Zůstat ve vztahu za těchto podmínek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 09:06
Zůstat ve vztahu za těchto podmínek?

Kamarádka má asi rok vztah a nyní s partnerem řeší stěhování k sobě, plánování rodiny. A nastal problém. Partner má z předchozího vztahu dvě malé děti. Kamarádky vždy snila o třech dětech, ale teď když došlo na finance, jí dal partner jasně najevo, že společné dítě nanejvýš jedno, že by to neutáhnul ( neutáhli), když by byla dlouho na mateřské…
Co teď? V prvotní zamilovanosti na finance nemyslela a toto ji tvrdě zasáhlo.

Jak byste se zachovaly Vy? Vzdaly byste se svých plánů a snů a zůstaly? Nebo volily rozchod. Pro úplnost dodávám, kamarádce je 28 let. Prosím a děkuji za zachování anonymity.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
carola
Kelišová 7392 příspěvků 13.10.14 09:07
@Anonymní píše:
Kamarádka má asi rok vztah a nyní s partnerem řeší stěhování k sobě, plánování rodiny. A nastal problém. Partner má z předchozího vztahu dvě malé děti. Kamarádky vždy snila o třech dětech, ale teď když došlo na finance, jí dal partner jasně najevo, že společné dítě nanejvýš jedno, že by to neutáhnul ( neutáhli), když by byla dlouho na mateřské…
Co teď? V prvotní zamilovanosti na finance nemyslela a toto ji tvrdě zasáhlo.Jak byste se zachovaly Vy? Vzdaly byste se svých plánů a snů a zůstaly? Nebo volily rozchod. Pro úplnost dodávám, kamarádce je 28 let. Prosím a děkuji za zachování anonymity.

Tak já myslím, že je to víc než pochopitelné, dovedeš si představit živit v dnešní době 5 dětí? Některej chlap by nepřistoupil ani na to jedno, tak je vidět, že ji má rád. To si musí ona ujasnit, co chce.

AstraG
Závislačka 4454 příspěvků 13.10.14 09:08

Pokud má jistý alespoň jedno, tak bych asi zůstala, pokud bych byla s partnerem spokojená. nikdy neříkej nikdy - možná se dočká i druhýho ;)

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 13.10.14 09:11

Tak pokud se na to kamarádka cítí, tak není nic jednoduššího než že ona půjde do práce a muž bude na mateřský, vždyť si může zkusit jaký to je, živit dvě děti + víceméně celou domácnost co je žena/muž na mateřský pak ať ty tři děcka klidně má. Do tý doby bych byla ráda, že můj muž myslí ekonomicky dopředu a že vůbec ještě to jedno dítě chce.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 13.10.14 09:13

Člověk míní, život mění.

Kamčí
Povídálka 41 příspěvků 13.10.14 09:15

Nevím, jestli to nevyplynulo, ale to, že má z předchozího vztahu dvě děti vyplynulo až teď?

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 13.10.14 09:15

Přijde mi to logické, její chyba že nepočítala reálně. Kdo by dneska dobrovolně měl 5dětí? Všechny musí (společně s ex) uživit, postarat se..V 28 je dobrá že plánuje tři děti (na dnešní dobu je to až dost, i když by partner předtím děti neměl), myslím že jedno je fajn, když bude druhé tak to bude bonus. Přece se nerozejde s chlapem jen proto, že si troufá na jedno dítě, a bude hledat jiného, který by s ní chtěl dvě až tři. Ve vztahu dneska každý musí počítat i s tím, že děti mít nebudou (neplodnost dneska straší na každém kroku) nebo že stěží si vymodlí jedno. Pokud s jedním on nemá problém, tak si myslím že ji chápe a má ji rád. Ale o dvou až třech bych radši nemluvila, to je fakt hodně, velká zodpovědnost. A „slepovat“ a uřídit dvě rodiny, taky není sranda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 09:16
@Kamčí píše:
Nevím, jestli to nevyplynulo, ale to, že má z předchozího vztahu dvě děti vyplynulo až teď?

Ne to věděla, ale prostě se zamilovala a neuvažovala nad tím nikdy takhle, až teď, kdy se to začíná řešit konkrétně :,(

SarkaNovo
Závislačka 3587 příspěvků 13.10.14 09:17

Já bych do toho šla, pokud bych ho fakt měla ráda a cítila bych, že je to ten pravý. Zdá se mi hodně rozumnej a už to, že chce aspoň to jedno dítko, je super :palec: A jak už tu někdo psal - třeba časem budou mít i druhý společný, co ty víš ;)

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 13.10.14 09:18
@Anonymní píše:
Ne to věděla, ale prostě se zamilovala a neuvažovala nad tím nikdy takhle, až teď, kdy se to začíná řešit konkrétně :,(

prosím tě jak jsou spolu dlouho? Přijde mi nepochopitelné že ve svém věku neuvažovala takhle, když si našla chlapa s dětma :nevim: Bude se s tím holt muset smířit, pokud s ním chce zůstat, pokud je s ním spokojená jde jí o něj a ne o to, kolik si s ním může pořídit dětí, on má pravdu.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 13.10.14 09:19

Pokud jsou spolu jinak spokojení, tak bych snad souhlasila i s tím jedním dítětem. :think: Možná bych se snažila ještě najít kompromis ve formě 2 dětí, které by po sobě spoustu věcí podědily, ale 3 děti už jsou docela dost, navíc když muž má z předešlého vztahu také další 2 děti. :nevim:

carola
Kelišová 7392 příspěvků 13.10.14 09:20
@Anonymní píše:
Ne to věděla, ale prostě se zamilovala a neuvažovala nad tím nikdy takhle, až teď, kdy se to začíná řešit konkrétně :,(

No jasně, ale přece musíš vědět, kolik vydělává, kolik posílá alimenty bývalé ženě a ono jako uživit fakt 5 dětí, na to by si dnes netroufnul téměř nikdo, my mám pouze jedno dítě a bojíme se mít druhé kvůli finanční situaci, mít 5 dětí by mě dobrovolně nikdo nedonutil.

Peczka
Nováček 13.10.14 09:25

Já bych s ním zůstala a mělo aspon jedno. Pokud si rozumí a jiný problém není :nevim: Pořád lepší než mít své vysněné 3 děti s nějakým blbcem. A třeba opravdu dojde i na druhé. Ale nedivím se mu. 5 dětí v dnešní době…Hlavní je, že je rozumný a řeší uživení. Horší by bylo, kdyby ji udělal 3 děti a pak neměli skoro co do pusy

HanHa
Závislačka 2715 příspěvků 13.10.14 09:26

Třeba se jim povedou dvojčata jako kompromis :) a nebo naopak se jim nebude dařit ani to jedno… Třeba si chlap najde za dva roky nějakou super placenou práci nebo vyhrají v loterii a můžou mít dětí 10. Člověk nikdy neví. Joo kdyby nechtěl žádné, tak bych přemýšlela, ale takhle bych se řídila spíš tím, jak jim to celkově klape.

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 09:27

Já bych zůstala, kdyby mi jinak vyhovoval.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >