Zúžené děložní hrdlo a porod

Anonymní
9.12.18 10:15

Zúžené děložní hrdlo a porod

Ahoj, našel by se tu někdo, kdo měl stejný problém, tedy zúžené děložní hrdlo, o kterém, věděl už před porodem? Zajímá mě, jak se s tím vypořádali při porodu. Jestli je šance porodit přirozeně (před těhotenstvím mi dělali v rámci jiného vyšetření dilataci) nebo to znamená automaticky císaře? Blíží se mi termín porodu a začínám nervóznět. Do porodnice na kontroly ještě nechodím a ani sama nevím, co si přát. Ta dilatace byla dost bolestivá a mám z ní kapku trauma, tak se bojím přirozeného porodu. Na druhou stranu by byla asi škoda to nezkusit. Na netu jsou hrůzostrašné články, co všechno se stalo dítěti či rodičce kvůli úzkým porodním cestám, což mi moc na klidu nepřidává????. Mám i strach, aby me v porodnici nenutili rodit přirozeně za každou cenu a nedošlo tak na zbytečné komplikace. Prosím zachovat anonym, chodí sem rodina, která o mých problémech neví. Díky za každou radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

648
9.12.18 10:38

keď pôjdeš do pôrodnice na kontrolu, tak to povedz doktorovi a spýtaj sa čo s tým. A pokiaľ sa rozhodnete, že prirodzený pôrod je pre teba a dieťa bezpečný, tak na tvojom mieste to ešte určite poviem po spustení pôrodu. Predpokladám, že keď pôrod nebude postupovať, tak budú vedieť prečo a pôjdeš na CS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
9.12.18 10:40

Ahoj,myslím,že se strachuješ zbytečně.
Úzké hrdlo děložní neznamená úzkou porodní cestu (ta souvisí z úzkou pánví). Při porodu se dělkožní hrdlo mění na řídké vazivo a tím se “roztáhne” na 10 cm,aby mohlo projít dítě. Normální šířka je 4 mm. Spoustu žen má problém jako ty,často je hrdlo zahnuté,lékař se nemůže při vyšetření do dělohy dostat (například při ET),proto se narovnává,ale né proto,že by při porodu neprošlo dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.18 11:18

@ewelinka Děkuju za reakci???? Při inseminacích ani ET jsem neměla problém,to až při hysteroskopii jim ten hysteroskop nechtěl prolézt. Měl,myslím, nějaké ty 3-4 mm. Doktorka tenkrát zmínila srůsty, ale víc to nekomentovala. Nakonec se probourali zaváděním různě širokých trubiček.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.12.18 11:21

@ewelinka Ono mi to místo smajlíků dělá otazníky. Měl tam být místo nich úsměv..

• Nahlásit
  • Citovat
6299
9.12.18 13:00

U porodu to nebude vubec problem.jak píše ewelinka pri porodu se tihrdlo roztahne a rozvolní do 10 cm. Zuzene delozni hrdlo ma spoustu zen( info od gynekologa z caru), problem bývá treba u transferu embrya,kdy to jde spatne zavadet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama