Zúžené děložní hrdlo a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 10:15
Zúžené děložní hrdlo a porod

Ahoj, našel by se tu někdo, kdo měl stejný problém, tedy zúžené děložní hrdlo, o kterém, věděl už před porodem? Zajímá mě, jak se s tím vypořádali při porodu. Jestli je šance porodit přirozeně (před těhotenstvím mi dělali v rámci jiného vyšetření dilataci) nebo to znamená automaticky císaře? Blíží se mi termín porodu a začínám nervóznět. Do porodnice na kontroly ještě nechodím a ani sama nevím, co si přát. Ta dilatace byla dost bolestivá a mám z ní kapku trauma, tak se bojím přirozeného porodu. Na druhou stranu by byla asi škoda to nezkusit. Na netu jsou hrůzostrašné články, co všechno se stalo dítěti či rodičce kvůli úzkým porodním cestám, což mi moc na klidu nepřidává????. Mám i strach, aby me v porodnici nenutili rodit přirozeně za každou cenu a nedošlo tak na zbytečné komplikace. Prosím zachovat anonym, chodí sem rodina, která o mých problémech neví. Díky za každou radu :kytka:

Reakce:
Xsenova
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 09.12.18 10:38

keď pôjdeš do pôrodnice na kontrolu, tak to povedz doktorovi a spýtaj sa čo s tým. A pokiaľ sa rozhodnete, že prirodzený pôrod je pre teba a dieťa bezpečný, tak na tvojom mieste to ešte určite poviem po spustení pôrodu. Predpokladám, že keď pôrod nebude postupovať, tak budú vedieť prečo a pôjdeš na CS.

ewelinka
Kecalka 220 příspěvků 09.12.18 10:40

Ahoj,myslím,že se strachuješ zbytečně.
Úzké hrdlo děložní neznamená úzkou porodní cestu (ta souvisí z úzkou pánví). Při porodu se dělkožní hrdlo mění na řídké vazivo a tím se “roztáhne” na 10 cm,aby mohlo projít dítě. Normální šířka je 4 mm. Spoustu žen má problém jako ty,často je hrdlo zahnuté,lékař se nemůže při vyšetření do dělohy dostat (například při ET),proto se narovnává,ale né proto,že by při porodu neprošlo dítě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 11:18

@ewelinka Děkuju za reakci???? Při inseminacích ani ET jsem neměla problém,to až při hysteroskopii jim ten hysteroskop nechtěl prolézt. Měl,myslím, nějaké ty 3-4 mm. Doktorka tenkrát zmínila srůsty, ale víc to nekomentovala. Nakonec se probourali zaváděním různě širokých trubiček.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 11:21

@ewelinka Ono mi to místo smajlíků dělá otazníky. Měl tam být místo nich úsměv..

karkarka
Závislačka 3074 příspěvků 09.12.18 13:00

U porodu to nebude vubec problem.jak píše ewelinka pri porodu se tihrdlo roztahne a rozvolní do 10 cm. Zuzene delozni hrdlo ma spoustu zen( info od gynekologa z caru), problem bývá treba u transferu embrya,kdy to jde spatne zavadet.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >