Zůstat v nefungujícím vztahu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kukasa
Povídálka 25 příspěvků 25.07.16 23:24
Zůstat v nefungujicim vztahu ?

Ahoj, jsem ve vztahu s partnerem 9 let a máme 7letou holčičku. Od začátku to nebylo dobré, vlastně jsem otěhotněla po půl roce vztahu a ani jsem malou nechtěla :? Nakonec jsme to ustálí a zůstali spolu. Můj partner je hodný člověk, ale hrozny flegmatik. Celý náš vztah je o tom, že já všechno zařídím, vymýšlím a teď už i udělám. Nemám v něm bohužel ani oporu, přijde mi, že ho ani nezajímám. Řešili jsme to mockrát, vždycky jsem mu řekla, co mi vadí a co mě mrzí, 14 dní se snažil a pak se to vrátilo do starých kolejí. Intimně spolu nežijeme 2 roky a jemu to nepřišlo divné :nevim: Před 3 týdny jsem mu řekla, že už k němu nic necítím a chci se rozejít. Byl z toho tak překvapený, jaký prý mám problém :zed: Teď slibuje a prosí, jak se změní, ale já vím, že to tak nebude, vždyť povahu nejde změnit.
Teď nás čeká společná dovolená, nešlo ji už zrušit a hlavně malá se na ni tak těší. Mám hrůzu jak to tam bude probíhat, nedokážeme spolu normálně komunikovat, uzavřel se do sebe ještě víc, když jsem mu znovu řekla, ať nedoufa, že se u mě něco změní.
Na druhý straně mi ho je strašné líto, ale pořád si říkám, že takhle nemůžu už žít :,(
Bojím se i co bude až se rozejdeme, co malá, jak to ustojí a nebudu litovat? Je to tak strašně těžký :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
anetan007
Kecalka 157 příspěvků 26.07.16 00:04

Soucitim s tebou. Jsem ve víceméně stejne typu vztahu a ted jsem do toho otěhotněla. Taky nevime, zda to vztah ustoji. Každy den řešíme, co bude dal a jak se zařídit.

pruhovanamys
Stálice 92 příspěvků 26.07.16 01:42

@kukasa Přijde mi, ze to, ze se chces rozejit, si mu rekla, ne proto, ze bys opravdu chtela, ale spis, abys ho postrasila a aby se on zacal „snazit“. Takove vyhruzky o rozchodu by se mely vyslovovat az kdyz uz si pevne rozhodnuta. Můžou opravdu cloveka ranit… Nebylo by lepsi si s nim sednout a narovinu si s nim promluvit? co te trapi a rict mu, co ma udelat aby se to zmenilo… ;)

Nikola.Horackova
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 26.07.16 03:32

@kukasa Neuveritelny, ale mam to uplne podobne :? A mame 4 M holcicku…no.. tez premyslim, zda to ma dal cenu. Na jednu stranku si bez nej nedokazu zivot predstavit a bojim se co by bylo a jak bych to zvladla psychicky bez nej a na druhou stranu uz nemam silu..taky resime. dokola stejny problem :?

kve-tinka
Kelišová 5258 příspěvků 26.07.16 07:14

Já/my momentálně ukončujeme nefungující vztah. Je to totál na pikaču, ale to je i tím s jakým typem chlapa jsem žila. Bohužel on je vůl, ale já ještě větší, když jsem mu dala 4 roky života a stále doufala, čekala, omlouvala… on se nezmění a teď se totálně vybarvil.
Máme tříletého kluka, finančně si nebudu vyskakovat, ale teď mi teprve končí rodičák, takže jsem zvyklá na málo. ;)
Takže ano, ukončit nefungující vztah, jen to chce co nejvíc šetrně a ještě více neubližovat tomu druhému.

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 26.07.16 07:23

Já jsem si říkala, že na to prostě jdeš špatně, protože jsou určité typy lidí, kteří nejsou ti tahouni, ale pokud se jim činnost vymyslí, tak se s nimi dá domluvit a manipulovat je tak, že to udělají.
To jsem si myslela až do té doby, než jsi napsala, že spolu 2 roky nespíte a on s tím asi nemá větší problém, když je překvapen rozchodem.
Nemá cenu někoho měnit povahově, má cenu měnit svoje chování, aby ten druhý jinak reagoval.
Ale všechno má svoje hranice. To, co píšeš, by bylo i za těmi mými.
Pokud jde o dceru, tak v tomto věku to děti snášejí nic moc. Pokud je dcera povahově po partnerovi, tak to nejspíš nebude snášet moc dobře.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.16 07:59
@kukasa píše:
Ahoj, jsem ve vztahu s partnerem 9 let a máme 7letou holčičku. Od začátku to nebylo dobré, vlastně jsem otěhotněla po půl roce vztahu a ani jsem malou nechtěla :? Nakonec jsme to ustálí a zůstali spolu. Můj partner je hodný člověk, ale hrozny flegmatik. Celý náš vztah je o tom, že já všechno zařídím, vymýšlím a teď už i udělám. Nemám v něm bohužel ani oporu, přijde mi, že ho ani nezajímám. Řešili jsme to mockrát, vždycky jsem mu řekla, co mi vadí a co mě mrzí, 14 dní se snažil a pak se to vrátilo do starých kolejí. Intimně spolu nežijeme 2 roky a jemu to nepřišlo divné :nevim: Před 3 týdny jsem mu řekla, že už k němu nic necítím a chci se rozejít. Byl z toho tak překvapený, jaký prý mám problém :zed: Teď slibuje a prosí, jak se změní, ale já vím, že to tak nebude, vždyť povahu nejde změnit.
Teď nás čeká společná dovolená, nešlo ji už zrušit a hlavně malá se na ni tak těší. Mám hrůzu jak to tam bude probíhat, nedokážeme spolu normálně komunikovat, uzavřel se do sebe ještě víc, když jsem mu znovu řekla, ať nedoufa, že se u mě něco změní.
Na druhý straně mi ho je strašné líto, ale pořád si říkám, že takhle nemůžu už žít :,(
Bojím se i co bude až se rozejdeme, co malá, jak to ustojí a nebudu litovat? Je to tak strašně těžký :,(

mala to vezme uplne v pohode pokud vy dva se rozumne dohodnete jak ji to budete prezentovat x deti to proste zaziva a jsou naprosto ok ;) proste takovej je život a osobne si mylsim, ze ty bude splne ok stastnejsi a ona to taky uciti a vsimne si toho nez aby ses trapila v tomhle vztahu - ja uz bych snim nebyla davno to bych nedavala jses mlada jiste hezka a nebudes mozna ani dlouho pak sama alezaslouzis si byt stastna a spokojena a ne se trapit v tomhle kor když tam není zadna vidina zlepseni ;)

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 26.07.16 08:00

@kukasa

A co manzelska poradna?

kukasa
Povídálka 25 příspěvků 26.07.16 08:32

Manželskou poradnu jsem navrhovala v březnu, když jsme to opět řešili, řekl mi, že si nemyslí, že jí potřebujeme ;) teď by asi do ní šel, ale jen abych s ním zůstala. Teď by vlastně udělal cokoliv, ale jak dlouho by to zase vydrželo? Bohužel malá je povahově celá po něm, proto i mám strach jak to ustojí :( A ano, jak psala jayLee, jsem nešťastná, tím pádem protivná a bohužel i na malou :( A to už nechci

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 26.07.16 08:35

@kukasa pokud se v tom necítíš dobře, ukonči to.. pro mne bylo ukončení vztahu to nej, co jsem mohla udělat (důvodů bylo povícero), ale kdybych to neudělala, tak jsem skončila velmi špatně :think:

radkka
Generální žvanilka 20807 příspěvků 26.07.16 08:58

Ukonči to, ale přijde mi od tebe tedy hodně bezohledné mu tohle říct a pak o tom teprve přemýšlet (nebo teda nevím, proč zakládáš tuhle diskuzi), takové věci se říkají, až když jsi pevně rozhodnutá a nejlépe máš kam odejít a uděláš to hned. Ne si pak jet na dovolenou a čekat, že tam nebude dusno. Víš, jak jsi ho tím ranila? :nevim:

LadyLada
Závislačka 4561 příspěvků 26.07.16 09:06

@kukasa Mě se váš vztah tak hrozný nezdá. Ne že by byl optimální, ale disfunkční také není. Možná jsi jen unavená a představuješ si, že někde, resp. s někým jiným, či budeš-li sama, to bude lepší. Možná i jo, ono je snazší žít sám, ale…
Mě se zdá, že vytahuješ všechny křivdy světa, aby pro tebe bylo snazší odejít. Dokonce i to, jak jsi malou nechtěla. Přijde mi hrozné takhle mluvit o dítěti, které už 7 let běhá po světě.
Tvůj muž se nijak zásadně nezmění, o tom žádná. Můžete si trošku jinak přerozdělit vaše povinnosti, ale jiný už asi nebude. Opravdu neexistuje důvod, abys ho přijala takového jaký je. Aby ses s smířila s ním i se svým životem? Ničit malému dítku domov, protože taťka je flegmatik? A pohádkám o tom, jak bude malá brát váš rozchod v pohodě, nevěř.

kukasa
Povídálka 25 příspěvků 26.07.16 09:12

@radkka jsem rozhodnuta, ale je to pro mě tezke, proto jsem založila tuto diskuzi Hlavně. Hlavně se nemůžu sbalit a odejít, máme hypotéku, tak se budeme muset domluvit, jak to uděláme. A ano uznávám, měla jsem počkat po dovolené, jen jsem prostě asi nepředpokládala, že se k tomu tak postaví, proč je tak překvapený, vždyť už vůbec nefungujeme jako partneři a všechno jsem mu říkala snad 1000×. Ale to je o té jeho povaze, nic neřešil, žil jak je všechno v pořádku a proto ho to tak ranilo.

Monzumka
Kecalka 401 příspěvků 26.07.16 09:16
@LadyLada
@LadyLada píše:Dokonce i to, jak jsi malou nechtěla. Přijde mi hrozné takhle mluvit o dítěti, které už 7 let běhá po světě.

Co je na tom hrozného? Je to pravda? Je. Tak proč si to nepřiznat. Trochu nadhledu a smysl pro realitu by to chtělo 8)
Zakladatelko, já bych se dál netrápila a šla, holčička se s tím vyrovná stejně jako milion dalších dětí a ty můžeš potkat chlapa, se kterým ti bude opravdu dobře. Nejsem pro rozchody dvou lidí z důvodu momentální rozladěnosti, ale zdá se mi, že vy jste prostě moc různí a fungovat to nebude, jen si odkrojíte další kus života. On se nezmění, to víš, tak proč se držet zuby nehty tam, kde to nefunguje. Přeci s ním nebudeš z lítosti…

kukasa
Povídálka 25 příspěvků 26.07.16 09:22

@LadyLada co se týká malé, jsem teď šťastná, že jí mám, asi to tak nevyznělo, ale děkuju, že jsem jí nedala pryč, bylo to jen neplánované a nečekané. O těch křivdách, jsem spíš unavená z toho jak všechno řeším jen já, možná bych to i skousla, ale necítím ani, že by mě měl rád, neumí to dávat najevo, bere mě jako samozřejmost. Není to nic nového co by se teď dozvěděl, řešíme to opravdu celý náš vztah a zlepšení žádné, jak jsem psala, vydrží to tak 14 dní.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama