Zvažování vztahu

Anonymní
20.8.21 12:06

Zvažování vztahu

Ahoj holky, předem se omlouvám za anonym, nerada bych, aby mě někdo poznal.

Je to rok co jsem se vrátila k příteli, s kterým jsem se po 2 letech rozešli. Nebyli jsme spolu par měsíců, ale osud nás svedl zase dohromady ač jsme s tím ani jeden nepočítali. Po roce jsme se rozhodli, ze by jsme se opět sestehovali. Čím víc se to ale blíží, tím víc začínám pochybovat o našem vztahu. Neděje se mezi námi nic zlého, nehádame se, máme se rádi, ale nějak mi z jeho strany chybí vášeň. Je pozorný, poslouchá mě, pomáhá mi, vím ze mě má rad, nemá problém mi říct “mam té rad”, ale trosku mě mrzi, ze mi neříká spis “miluji té” - prý mu to nějak nejde přes pusu, i kdyz to tak cítí, z jeho činů to tak i cítím. Jsme ještě poměrně mladí (26 a 28), on chce do budoucna rodinu, já také, ale nevím jestli ji chci s nim.

Nevím jestli chci do konce života žít s tím, že by mě mohlo třeba potkat něco lepšího, takový ten vztah plny vášně, takový citové hodně intenzivní, který jsem zažila, nedopadl teda vůbec dobre :mrgreen:. Nechybí mi bývalý partner, nejsme spolu už dobrých par let, jen mi chybí ta forma lásky. :lol: Jsem si vědoma i toho, že i když člověk cítí tu silene intenzivní zamilovanost, stejne jednou po čase opadne :nevim:

Bojím se, ze mě proste jen páli dobré bydlo :roll: a nevím jak s těmito pocity nalozit.

Neprozivala některá z Vás to stejne? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1497
20.8.21 12:21

Pokud si nejseš setsakra jistá, že je to ON (ten pravý a jediný), tak bych se rozhodně nesestěhovával. Na druhou stranu to „miluji tě“ já taky nikdy neříkám. Taky mi to nejde přes pusu a moje žena by to ode mě chtěla často slyšet.

Edit: Sorry, nejsem ženská a až teď jsem si všiml že se ptáš „ahoj holky“ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.21 12:25
@Pan Dan píše:
Pokud si nejseš setsakra jistá, že je to ON (ten pravý a jediný), tak bych se rozhodně nesestěhovával. Na druhou stranu to „miluji tě“ já taky nikdy neříkám. Taky mi to nejde přes pusu a moje žena by to ode mě chtěla často slyšet.Edit: Sorry, nejsem ženská a až teď jsem si všiml že se ptáš „ahoj holky“ :D

:mrgreen: Ahoj chlape :D, já jsem tady strasne dlouho nebyla a vim, ze tady prevazovalo ženské pokoleni :mrgreen: tak jsem zvolila osloveni “holky” :jazyk:

… ale děkuji za názor :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
3639
20.8.21 12:33

Pokud si nejseš jista a potrebujes neco jineho, tak to neni ono, hele :think: nemyslim si, ze te pali dobre bydlo, spis si myslim, ze jsi s nim tak trochu z rozumu, protoze jsi za celou dobu nenarazila na ‚to vono‘, ale vztah chceš.

Blby je, ze ti nikdo nezaruci ze kdyz nebudes mit tohohle, tak se v dohledne dobe objevi ten pravy. Ale tady se budes vlastne celou dobu trapit a mudrovat, co jako s tim.

Byla jsem v podobne situaci, ale trochu mladsi, mela jsem fajn kluka, ale zadna velka vasen. A stacilo pak, aby na me mrknul takovej jeden… a byla jsem ztracena. Tak jsem tohodle hodnyho pustila k vode (ze kdyz se zakoukam do prvniho žvanílka, tak bych ho vlastne cely zivot jen trapila), načež se floutek odmlčel :roll: :P, a az nekdy za pul roku se z niceho nic s tim floutkem rozjel krasny vztah :srdce:

Držim palce, ale kazda volby ma holt to svy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.21 12:38
@FlorenceF Jenkins píše:
Pokud si nejseš jista a potrebujes neco jineho, tak to neni ono, hele :think: nemyslim si, ze te pali dobre bydlo, spis si myslim, ze jsi s nim tak trochu z rozumu, protoze jsi za celou dobu nenarazila na ‚to vono‘, ale vztah chceš.

Blby je, ze ti nikdo nezaruci ze kdyz nebudes mit tohohle, tak se v dohledne dobe objevi ten pravy. Ale tady se budes vlastne celou dobu trapit a mudrovat, co jako s tim.

Byla jsem v podobne situaci, ale trochu mladsi, mela jsem fajn kluka, ale zadna velka vasen. A stacilo pak, aby na me mrknul takovej jeden… a byla jsem ztracena. Tak jsem tohodle hodnyho pustila k vode (ze kdyz se zakoukam do prvniho žvanílka, tak bych ho vlastne cely zivot jen trapila), načež se floutek odmlčel :roll: :P, a az nekdy za pul roku se z niceho nic s tim floutkem rozjel krasny vztah :srdce:

Držim palce, ale kazda volby ma holt to svy :hug:

Moc děkuji za názor :srdce: a s “floutkem” držím palce :lol: :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
51
20.8.21 13:18

Asi si musíš nějak ujasnit co vlastně chceš a co od toho vztahu očekáváš, jaké jsou ty priority. A nikdy nevíš, jestli potkáš něco lepšího, ale to máš tak se vším a tímhle směrem bych se neubírala.

Ten člověk nikdy nebude mít 100 % toho, co požaduješ. Ale co když se s tímto rozejdeš a najdeš někoho, kdo sice ano ti dá ten pocit vášně, co ti teď chybí, bude ti pořád říkat jak tě miluje, ale zase ti začne chybět po nějaké době něco jiného, co ten původní měl? Ono ta vášeň a prostě to zamilování časem opadne a člověk tak nějak vystřízliví (ne nadarmo se říká, že láska je droga, protože tě úplně zblbne a po rozchodu trvá, než se zas dá člověk dokupy :-).

Pro mě je třeba důležité, že se na toho člověka můžu spolehnout, cítím se s ním v bezpečí a prostě že to mezi námi funguje. Ano, jsem o 10 let starší než ty, tak už to mám nastavené asi i jinak. Ale teď čekáme miminko a vím, že to bude záhul a že on je ten člověk, který mi pomůže a se kterým to nějak zvládnu.
Nejdůležitější je ve vztahu komunikace. Nikdo z nás neumí číst myšlenky (chlapi ještě méně než ženské :D Pokud si nejsi stěhováním jistá a nic vás netlačí, tak si s ním o tom promluv, třeba je na tom stejně a prostě tomu dáte čas a uvidíte. Kamarádka to měla úplně stejně jako ty, prostě najednou znejistěla, promluvili si o tom, dal jí čas si to srovnat, pokračoval i nadále v tom jak to měli, a za nějakého půl roku prostě získala tu jistotu a už spolu bydlí. Jen potřebovala víc času si to ujasnit, že ano, že to tak chce. A pokud by zjistila, že ne, tak holt by šla o dům dál, na co ztrácet čas, když víš, že prostě to nevede kam by mělo.

A to, že neříká miluji tě, někdy jsou ale činy důležitější než slova. A zase slýchat to moc často, zevšední. Měla jsem kamaráda, co měl přítelkyni a ta chtěla slyšet miluji tě pořád. Tak to říkal, ona byla spokojená, ale on to necítil, rozešli se.

A každý člověk je jiný, někdo ty věci umí dát najevo víc, někdo míň, ale to už musíš vědět a poznat ty, jaký je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14661
20.8.21 13:32

Proc jste se tehdy rozesli?
A jak to vy dva mate s tou vasni, co sex…?

Pokud si nejsi jista (a to „miluji te“ je jen zastupny problem), tak vztah z rozumu asi neni uplne dobra volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.21 13:36
@Jane036 píše:
Asi si musíš nějak ujasnit co vlastně chceš a co od toho vztahu očekáváš, jaké jsou ty priority. A nikdy nevíš, jestli potkáš něco lepšího, ale to máš tak se vším a tímhle směrem bych se neubírala.

Ten člověk nikdy nebude mít 100 % toho, co požaduješ. Ale co když se s tímto rozejdeš a najdeš někoho, kdo sice ano ti dá ten pocit vášně, co ti teď chybí, bude ti pořád říkat jak tě miluje, ale zase ti začne chybět po nějaké době něco jiného, co ten původní měl? Ono ta vášeň a prostě to zamilování časem opadne a člověk tak nějak vystřízliví (ne nadarmo se říká, že láska je droga, protože tě úplně zblbne a po rozchodu trvá, než se zas dá člověk dokupy :-).

Pro mě je třeba důležité, že se na toho člověka můžu spolehnout, cítím se s ním v bezpečí a prostě že to mezi námi funguje. Ano, jsem o 10 let starší než ty, tak už to mám nastavené asi i jinak. Ale teď čekáme miminko a vím, že to bude záhul a že on je ten člověk, který mi pomůže a se kterým to nějak zvládnu.
Nejdůležitější je ve vztahu komunikace. Nikdo z nás neumí číst myšlenky (chlapi ještě méně než ženské :D Pokud si nejsi stěhováním jistá a nic vás netlačí, tak si s ním o tom promluv, třeba je na tom stejně a prostě tomu dáte čas a uvidíte. Kamarádka to měla úplně stejně jako ty, prostě najednou znejistěla, promluvili si o tom, dal jí čas si to srovnat, pokračoval i nadále v tom jak to měli, a za nějakého půl roku prostě získala tu jistotu a už spolu bydlí. Jen potřebovala víc času si to ujasnit, že ano, že to tak chce. A pokud by zjistila, že ne, tak holt by šla o dům dál, na co ztrácet čas, když víš, že prostě to nevede kam by mělo.

A to, že neříká miluji tě, někdy jsou ale činy důležitější než slova. A zase slýchat to moc často, zevšední. Měla jsem kamaráda, co měl přítelkyni a ta chtěla slyšet miluji tě pořád. Tak to říkal, ona byla spokojená, ale on to necítil, rozešli se.

A každý člověk je jiný, někdo ty věci umí dát najevo víc, někdo míň, ale to už musíš vědět a poznat ty, jaký je.

Děkuji moc za reakci. :kytka: A máš pravdu, asi to nikdy nebude 100% :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.21 13:39
@Lucie_Sx píše:
Proc jste se tehdy rozesli?
A jak to vy dva mate s tou vasni, co sex…?Pokud si nejsi jista (a to „miluji te“ je jen zastupny problem), tak vztah z rozumu asi neni uplne dobra volba.

Tehdy jsme spolu neuměli komunikovat a nakonec to vyeskalovalo v obrovskou hádku, kdy jsem neudržela emoce na uzdě a poslala ho tzv. do pr…e :roll: (vzniklo to z dlouhodobé frustrace - všechno se vším)

Já mám právě pocit, že mě nahlodává pouze to, že mi to neříká a potom mám pochybnosti :pocitac:

Jinak mezi námi opravdu není žádný jiný problém. Sex funguje, samozřejmě že jsou dny, kdy je to slabší a dny kdy je to parádní, ale to je asi normální :think:

• Citovat
  • Nahlásit
14661
20.8.21 13:42
@Anonymní píše:
Tehdy jsme spolu neuměli komunikovat a nakonec to vyeskalovalo v obrovskou hádku, kdy jsem neudržela emoce na uzdě a poslala ho tzv. do pr…e :roll: (vzniklo to z dlouhodobé frustrace - všechno se vším)

Já mám právě pocit, že mě nahlodává pouze to, že mi to neříká a potom mám pochybnosti :pocitac:

Jinak mezi námi opravdu není žádný jiný problém. Sex funguje, samozřejmě že jsou dny, kdy je to slabší a dny kdy je to parádní, ale to je asi normální :think:

Ta dlouhodoba frustrace asi z neceho vznikla a ty priciny budou porad stejne.
Na to se musis ted zamerit, jinak budes za chvili tam, kde jsi byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1506
20.8.21 16:23

Ahojky, do vztahu z rozumu bych už nikdy nešla. Ta intuice ti napovídá dobře. Nešlo by třeba to sestěhování ještě odložit? Získala bys tak další čas o vztahu více přemýšlet a nebyla bys tak vázaná.
U té pravé lásky-může ta vášeň asem trošku opadnout, ale nikdy to nedojde do to stavu bratr+sestra. Navíc se často stává, že s tím pravým je ta vášeň buď stejná nebo ještě graduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
20.8.21 16:29

Taky mi nejde přes pusu - Miluji tě. Zní mi to falešně. Mám tě ráda a chci s tebou být to vystihuje lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2086
20.8.21 16:31

Jestli máš pochybnosti, tak do toho nejdi… jinak my si taky neříkáme, že se milujem, nepotřebujem si to říkat - víme to i bez toho… spíš by mě asi otravovalo, že to slyším každou chvíli a sem ráda, že přítel to má nastavený podobně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
20.8.21 16:37

Ako to bolo s tym osudom, ako vas zase zviedol dokopy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.21 16:49
@Mkmkz píše:
Ako to bolo s tym osudom, ako vas zase zviedol dokopy?

to bych si s dovolením nechala pro sebe, hlavně z důvodu zachování anonymity :roll:, můžu ale říct, ze nikdo nikoho nekontaktoval. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat