Zůstat ve vztahu nebo jít do neznámé vody?

Anonymní
29.6.20 18:58

Zůstat ve vztahu nebo jit do neznámé vody?

Ahojky, potřebuji se vypovídat a možná jdu i pro radu. Začnu tak, že mně je 21 let, příteli 25. Jsme spolu 2 roky. Nikdy jsme neměli nejšťastnější vztah, psychicky mi ublížil na začátku, ale asi po půl roce pochopil co má vedle sebe a začal se snažit. Poslední měsíc se snaží opravdu hodně, ale ve mě uz neni takova laska jako driv i skrz ty nešťastné veci. Hlavne je to muj prvni poradny vztah a niceho jsem si neuzila. Toto me taky docela trapi a jsou na nem veci, ktere mi opravdu vadi a do zivota je asi nechci, ale miluji ho a je na me opravdu hodny a stara se. Jenze je tu problem. Nedavno jsem potkala muze stejne starého jako je muj a asi jsem se zamilovala. Má vše co nemá můj pritel a ne jen to. Neni to tak ze muj pritel 80 a ten 20%. To tak neni ten ktereho jsem ted potkala(rikejme mu Petr) je sikovny temer ve vsech smerech. No a já ho nemůžu pustit z hlavy. Nevídáme se nic. Párkrát jsme se někde potkali a jen si povídali. Ale já ho nemůžu pustit z hlavy. Zase si říkám, ze jsem mlada, ze mam narok na to zkusit i nekoho jineho a nebýt s jednim cely zivot, ale zase me je lito pritele opustit a jit v podstate do nezname vody. Ani nevím jestli se Petrovi líbím. Bylo pár náznaků, ale je takovy tajemný. Jaký na to máte názor? Myslíte, ze mam zůstat ve vztahu kde nejsem se vsim spokojena a nebo prijit o pritele a jit do nezname vody kdyz ani nevim jestli se Petrovi líbím(hlavne mi rikal neco o nejake holcine ke ktere mozna neco citi-nevim nerikal myslim si, ale prý to je složité a dal to nerozebiral)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59688
29.6.20 19:07

Je ti 21, nemusíš se vázat ve vztahu, co ti nesedí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 19:09

Jsi ještě mladá, jestli ho nemiluješ, respektive nejsi šťastná, což nejsi, podle toho, co píšeš, bude to chvíli bolet, ale odešla bych. Já to tehdy neudělala a teď lituju, jsem tehotna…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.6.20 19:12
@Anonymní píše:
Jsi ještě mladá, jestli ho nemiluješ, respektive nejsi šťastná, což nejsi, podle toho, co píšeš, bude to chvíli bolet, ale odešla bych. Já to tehdy neudělala a teď lituju, jsem tehotna…

No právě s tímto mám problém. Je mi líto přítele opustit. Je hodný, stará se, udělal by pro me vse. Ale jeho povaha je proste uplne jina nez ta moje. On je líný, nic moc neumí, neumí projevit ani radost. A ja jsem uplny opak. Je mi to lito, ale zase necjci jako ty s nim treba otehotnet. Nejsem vubec presvedcena ze s nim chci bydlet a dat mu dite. Tak nejak citim ze to neni spravny napad
(Zakladatelka)

• Nahlásit
  • Citovat
2625
29.6.20 19:20

Kdyz si to po sobě přečteš, tak sis asi odpověděla sama :nevim: Proč zůstávat, kde nejsi spokojena, s délkou vztahu se to bude jen zhoršovat. Nejste spolu taková léta. Chceš s ním ztratit mladí, když už teď pochybujes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
29.6.20 19:25

Ahoj, hele je ti 21. Nejsi teď spokojená a nejspíš se to už nezlepsi. Kdy jindy chceš odejít. Jen bez a potkej někoho lepšího, když ti tento nevyhovuje :) nemáte dítě, nemáte společně bydlení tak tě nic nedrží. A přítel se taky oklepe z rozchodu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 19:26

Jdi o dům dál :hug: jsi opravdu velmi mladá a i kdyby to s Petrem nevyšlo, tak máš spoustu času hledat někoho lepšího. My jsme s manželem taky nezačali úplně nejlépe, dalo by se říct, že první půl rok vztahu byl docela peklo (nebil mě jo :lol: ), ale měl velké vztahové trauma z předchozího vztahu, takže já byla trpělivá, ale byl to děs, žárlivé scény na denním pořádku, pořád nějaké obviňování, no jak se říká, že třeba první rok jsou dva zamilovaní na obláčku, tak to u nás teda fakt nebylo :lol: a když mi po půl roce vmetl do tváře, že ho mám až moc ráda a že on vlastně teda o mě nemusí bojovat, tak to už jsem nevydržela a práskla dveřma (opravdu doslova jsem se sbalila a práskla dveřma a na pár dní odešla - v té době jsme spolu už bydleli). Jako aby mi někdo ve vztahu vyčetl, že ho mám ráda až moc?? No každopádně jsme se nakonec usmířili, byl to teda boj, ale jsme spolu 4 roky, z toho 2 roky manželé a nelituju vůbec, že jsem všechny ty výstupy vydržela :palec: ale u nás to bylo něco jiného no, já věděla, že on má spoustu kvalit, které naopak od budoucího manžela přesně očekávám, takže jsem překousla tu jeho počáteční nedůvěru a žárlivost a dopadlo to parádně a myslím, že náš vztah je z těch 4 let, 3 roky naprosto nekonfliktní a úžasný.. a já teda taky nikdy vlastně neměla pořádný vztah před tímto, ale to bylo tím, že já na to nikdy nebyla, zkoušet různé možnosti, já jsem od začátku hledala chlapa pro život, takže jsem čekala a během čekání kalila s kámošema a užívala si svobody :mrgreen: Takže za mě, jdi za tím, myslím, že je nesmysl setrvávat ve vztahu, který ti nevyhovuje 100% jen proto, že se bojíš, že nikoho jiného už nenajdeš - v 21 letech tenhle strach mít opravdu nemusíš.. taky se může stát, že s ním budeš do 28 a pak v tobě bouchnou saze a stejně se s nm rozejdeš.. ani tak by to nebyl konec světa, ale už je ten trh potom samozřejmě trochu přebraný 8) Takže já bych zkusila štěstí jinde, ne nadarmo se říká, že lidé nelitují toho, co udělali, ale spíš toho, co neudělali. A jestli chceš vyzkoušet víc partnerů a tento ti úplně maximálně nevyhovuje, tak nemá smysl to lámat přes koleno. Omlouvám se za sloh, nějak jsem se rozvášnila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.6.20 20:55

Omlouvám se za anonym.. byla jsem dva roky v nefungujicim vztahu ex pritel mi hodně ublížil.. pak jsme jeli na „usmiřovaci“ víkend a já tam potkala člověka který mě učaroval a já jeho.. pořád jsem nevěděla jestli do toho jít nebo ne.. a nakonec jsem ráda, že jsem se rozhodla z nefungujícího vztahu odejít. teď to budou dva roky co jsem konečně šťastná a v lednu čekáme prcka.. pro mě to bylo to nejlepší rozhodnutí v životě

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.6.20 21:03
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym.. byla jsem dva roky v nefungujicim vztahu ex pritel mi hodně ublížil.. pak jsme jeli na „usmiřovaci“ víkend a já tam potkala člověka který mě učaroval a já jeho.. pořád jsem nevěděla jestli do toho jít nebo ne.. a nakonec jsem ráda, že jsem se rozhodla z nefungujícího vztahu odejít. teď to budou dva roky co jsem konečně šťastná a v lednu čekáme prcka.. pro mě to bylo to nejlepší rozhodnutí v životě

To je docela zajímavý příběh. A to byla taková ta “laska na orvni pohled”? Nebo on te taky nechtel nebo nejak jako nebyl z tebe ocarovany. Zajima me jestli jsi musela bojovat a nebo jestli to bylo oboustranne(s tim novým vztahem)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.6.20 21:48
@Anonymní píše:
To je docela zajímavý příběh. A to byla taková ta “laska na orvni pohled”? Nebo on te taky nechtel nebo nejak jako nebyl z tebe ocarovany. Zajima me jestli jsi musela bojovat a nebo jestli to bylo oboustranne(s tim novým vztahem)

Bylo to u obou na hned :) tenkrát mi půjčil sluneční brýle a bylo to tam.. v té dobe si ale myslel že mám fungujíci vztah a jen co to šlo jsme to dali dohromady… Naštěstí jsme si vyměnily čísla, protože měl v pronájmu hospodu a já jsem z oboru tak kvůli brigádě.. no a do 4 dnu jsem se stěhovala od ex a dala to dohromady se současným manzelem.

• Nahlásit
  • Citovat
6863
29.6.20 23:08
@Anonymní píše:

Jak bojovat? Kdyz to neni oboustranne, jak z toho chces neco vykresat…? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 19:13

Musíš si být nejdříve jistá, že skutečně tvůj stávající vztah ti nevyhovuje. Pokud tomu tak je, přítele opusť a můžeš si začít s někým novým, ať už to bude „Petr“, nebo někdo jiný. Pokud bys opouštěla stávajícího partnera jen proto, že se Ti líbí někdo, kdy ani nevíš, jestli se líbíš Ty jemu, mohla bys litovat. Proto si nejdříve srovnej sama v sobě, co pro Tebe znamená Tvůj stávající vztah a přítel a podle toho jednej dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama