Zúžení majetku u nesezdaného páru

Anonymní
17.11.20 13:09

Zúžení majetku u nesezdaného páru

Dobrý sváteční den všem,

ráda bych se Vás znalých zeptala, jak postupovat u „zúžení majetku“ u nesezdaného páru (nebo ani nevím jak to nazvat) :think:

Jdu o to, že s chlapem spolužádáme o hypotéku, ale jelikož si uvědomuji, že 99% financí odchází od přítele, tak nechci být někde propsaná u té nemovitosti - jak postupovat? Stačí na to nějaká smlouva mezi námi, která se pak doloží na katastr? Nebo když jsem jako spolužadatel, tak tam psaná být musím, než se nemovitost zaplatí celá? A řešit to už teď i s bankou, že jsem sice spolužadatel, ale nechci být propsaná, nebo bance to může být jedno?

V životě jsem nic takového řešit nemusela, tak vůbec nevím co s tím. :think: A za pár rad, bych byla vděčná. Prosím adminy anonymně…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
510
17.11.20 13:24

Tak ať si zažádá o hypotéku sám, ale je ti jasné, že pak budeš mít holou prdel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
17.11.20 13:29

Teda to je pěkná blbost. Na to bych nikdy nepřistoupila. Takže ty budeš ručit třeba 30 let na nemovitost, která ti nebude patřit? A co když se rozejdete? Ty nebudeš mít nic a novou hypotéku ti už nikdo nedá, protože už jednu budeš mít.
Tohle může podepsat jenom blázen, nezlob se na mě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9042
17.11.20 13:30

Ať žádá sám, ovšem já bych do tohoto absolutně nešla, tvoje peníze projíte a ty budeš v absolutním područí muže. Vztah je o tom, že to, že někdo dá do společného majetku víc, těm ldiem nevadí. Pokud ej to jinek, nejde o vztah, ale o kamarádství se sexuálními službami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
17.11.20 13:33

@Nicole 1234 @kavenka U nej je to slozitejsi je OSVC, takze potrebuje nekoho k sobe na dosazeni hyposky. Ale zas vim, ze ji bude platit jen on - takze defakto ta nemovitost moje ani z casti prave nebude - nedala jsem do ni ani korunu…
Mozna to zni blaznive, ale veskere financovani prave jde pres chlapa, protoze to je nad moje financni moznosti. (Jsme oba rozvedeni, ja msm 2 deti, takze zavazku az az)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
17.11.20 13:33

Já nechápu, proč bys něco takového měla chtít. Pokud bych měla být spolužadatel u hypotečního úvěru, pak bych samozřejmě měla být i spolumajitel té nemovitosti. Až se rozejdete a přítel přestane platit, pak jdou závazky za tebou, i když sama nic nevlastníš. Navíc předpokládám, že v té nemovitosti pak budete spolu bydlet a společně do ní investovat, i když by tobě nepatřila ani klika u dveří. Navíc se vzdáš zcela možnosti v budoucnu koupit něco svého, protože budeš psaná v téhle hypotéce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
17.11.20 13:39
@alli_li píše:
@Nicole 1234 @kavenka U nej je to slozitejsi je OSVC, takze potrebuje nekoho k sobe na dosazeni hyposky. Ale zas vim, ze ji bude platit jen on - takze defakto ta nemovitost moje ani z casti prave nebude - nedala jsem do ni ani korunu…
Mozna to zni blaznive, ale veskere financovani prave jde pres chlapa, protoze to je nad moje financni moznosti. (Jsme oba rozvedeni, ja msm 2 deti, takze zavazku az az)

Banka má nedůvěru v jeho solventnost z určitých důvodů, být tebou tak tu nedůvěru mám taky. Máš dvě děti a rozvod za sebou, měla bys mít nějaké zkušenosti. Chceš se zatížit ještě platbami cizí hypotéky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4036
17.11.20 13:40

Nechápu, proč se jakkoliv finančně a závazky / hypotékou / chcete podílet na nemovitosti, ze které Vám nebude patřit ani cihla. Nedává to elementární smysl, nedělala bych to…hypotéka není zrovna malý a krátký závazek… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9042
17.11.20 13:41

@alli_li Pak už bys měla mít rozum a nechtít takové kraviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17458
17.11.20 13:47

Je to jednoduchý. Být spolužadatel bez podílu na nemovitosti je kapitální békovina, řečeno slovy klasika… Když už máš být spolužadatel, tak pěkně i spolupodílník a po zaplacení hypotéky na něj můžeš svůj podíl přepsat. Víš, kde je největší průšvih? Vy se rozejdete, on tě nebude moci kvůli svým příjmům z hypotéky vyvázat a ty budeš mít na třicet let utrum. Nedejbože, aby přestal platit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
17.11.20 13:48

@Ancek ani kdyby to bylo psane v nejake smlouve, ze platby jdou za nim?
Tak sama se svym plateb ani do budoucna vim, ze nemovitost si neporidim. Tohle me nejak netrapi. A ano, nemovitost sice budeme „okupovat“ oba, ale veskere opravy, nakupy, platby jdou prave pres chlapa. Tak zas nechci byt „svine“ co si to bude narokovat a nestrci to nemovitosti ani korunu. Tohle je prave me rozhodnuti, chlap jeste o tom ani nevi…chci to s nim probrat, ale chtela jsem dopredu vedet nejake informace, zda to takhle lze resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43405
17.11.20 13:48

@alli_li takze jsi pripravena platit 30 let za cizi majetek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3434
17.11.20 13:51

@matkabagristy prave, ze platit nebudu. Platby jdou pres chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
17.11.20 13:54
@alli_li píše:
@Ancek ani kdyby to bylo psane v nejake smlouve, ze platby jdou za nim?
Tak sama se svym plateb ani do budoucna vim, ze nemovitost si neporidim. Tohle me nejak netrapi. A ano, nemovitost sice budeme „okupovat“ oba, ale veskere opravy, nakupy, platby jdou prave pres chlapa. Tak zas nechci byt „svine“ co si to bude narokovat a nestrci to nemovitosti ani korunu. Tohle je prave me rozhodnuti, chlap jeste o tom ani nevi…chci to s nim probrat, ale chtela jsem dopredu vedet nejake informace, zda to takhle lze resit.

Smyslem spolužadatele je právě to, že platby mohou jít za tebou. Uzavřete smlouvu s bankou, jak si to vyřešíte mezi sebou je bance jedno, ale závazek platit máte oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43405
17.11.20 13:54
@alli_li píše:
@matkabagristy prave, ze platit nebudu. Platby jdou pres chlapa.

nechapes princip hypotecniho uveru? Tak si radeji zadny neber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama