Zúžený vývod - miminko nemůže kakat

347
18.2.08 17:01

Zúžený vývod - miminko nemůže kakat

Maminky, dnes jsme se dozvěděli, že máme trošku zúžený vývod. Můj Vítek se nemůže sám už 3 dny vykakat. Je nám 6 neděl a kousek, přešli jsme na UM, ztuhlo nám hovínko a malý ho nemůže vytlačit.
Máte s tím některá zkušenost?
Dr. mu prstíkem prý trošku pomohla vývod rozšířit a máme předepsané 2× denně klyzma plnotučným mlékem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6337
18.2.08 20:09

ahoj, tak to koukám…Jak dr. přišla na to, že máte zúžený vývod? Já už jsem celkem bezradná, náš malý má problémy s kakáním už od narození…a v sobotu to vyvrcholilo, že tlačil a tlačil, rudnul a klepal se u toho, tak jsem ho čapla a jeli jsme do nemocnice. Tam jsem jim výličila naši situaci a dr. byla ochotná a milá a vše mi vysvětlovala. Právě říkala, že by mohl mít zúžený vývod, ale jako nijak to nekontrolovala, tak proto se ptám, jak to vaše dr. určila? Nám v tu sobotu nakonec udělali klizma z mého mlíčka pomocí rektární rourky a malý se vykadil asi tři hodiny potom a pak v neděli dopoledne sám, ale od tý doby zase nic. Já už jsem vážně zoufalá, protože my už vyzkoušeli všechno přes masáže, nahřívání, kapky, cvičení atd…, kojení i UM vážně vše, neustále na problémy upozorňuji a minulý týden nám naše dr.konečně napsala probiotické kapky Hylak forte, po tech se nám kakání vybarvilo z hrozné zelenohnědojakési barvy do žluté, jak by to mělo být, ale četnost a snadnost kakání to neupravilo.
Jestli tu někdo ještě napíše nějaké zkušenosti atd…budu taky velice ráda. Je to opravdu zoufalé, když mimi neustále tlačí a nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6337
18.2.08 20:11

a na doporučení dr. z pohotovosti jsme zaveli příkrmy- košťáloviny, brokolici, květák, mělo by to prý hodně pomoct, zatím ne. Banán, mrkev zakázala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
19.2.08 10:05

Jestli máme zúžený konečník nebo jde jen o velkou zácpu, to nevím. Ale potíže má malý veliké.
My jsme dávali klyzma jeden čas denně. Teď se někdy vykadí sám, někdy jen stačí trošku prošťournout namazanou hadičkou.
Jinak jsme vy:,–(ili rýži a mrkev. Pozor na kupované příkrmy a kaše!

Ty máš ještě malé mimčo, tak to bude potíž. Zlepší se to, až se bude malý hýbat a bude moct jíst hodně ovoce a jogurtů.
Zeptej se v lékárně na nějaké laktobacily pro takhle malé mimčo. My máme Nutrolin, ale ten je až od půl roku. Jinak UM používej taky s těmito kulturami.

Kamarádky chlapeček měl takové potíže jako vy. Bez klyzmat se nevykadil a to byl kojený. Prošli různá vyšetření a na nic se nepřišlo. Bez potíží byl ze dne na den, když začal chodit na nočník! Prostě se po:,–(il a kadil.
Tak jsem se tím inspirovala a když vidím, že malý tlačí a nejde mu to, tak mu namažu prdelínu a po:,–(ím si ho na klín jako na záchod a kadí se mu líp.

Držím palce! Je to hrůza, vidět, jak se to miminko při kadění trápí, co, Chudáčci maličtí :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
19.2.08 10:47

Ahoj
Když už jste tu nakously to kakání.Může mít plně kojené mimčo zácpu?Náš prcek kadí jednou maximálně 2× týdně a je to taková blemptavá kaše.Barva je správná-žlutá.Vždycky u toho pořádně tlačí.
Díky moc za názory.Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
19.2.08 11:00

Lupita - zeptej se doktorky na Biopron junior, jsou to probiotika na upravení funkce střev.

Jak Biopron® JUNIOR pomáhá?
Probiotické kultury v komplexu Biopron® JUNIOR přirozeným způsobem pomáhají při:

• odstraňování zažívacích potíží (zácpa, nadýmání, plynatost, průjmy, dráždivost), zlepšují stravitelnost potravy a střevní peristaltiku (pohyb střevních stěn)
  • rekonvalescenci po léčbě antibiotiky a chemoterapeutiky; jsou nezbytné pro tvorbu vitamínů v těle (B6, B12, kyselina listová) a vstřebávání potřebných živin
  • stimulaci imunitního systému; zvýšením populace buněk schopných bojovat s patogeny dochází k podpoře přirozené obranyschopnosti organismu
  • atopických onemocněních, alergiích a potravinové intoleranci; zvýšený podíl probiotických kultur ve střevě vede ke zmírnění alergických projevů, zvláště potravinové alergie a atopické dermatitidy

my jsme to užívali jako úplný miminka, dávali jsme 1/2 sáčku do mlíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
19.2.08 11:38

Doktorka

na to přišla tak, že mu jednoduše strčila malíček do zadečku. Prý mu tak pomohla trošku otvor roztáhnout.
Já včera dělala první klyzma a malý u toho pos…l nejen mě, přebalovací pult a koberec, ale i sedačku, která je cca metr od přebalováku :-) Pak v noci,když jsem ho přebalovala, měl ještě pěknou nadílku v plínce :-)
No ale nepřičítám to ani tak klyzmatu, jako heřmánkovému čaji, který ho pěkně propláchl. To mi poradila tchyně. Takže maminky, heřmánek doporučuji!!! Malému se včera tak ulevilo, je z něj úplně jiné miminko!
Děkuju všem, na ten Biopron junior se zeptám a ráda tady dál s vámi budu sdílet zkušenosti s kakáním :-)
Luci, my taky tohle všechno vyzkoušeli, ale rozhodně bych nevydržela čekat tak dlouho jako ty. Někam s ním zajdi, ať vám pomůžou ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.11 14:55

Ahojky, náše miminko má také zúžený konečník. Vyšetření proběhlo nejdříve prstem u lékaře, pak magnetická resonance …v Motole to řeší operativně, my se snažíme operaci vyhnout a roztahujeme pomocí diletačních tyčinek a doufáme, že se to spraví. Také od dnešního dne přidáme nějaká homeopatika po poradě s MUDr. ze společnosti Boiron - výrobce homeopatik. Už jsme si prožili dost trápení a já stále doufám, že prdelku roztáhneme. Klistýr jsme zatím dávali jen jednou, řešíme to rourkováním dle potřeby prcka cca 3× denně. Magnetickou resonanci jsme podstoupili pro vyločení dalších vad spojených s touto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama