Já chci dítě, on chce počkat

Anonymní
2.2.21 17:33

Zůstat ve vztahu nebo odejít

Ahoj :kytka:
potřebuji radu zkušenějších, jsme spolu s přítelem 2 roky. Mně je 23, jemu 24 let. Jsem rok po operaci, kdy jsem přišla o jeden vejcovod. Mám dostudováno, rok pracuji, mám smlouvu na dobu určitou, přítel má smlouvu také na dobu určitou s automatickým prodloužením.
Já bych se ráda začala snažit o miminko, jsme v pronájmu 2+1. Přítel se nechce začít snažit dokud nezískáme hypotéku a nebudeme bydlet ve vlastním. Dál přidal „podmínku“, že bych měla mít smlouvu v práci na dobu určitou. Děti do budoucna prý chce, chce svatbu atd..
Pokaždé, když se snažím téma dítě načnout, skončí to hádkou. Na jednu stránku chápu, že chce být zabezpečený, na druhou stránku mi smlouva na dobu určitou a vlastní bydlení s hypotékou ještě před miminkem nepřijde jako nutnost.
Byla jste nějaká z Vás v takové situaci? Jak jste postupovaly? Nechat ho, to promyslet a hlavně nenutit nebo trvat na dohodě, kdy se začít snažit, popřípadě se rozejít?
Všechno ostatní nám klape, strašně nerada bych vztah ukončovala. Už si nevím rady, myslím na to pořád a přítel dělá jakoby nic a vyčítá mi, že jediné co řeším je dítě. :(
Ráda si přečtu Vaše zkušenosti a rady :srdce:
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2875
2.2.21 17:40

Přítel má, na rozdíl od tebe, rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
2.2.21 17:40

Chlap má víc rozumu než ty. A smlouvu myslel na dobu neurčitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12224
2.2.21 17:41

Jo počkala bych si na smlouvu. Doba určitá je na prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21202
2.2.21 17:54

Panebože vždyť máte 10 let čas a přítel má pravdu. Kam se ženeš, když ani bydlení nemáte zajištěné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 17:58

Jste mladí. Chápu tvé pocity, ale zmeškáno ještě nemáš. K otěhotnění ti stačí jeden zdravý vaječník. A přítel má pravdu, měla bys mít smlouvu na dobu neurčitou, aby ses měla kam vrátit. Přečti si zdejší diskuse, jak se těžko hledá práce po rodičáku. A mít vlastní bydlení je také důležité. Když budeš na mateřské nebo rodičáku, tak vám hypotéku nedají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.2.21 18:06

Nelámala bych to a nerozcházela se kvůli tomu, pokud vám to klape. Jsi mladá a máš času dost. Smlouvu na dobu neurčitou máš za rok jistou. Teda většinou. Takže opravdu nemáte kam spěchat. Užívej si mládí, Myslím si, že ve 23 ještě není člověk úplně připravený na to být rodičem. Je to velká změna a nejde vrátit. Nenuť ho. K ničemu by to nevedlo. Toť můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 18:14

Mne je 30 a manzelovi 33, jdeme do miminka az ted-oba prace, rozjete podnikani, oba nasetreno, barak postavenej, nacestovano (tohle nemusi pozadovat kazdy, ale my si to tak prali).
Opravdu nikam nespechej. Makejte na sobe, na vzajemnym vztahu a na budoucnosti. Pripravite tim pro miminko mnohem lepsi zazemi. Chapu nazor tveho pritele-ten muj to ma taky tak-nechtel rodinu dokud nemel jistotu ze pro ni udelal to nejlepsi, ze zajistil pro me i pro deti domov a financni stabilitu. Mne je to sympaticky, ze uvazuje o zazemi pro rodinu a ze chce byt ten co se o rodinu postara. Na zacatku pracovni kariery si v tomto tvuj partner treba jeste neni jisty. Je mozny ze je to pro nej opravdu dulezity, zkus mu v tomhle naslouchat.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 18:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5357
2.2.21 18:15

Chápu, že dítě chceš a to a chceš co nejdřív i kvůli tomu jednomu vejcovadu. Osobně si myslím, že i tak máš čas(2,3 roky určitě) pokud nemáš jiné zdravotní problémy. Smlouva na dobu neurčitou je lepší a to o dost. A vlastní bydlení taky. Pokud pro ty „podmínky“ i něco dělá snaží se ve své práci o smlouvu a to bydlení řeší ne jen plácá podmínky a nic tak si ten čas zaslouží. Když se budete oba snažit dá se do dvou tří let krásně stihnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
2.2.21 18:39

Vím, že to nechceš slyšet, ale přítel má pravdu. Buď ráda, že je zodpovědný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11478
2.2.21 18:45

Neni duvod, proc ted nemit dite. Idealni doba neni nikdy, takze proc ne ted.

Takze spis mi prijde, ze on se na dite proste jeste neciti. Mozna se neciti na dite s tebou.
Otazkou je i to, jak se stavi ke svatbe.

Asi by to chtelo fakt detailneji probrat - ne hadky, ale konstruktivni debata, co s tim dal, jinak se nehnete z mista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
2.2.21 19:52

Přítel má pravdu. I když takto se může vymlouvat ještě deset let. Nejdřív hypotéka, smlouvy, auto, cestování ono se vždy něco najde. Ale je jasný, že teď dítě fakt nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 20:12

Já půjdu proti proudu. S manželem jsem se dali dohromady, když mi bylo 18, jemu 26, po roce a půl společné bydlení, po třech letech zasnuby, po čtyřech svatba, 9 měsíců po svatbě se narodil syn. Mě je aktuálně 23. Žijeme v podnájmu, ale máme našetřeno a i z mateřské a jeho výplaty se daří šetřit dál, vlastní bydlení jde i s dětmi, hůře ale jde.

Mám kolem sebe spoustu mamin, které čekaly na vlastní barák, bydlení atd… najendou jim je 30+ dítě jim nejde a nebo na něj 3 roky čekali. Neodsuzuji to, to určitě ne, ale jsem šťastná, že jsme se s mužem dohodli takto.

Co se Tebe týče, partnera bych nenutila, musíte do toho jít oba, určitě bych počkala až budeš mít dobu neurčitou v práci, tu já mám. A jakmile Ti ji dají, tak bych to zkusila s partnerem znovu probrat.

• Citovat
  • Nahlásit
2347
2.2.21 20:12

Cekala jsem 4 roky az manzel taky zacne chtit dite. Taky jsem se dockala a nelituji, ze jsem pockala. Duvod proc je ted spatna doba se vzdycky najde, takze je to spis o tom jestli chce nebo ne. Vy jste ale mladi a nejste spolu dlouho, takze proc to hrotit. I za 2-3 roky budete, na dnesni dobu, mlada maminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
2.2.21 20:13

Taky bych se nerozcházela. Pokud ho máś ráda, a sama píše, že vám to klape, tak bych to takto neřešila :kytka: Chápu, že by si miminko už ráda, ale zase bych v tomto případě, kdy nejde o pořízení rybičky, respektovala jeho názor. Myslí to dobře, a má to logiku. :) Navíc říkáś, že svatbu i děti jednou chce. Vztah bych neukončovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat