Reklama

zvažuji být svobodná matka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alli
Kecalka 224 příspěvků 06.01.10 07:43
zvažuji být svobodná matka

Dobré ránko holky,
alespoň pro vás dobré, já jsem se probudila do noční můry a vůbec nevím jak dál. To že příteli, plně nedůvěřuji jsem dávala za vinu tomu, že jsme spolu krátce, jenže už od mala mám takový šestý smysl (chlapi tomu nejdřív říkaj paranoia než se jim potvrdí, že mám pravdu), který prostě vycítí, když něco není tak jak má.
S přítelem, než jsme to dali dohromady, hlavně tedy kvůli těhotenství (upozorňuji, že on na tom trval) jsme vedli oba docela rušnější životy, slušný člověk by řekl, že hraničily s promiskuitou (možná proto ta nedůvěra).
Teď, když spolu bydlíme a plánujeme společný život se ale kolem dějí podivné náhody - jako že v sobotu večer mu napíše kamarád, že má něco s kolenem (záležitost pro ortopeda nikoliv chirurga) on s ním jede do nemocnice, když mu volám nebere tel a zavolá až za pět minut, máme se sejít v šest, ale dorazí až v půl sedmé a vymlouvá se na nesmysl (jako zatažená ruční brzda a on prý hledal kolem auta nějakou překážku, protože všude bylo moc sněhu). Pak furt sms a bez telefonu ani na záchod nejde, to už musí být, když ho nechá někde bez dozoru. Když mám půjčené auta já, tak v práci končí na čas, ale když ho má on, tak není problém mít i hodinu a půl zpoždění (jo, v nemocnici je fofr, ale že by až takový?).
No a prostě udělala jsem něco, za co mě mnozí odsoudí (a já sebe částečně taky) a v nestřeženém okamžiku nahlédla do telefonu.
Jak to asi dopadlo?
Samozřejmě mi lže. Slibuje a tvrdí mi věrnost, schovává se za své čisté svědomí, ale asi je jeho svědomí stejně černé jako on.
Upřímně kdybych nebyla těhu, tak mu vrátím stejnou mincí, vždyť proti částečně otevřenému vztahu téměř nic nenamítám. Ale teď jsem těhotná, jsem sama, čekáme spolu dítě a on by se měl o mě a o to dítě zajímat.
Včera jsem přišla z kontroly ve 28. týdnu a říkám mu, že vzhledem k tomu, že jsem brala antibiotika, tak mi začala pracovat děloha, začal se mi zkracovat čípek a že jsem dostala magnezium a dr. mi poručila ležet 14 dnů a být v klidu, tzn. i bez sexu. Hádejte co ho nejvíce zajímalo. SEX. Nemělo by ho spíš zajímat to, zda je malá v pořádku a aby vše v pořádku bylo?
V hlavě se mi dost vážně honí myšlenka, že počkám do porodu a odstěhuji se. Jsem dostatečně soběstačná, abych sama všechno zvládla, respektive zvládla věci lépe než vedle chlapa, kterýmu mu oprávněně nevěřím.
A teď prosím váše názory. Budu za ně moc vděčná …

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

derida
Extra třída :D 13114 příspěvků 06.01.10 07:51

Ahoj, tak já za sebe radím odejít. Myslím si,že takový vztah by stejně nefungoval. Pokud tedy máš důkazy jeho nevěry, tak bych s ním jen kvůli dítěti nezůstávala. I pro dítě bude lepší vyrůstat raději jen s tebou než s rodiči, kteří se pak ve finále hádají a nemilují se. Hodně mě zarazilo to, jak ho zajímal jen sex, můj manžel by měl startost o dítě, né o to, že bude bez přísunu sexu. Je také možnost, že se po narození malé přítel změní, ale moc často to nebývá, nebo to trvá jen chvilku.
Třeba pak najdeš k dítěti lepšího tatku, který vás bude mít obě upřímně rád.

Alli
Kecalka 224 příspěvků 06.01.10 07:56

právě že ten důkaz nemám :-( Říct „četla jsem si v tvých zprávách“ je, no jak bych to řekla, dost ubohý. Říkám si, že jsem byla hloupá, když jsem se nechala ukecat na vztah, byla jsem rozhodnuta být sama ačkoliv ho mám moc ráda. Jenže on mi stále tvrdí, jak mě má rád a že chce se mnou být a seznamuje mne s rodinou a … bla bla bla :-(

bamba 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.10 08:05

Tak holka nevim,jestli jste si před početím mimi žili každý drobet do větru,tak nemůžeš čekat,že bude přítel najednou úplně jiný,nevím,ale toto jsi měla zvážit drobet dřív,jasně,bez otce dítě můžeš vychovat,ba i s jiným taťkou,ale...­..nikdy to není to pravé,já vychovávala děti víceméně sama a věř,že dětem ten táta chyběl a chybí.
Na druhou stranu žít s někým jen kvůli dětem je taky na nic,bo to děti velice dobře vycítí. Řekla bych,že to je jen na vás dvou jak situaci vyřešíte,měla bys mu říct,jak si představuješ další společný život,jasně bez toho,že by ses práskla,že mu listuješ v mobilu.Podle toho jak vše vyřešíte,tak pak zvážit,co by pro tebe a dítě bylo lepší.
Zůstat sama s dítětem není sranda a to nemyslím jen hmotné zabespečení.Je to docela na palici,ale kdo to nezkusí,neví.

derida
Extra třída :D 13114 příspěvků 06.01.10 08:25

a co mu říct, že nějaká tvá kamarádka ho viděla s jinou(pokud jsem teda dobře pochopila, že jsi v těch smskách vyčetla, že se stýká i s jinýma ženskýma), tak at ti to vysvětlí a u té příležitosti si promluvit jak dál budete pokračovat. Říct mu, že nechceš, aby to bylo jako dřív, že ted, když přijde dítě, tak by měl být s váma a né někde pořád lítat a užívat si.

myška07
Echt Kelišová 9133 příspěvků 06.01.10 08:35

Ahoj,jestli víš,že ti lže a že tě podvádí,už teď,když jsi těhotná a nejvíc zranitelná,tak to není chlap,ale hloupej sobec,který bude vždycky koukat v první řadě na sebe.Jestli na to máš a nemyslím jen peníze,tak od něho odejdi a buď zatím sama.Když zmoudří a zjistí,že vy dva jste pro něj to nejdůležitější,tak bude mít možnost ti to dokázat,ale asi by jsem mu už nevěřila.Určitě sama nezůstaneš uvidíš.Je hloupost být s ním jen kvúli dítěti.Já se dlouho nechtela rozvádět právě kvůli malému a akorát trpěl věčnými hádkami a nakonec to stejně nebylo k žití a rozvedla jsem se,když mu bylo 6 let a lituju,že jsem to neudělala dřív,ušetřila by jsem ho mnoho trápení.Teď mu bude 10,máme novýho „strejdu“,který nas má rád a v květnu se mu narodí bráška.Je důležitý mít se ráda a nespokojit se s tím,že se to dá přežít.Zasloužíš si být šťastná a mít hodnyho chlapa a rodinu jakou chceš.Držím ti palečky a buď silná

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 06.01.10 08:36

alli, ja bych odesla. Zdas se mi jako moc chytra, samostatna, sympaticka zena a zvladnes to v pohode. Ovsem problem bude, jak se odmilovat, zalezi ti na nem, vid…
Drzim palce.

Alli
Kecalka 224 příspěvků 06.01.10 08:41

díky moc holky … děsný těhu hormony, čtu tu přízpěvky od vás a zamačkávám slzu :roll: Říkám si, že kdybych měla rodinu, tak prostě na pár dnů uteču ať si věci sám promyslí, jenže když udělám nějaký krok (např. stěhování se), tak ho musím myslet vážně, protože cesty zpět už není.

Denulenka
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 06.01.10 08:53

Milá Ali, hlasuji pro rozchod, a to co nejdřív.S miminkem to půjde o 100% hůř, teď taháš jen bříško a to půjde bez nářku a slz všude s tebou…s miminkem to nepujde tak lehce,navíc po porodu budeš tak naměkko,že bys třeba zavřela oči před něčím,před čím bys to nikdy jinak neudělala.
Být svb.matka není žádná ostuda, spíš naopak…a chlapů,co chtějí být tátové na světě je…fůůůra
A pokud chceš odejít,nemusíš mít hmatatelný důkaz, stačí ten tvůj 6.smysl…

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 06.01.10 09:06

Pokud chceš odejít, tak stačí říct, že ses tak rozhodla z důvodů, o kterých on musí vědět, nemusíš přece vysvětlovat, že to máš z mobilu, řekneš, že to prostě víš a je přece fuk odkud, viník je tady on, ne ty, tak proč by ses měla obhajovat ty před ním. Tak smeteš ze stolu otázku, odkud to víš. A jepravda, že odejít těhotná bude o dost lehčí než s miminkem a poporodními hormony, ty s tebou můžou mávat ještě víc než ty těhotenské.
Takhle ještě stihneš v pohodě vybudovat zázemí pro miminko i pro sebe a nebudeš při tom muset brát ohledy na to prtě, které ti pak bude zabírat šíleně času, pokud třeba bude takový nespavec a tak ukňourané, jako byla moje dcera.
Ale musíš vědět, že to opravdu chceš udělat. Podle toho, co píšeš, tak je přítel fakt sobec. Jedna věc je, jak se chováte a chovali se navzájem vůči sobě (volnější vztah), ale že se chová tak sobecky k miminku už teď… :roll: Nechápu, jak může někomu záležet víc na sobě než na dítěti. :nevim:

Aludnev
Ukecaná baba ;) 2415 příspěvků 06.01.10 09:27

A já bych naopak počkala, jak se to vyvrbí po porodu. Myslím, že s tebou jen cloumají hormony. Jestli nemáš nic proti volnějšímu vztahu, tak to prostě vydrž a za chvíli si můžeš užívat i ty. Pochopila jsem, že jste oba v podstatě stejní, jen ženská má tohle období prostě složitější. Chlap při dítěti svoje „zájmy“ končit nebo rušit nemusí.
Jen ze své zkušenosti bych poradila, hned od začátku nastavit pravidla pro tvůj volný čas. Prostě např. úterý a čtvrtek večer je tvůj a přes to nepojede vlak, i kdybys měla jít sama do kina. On to chlap doma s mimčem nějak zvládne a třeba na ty svoje zálety pak na čas taky nebude mít náladu. :mrgreen: :mrgreen:
Jo a odchodu s miminem bych se nebála. Můj chlap první rok naší holky pracoval v zahraničí a já tu byla na všechno sama. Úplně v pohodě jsme to přežily. Takže si dovedu představit i stěhování… :wink: :wink: :wink:

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 06.01.10 09:39

…to ja zas chapu (jak muze nekomu zalezet vic na sobe, nez na vlastnim diteti). Zazila jsem to same. Teda s tim rozdilem, ze ja jsem ho milovala takovy jaky je - narcistickeho sobce. Kdyz jsem po 5 letech vztahu otehotnela, vzali jsme se… Po porodu se jeho nezajem o nas vyrazne prohloubil a kdyz jsem zjistila, ze se o malou dokazu postarat sama, dokonce jem uvitala, kdyz prisel s tim, ze se chce rozvest (pry abychom si kazdy mohli najit nekoho, s kym si budeme vic rozumet - samozrejme uz si s nekym rozumel :wink: ). Ja mu teda do mobilu nelezla, ale „vedela“ jsem to…
Nebudu Ti, Alli, radit, co mas delat. Musis si sama zvazit, co je pro Tebe a Tve miminko nejlepsi. Ale never, ze se kvuli vam zmeni :nevim:
Preju, at se rozhodnes spravne. Hlavne co nejlepe pro Tebe a Tve detatko!

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 06.01.10 09:50

Ahoj.Ono je mnoho různých náhledů na situaci.Asi bych počkala,co se bude dít po porodu.Pokud jsi skutečně tak soběstačná,abys to zvládla,těch pár týdnů Tě už nezabije..

Co tak zkusit vyhledat nějakého odborníka a poradit se co a jak?Protože toto je jen Tvůj úhel pohledu.Partner to může vidět jinak..Oni vám poradí,jak spolu komunikovat,co zlepšit.Musíte ale chtít oba.Kdyby se to opakovalo,už bych to dál netolerovala.

Pokud se rozhodneš odejít,nezapomeň,že dítě je taky jeho,nejen Tvoje.Nezapomeň,že i on má právo s dítětem trávit určitý čas.Promiň,že to tak píšu,taky si z pohledu sebe-matky,nedovedu představit,že bych někomu půjčovala,byť na pár hodin několikrát do týdne,novorozence a malého kojence,k tomu ještě plně kojeného.Ale znám z okolí případy,kdy si poměrně samostatné a soběstačné maminky usurpovaly dítě jen pro sebe a výsledky nejsou nejlepší..Dnes bych nechtěla být v kůži těch matek pubertálních nebo dospělých dětí :nevim:

Prostě tím chci jen říct,že je to složitější,než se zdá.Třeba se nedovede vyrovnat s Tvým těhotenstvím,chce si užít,dokud ještě může..Po porodu se to může a nemusí změnit.Na druhou stranu,je to hnusné,zvlášť,v tě­hotenství ženy,kdy je citlivá,cloumají hormony..

sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 06.01.10 10:15

Určitě bych mu řekla, že o tom vím. Neřekla bych mu odkud, co je mu do toho. Normálně bych za ním jednoho večera přišla a řekla bych mu něco v tom smyslu. Milý Alfonzi, vím, že někoho máš. Byl jsi to (i) ty, kdo se chtěl snažit o společný život. Bohužel já si takhle společný život nepředstavuji. Prostě si dokážu představit, že pokud jste takový život oba dříve vedli, tak on se ještě nenaučil být zodpovědným věrným mužíčkem. Nicméně si myslím, že si jakési varování zaslouží, než se rozhodneš odejít. Řekni mu, že o tom víš, sděl mu svou představu o případném budoucím společném životě, případné požadavky a nech to na něm. Odkud to víš, to mu může být jedno. Kdybys mu prozradila, že to víš z mobilu, tak bude akorát příště vědět, nač si dávat pozor a třeba si pořídí druhý, když mu řekneš, že byl viděn, tak si příště dá pozor, aby viděn nebyl. Zdroje se prostě neprozrazují. Varování dostane a při jakémkoliv dalším pochybení můžeš s čistým svědomím odejít.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 06.01.10 10:25

Odešla bych a nečekala až do porodu. Po porodu budeš mít rozbrnkané nervy, všechno se tě dotkne, budou starosti co s miminkem… Teď s břichem stihneš ještě spoustu věcí zařídit (bydlení atp.) A po porodu můžeš mít pohodu a ne řešit ještě chlapa.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >