Zůstat ve vztahu bez lásky a chemie?

Anonymní
5.6.21 09:56

Zůstat ve vztahu bez lásky a chemie?

Ahoj. Chtěla bych se podělit o svůj aktuální problem, a snad získat nějaký objektivní názor, neboť ať nad tím uvažuji ve všech směrech, tak prostě nevím.
Jsem s přítelem 4 roky. Hodně se známe, máme toho hodně společného, zasmějeme se a vzájemně se podporujeme. Vím, že mě má rád. Tam to ale končí. Pro mne je to spíše jako dobrý kamarád, se kterým bydlím. Defacto 3 roky spolu nemáme vůbec sex, nebo jen velmi zřídka a když už, tak je upřímně vzato sobec. Já už ztratila motivaci s tím cokoli dělat. Zvykli jsme si takto vedle sebe žít, přítel už mě ani nepřitahuje, mám ho určitě ráda po tom všem, ale obávám se, že hlubší cit v tom nebude. Ve vztahu jsme řešili hodně dalších problémů, ale většinou, až na pár věcí, se to tak nějak podařilo překonat. A teď se vyskytl jiný muž. Já jsem hodně pragmatický a empatický člověk a nikdy bych nechtěla svého partnera podvést, ani mu lhát, ostatně to ani neumím, ale tady si nemohu pomoci. Ten druhý mě hrozně přitahuje a obávám se, že jsem se zamilovala. Zároveň je ale chvíli po těžkém rozchodu, takže i když spolu trávíme dost času a řekla bych, že oba rádi, tak je to přeci jen u něj s otazníkem. A teď nějak netuším co dělat. S přítelem máme tak měsíc velkou krizi, kdy spolu ani moc nemluvíme. Mrzí mne to po takové době, ale říkám si, že pokud by bylo vše v pořádku, tak se mi toto nestane. Co mne drží je spíše strach.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
5.6.21 09:57

Jsi mladá, proč setrvavat ve vztahu, co ti nevyhovuje? Nechápu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
5.6.21 09:59

A co se s nim rozejit ne kvůli tomu druhýmu ale kvůli sobě? Neříkej mi, že příteli tenhle vztah vyhovuje, to jedině, že to co popisuješ si jen myslíš a tady to potřebuješ posvětit, jinak si nedokážu představit proč byste spolu měli chtít zůstávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 10:02

@Nickjmeno ani jemu to nevyhovuje, ale také si myslím, že už si na to zvykl. Vím, že pokud by došlo na lámání chleba, tak by se to snažil změnit, ale mně už se zřejmě nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
1933
5.6.21 10:03

Já bych vztah ukončila, ale ne kvůli novýmu chlapovi, ale protože nám to neklape. Nemáte děti, závazky. Vždyť se oba okrádáte o čas. Každý z vás může najít super partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
5.6.21 10:04
@Anonymní píše:
Ahoj. Chtěla bych se podělit o svůj aktuální problem, a snad získat nějaký objektivní názor, neboť ať nad tím uvažuji ve všech směrech, tak prostě nevím.
Jsem s přítelem 4 roky. Hodně se známe, máme toho hodně společného, zasmějeme se a vzájemně se podporujeme. Vím, že mě má rád. Tam to ale končí. Pro mne je to spíše jako dobrý kamarád, se kterým bydlím. Defacto 3 roky spolu nemáme vůbec sex, nebo jen velmi zřídka a když už, tak je upřímně vzato sobec. Já už ztratila motivaci s tím cokoli dělat. Zvykli jsme si takto vedle sebe žít, přítel už mě ani nepřitahuje, mám ho určitě ráda po tom všem, ale obávám se, že hlubší cit v tom nebude. Ve vztahu jsme řešili hodně dalších problémů, ale většinou, až na pár věcí, se to tak nějak podařilo překonat. A teď se vyskytl jiný muž. Já jsem hodně pragmatický a empatický člověk a nikdy bych nechtěla svého partnera podvést, ani mu lhát, ostatně to ani neumím, ale tady si nemohu pomoci. Ten druhý mě hrozně přitahuje a obávám se, že jsem se zamilovala. Zároveň je ale chvíli po těžkém rozchodu, takže i když spolu trávíme dost času a řekla bych, že oba rádi, tak je to přeci jen u něj s otazníkem. A teď nějak netuším co dělat. S přítelem máme tak měsíc velkou krizi, kdy spolu ani moc nemluvíme. Mrzí mne to po takové době, ale říkám si, že pokud by bylo vše v pořádku, tak se mi toto nestane. Co mne drží je spíše strach.

No já myslím, že jste to měli típnout už dávno, nebylo nutné čekat, až se vynoří nový objev. Mně je tohle záhadou, lidi vědí, že mají ve vztahu problémy, neřeší je, setrvávají, čekají na zázrak nebo si zvyknou, a až teprv když je okouzlí někdo jiný, začnou uvažovat nad odchodem od toho stávajícího.
Být tebou, tak odejdu, ale nespoléhám na to, že s tím jiným mužem to nutně klapne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
5.6.21 10:06

Byla jsem ve vztahu 3 roky, ten poslední rok už byl takový nijaky a do toho všeho Covid. Měl nějaké problémy, takže sex taky téměř žádný. Oba jsme cítili, že to chceme asi každý jinak, ale bylo tam pouto, navíc děti (ne společné), které na sebe byly zvyklé. Měli jsme se rádi, milovali se, ale strach nám nedovolil jít od sebe. Bohužel jsem byla jim zmanipulovana, že bych se nikde nezakoukala, nestálo mi to za to. On se jinde zakoukal, potají, bal se udělat jakýkoli jiný krok, vyčkával, pak to prasklo, dost mi to ublížilo. Já jsem teď po těžkém rozchodu a zamiloval se do mě jistý muž, vím, že to není láska, ale skvělá společnost se vším všudy. V ničem mu ale nelžu. Tedy závěrem, měla by jsi férové vyložit karty a říct příteli, jak to je, určitě mu nelhat a neublizovat, ať už to s tím novým dopadne jakkoliv. Tam zase opatrně, aby jsi nebyla jen převozník, jako mám toho svého, ono se to pak vsechno snáší lépe. Chtěla bych tam ujasnění, jak on to s tebou ma. Hele strach je špatný pan. Buď upřímná k ostatním a především sama k sobě. Ano, je to těžké udělat ten krok, ale nečekej, že ti život usnadní kroky k lepšímu byti, růžová zahrada to rozhodně není, ale výsledek pak stojí za to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22338
5.6.21 10:06

To je vztah, co popisuješ? :roll: To bych tedy raději byla sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 10:07

@Karamba2020 říkala jsem si, že se to určitě časem vyřeší. Pokud pominu nějaké rozpory a věc přitažlivosti a sexu, tak by pro mne hodnotami a charakterem byl naprosto ideálním partnerem. Jen nějak přicházím na to, že se to moc zpravit nedá a že je to zřejmě důležitější, než jsem předpokládala.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17471
5.6.21 10:07

A bojíš se čeho?

Začni řešit ten strach, vykašli se na chlapy a uč se fungovat sama za sebe.

Čím déle budeš zůstávat v něčem, co nefunguje, tím menší šanci budeš mít potkat někoho, s kým by mělo smysl zakládat rodinu.

To není ani tvůj stávající partner, natož objekt který sis vyhlídla, abys měla odvahu současný vztah opustít.

S tím si klidně začni, ale nestěhuj se k němu, neber to jako něco nadosmrti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17471
5.6.21 10:08
@Anonymní píše:
@Karamba2020 říkala jsem si, že se to určitě časem vyřeší. Pokud pominu nějaké rozpory a věc přitažlivosti a sexu, tak by pro mne hodnotami a charakterem byl naprosto ideálním partnerem. Jen nějak přicházím na to, že se to moc zpravit nedá a že je to zřejmě důležitější, než jsem předpokládala.

Ideální partner, se kterým ani nešukáš, ani nemluvíš a kterému už v duchu zahýbáš.

A hlavně mu bráníš v tom, aby byl s někým, kdo by ho miloval. Ty to nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 10:10

@Minniee moc děkuji za názor. Musím uznat, že jsem se v něm našla. Vím, že jedinou překážkou je strach a zvyk. Plus jak píšeš, že tě manipuloval, to mám také. “Nikoho takového už si nenajdeš a akorát ti ostatní chlapi ublíží”

• Citovat
  • Nahlásit
918
5.6.21 10:11

Je škoda že si spousta lidí zbytečně šlape po štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
5.6.21 10:15

První vztah bych ukončila a na druhý se moc neupinala. Budes pro nej nejspis jen prevoznice. Ale třeba si tak vzájemně vypomuzete. On tobě z nefunkcniho vztahu a on překoná rozchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
5.6.21 10:17
@Anonymní píše:
@Nickjmeno ani jemu to nevyhovuje, ale také si myslím, že už si na to zvykl. Vím, že pokud by došlo na lámání chleba, tak by se to snažil změnit, ale mně už se zřejmě nechce.

Třeba vám to bude opravdu vyhovovat víc na tý přátelský rovině, taky mam takhle jednoho kamaráda co byl původně přítel, teda spíš se teď tomu smějem, že to byl velkej omyl :lol: pokud už máte krizi teď, nedokážu si představit jak to bude vypadat za deset let, najdi si někoho s kým to mezi vámi bude jiskřit, on dřív nebo později udělá to samý. Čim dýl to budete odkládat, tim hůř se pak bude odcházet a zbytečně si ubíráte šanci na spikojenej život

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat