hůře to snáším. Snad každý den brečím a nevím, jak to vydržet dál. Manžel je skvělý a stále věřím, že takových chlapů je málo, ale dát přednost muži nebo možnosti mít děti?
Prosím o zachování anonymity, je to pro mě hodně osobní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.1.18 13:33

Je mi to líto, ale tobě by asi taky nebylo příjemné, kdyby tě manžel opustil kvůli neplodnosti

• Citovat
  • Nahlásit
5352

A u něj je 100% jistota, že děti prostě mít nebude nebo má „jen“ takový problém, že je to dost stížené? Ona bohužel není jistota nikdy, když bys dala manželovi sbohem a hledala jiného muže, tak se může stát nemlich to stejné nebo to už nebude ta láska, jako máš teď k manželovi. A že to s tou adopcí nedopadlo u jiných neznamená, že u vás by to nedopadlo jinak, hodně to „volání rodu“ se dá ovlivnit výchovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Moje nejlepší kamarádka podstoupila umělé oplodnění se spermatem cizího dárce. Její muž totiž žádné nemá. Mají nádhernou dceru a jsou opravdu krásná a šťastná rodina. Pokud svého muže miluješ, tak hledej jiné řešení. Dobrých chlapů je jak šafránu! :kytka:
Anonym kvůli kamarádce. MB

• Citovat
  • Nahlásit
375
23.1.18 13:34

A co dárce spermatu? Bývají prověření a vyberou no tak aby se co nejvíc podobal muži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37145
23.1.18 13:34

Chápu, že dítě je velmi silná potřeba ženy, ale v případě neplodnosti muže to přece není neřešitelné - nepsala jsi, zda jste zkoušeli dárce, nebo jaké metody umělého oplodnění jste podstoupili - ale otěhotnět s dárcovským spermatem se dá velmi levně, když si dárce najdeš sama. O rozchodu bych uvažovala snad tehdy, kdyby muž nesouhlasil s dárcem (a IVF s jeho materiálem by se nedarilo)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.18 13:37
@Anonymní píše:
Je mi to líto, ale tobě by asi taky nebylo příjemné, kdyby tě manžel opustil kvůli neplodnosti

Já vím a stále se snažím do této situace vžít a taky proto jsem se tolik let snažila bojovat s ním. Ale síly mi už docházejí, věk se přehoupl přes 30tku a já už jsem jediná v mém okolí, co nemá dítě. Všechno se točí teď u všech kamarádek okolo dětí a já jim k tomu nemám moc co říct, mám akorát slzy v očích, když vidím tu lásku mezi matkou a dítětem.

• Citovat
  • Nahlásit
5352
23.1.18 13:39
@Anonymní píše:
Já vím a stále se snažím do této situace vžít a taky proto jsem se tolik let snažila bojovat s ním. Ale síly mi už docházejí, věk se přehoupl přes 30tku a já už jsem jediná v mém okolí, co nemá dítě. Všechno se točí teď u všech kamarádek okolo dětí a já jim k tomu nemám moc co říct, mám akorát slzy v očích, když vidím tu lásku mezi matkou a dítětem.

A co všechno jste tedy zkoušeli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1423
23.1.18 13:40

A co dárcovská spermie? Muselo by to zůstat jen mezi vámi dvěma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.18 13:40
@Anonymní píše:

A co ten dárce spermatu, to jste zkoušeli?

• Citovat
  • Nahlásit
568
23.1.18 13:42

Rozhodně bych zůstala, důvod rozchodu to, že nemůže mít děti? Kdybys ty byla neplodná a on by tě kvůli tomu opustil, také by se ti to nelíbilo a hlavně by tě to mrzelo. Kdybych se vžila do tvé situacce smířila bych se s tím, že dítě nebude, ale samozřejmě jestli po dětech až tolik toužíš jsou i jiné možnosti -dárce spermatu třeba, adopce (ne vždy dopadne špatně, případ z mého okolí - mají adoptované dítě vysokoškoláků, co se ho vzdali, klučina je moc šikovný a ví, že je adoptovaný).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10489
23.1.18 13:43

Jestli jsi zdravá, máte embrya vyšetřena, tak je divné, ze to nevychází. protoze tam uz by nebyl problem na strane manžela, ale treba v imunologii. nepises ale, co vse ste vyzkoušeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3886
23.1.18 13:43

Je to těžké a nikdy jsem tuto situaci nezažila, tak nechci soudit, ale já bych svého muže neopustila. Jste spolu dlouho, říkáš, že je moc hodný… Co kdy ž ho opustíš a požídíš dítě s nějakým b.bem? Najít fajn chlapa pro rodinu dnes není lehké. Pokud byste byli ochotni uvažovat o dárci spermat, jděte do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15081
23.1.18 13:45
@Anonymní píše:
Moje nejlepší kamarádka podstoupila umělé oplodnění se spermatem cizího dárce. Její muž totiž žádné nemá. Mají nádhernou dceru a jsou opravdu krásná a šťastná rodina. Pokud svého muže miluješ, tak hledej jiné řešení. Dobrých chlapů je jak šafránu! :kytka:
Anonym kvůli kamarádce. MB
@Verpa5 píše:
A co dárce spermatu? Bývají prověření a vyberou no tak aby se co nejvíc podobal muži.

Přesně, taky navrhuji dárce spermatu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.18 13:48

Zkoušeli jsme několikrát IVF, ale bez dárce. Nějaké spermie manžel má, takže IVF šlo podstoupit, nicméně ještě nikdy nevyšlo.

Tak leda zkusit na poslední pokus ještě dárce…upřímně jsem se s představou dárce nemohla moc ztotožnit, protože mi přišlo, že ve mně bude růst „cizí“ dítě. Nevím, jak to přesně popsat. Možná pro někoho směšné, ale já na takové věci potřebuju čas, abych se s tím vyrovnala. Každopádně už po těchto pár příspěvcích jsem se s tím zase lépe srovnala a budu bojovat zase dál…třeba právě už s tím dárcem.

Někdy se člověk cítí prostě tak na dně, že potřebuje slyšet i názor a povzbuzení někoho cizího, nezaujatého, aby se mu to lépe v té hlavě utřídilo :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat