Zvedání těžkých věcí na začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 18:35
Zvedání těžký věcí na začátku těhotenství

Ahoj. Jsem na začátku těhu, cca 5tt a dělám fyzicky náročnou práci, 12hodin denně a zvedání 15-22kg věcí. Myslíte, že je to ok, nebo raději jít hned na neschopenku? Díky. Prosím zachovat anonym.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17057 příspěvků 06.07.19 18:37
@Anonymní píše:
Ahoj. Jsem na začátku těhu, cca 5tt a dělám fyzicky náročnou práci, 12hodin denně a zvedání 15-22kg věcí. Myslíte, že je to ok, nebo raději jít hned na neschopenku? Díky. Prosím zachovat anonym.

A přeřazena na jinou práci být nemůžeš? To opravdu děláš dvanáctky jednu za druhou celý týden? 8o

frey08
Kecalka 319 příspěvků 06.07.19 18:38

Mela jsem to same. A sla jsem hned po zjisteni tehu na neschopenku. Nechtela jsem riskovat a hlavne v praci neco tak brzy rikat. Az asi po 3 tydnech jsem to rekla v praci a nechala se prelozit do kancelare. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 18:38

@Russet ne, jiná práce možná není, pracuji 3-5 dní v týdnu 12hodin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 18:39

Zdravím, já také dělala fyzicky náročnou práci..pracovala jsem v domově důchodců a byli tam také imobilni klienti, takže se s nimi muselo také manipulovat. Po zjištění v 8 tt, ze jsem těhotná jsem sla ihned na nemocenskou. Ale čekala jsem dvojcata, timpadem rizikové těhotenství..ale i tak s jedním dítětem bych také sla brzy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 18:40

@frey08 neschopenku jsi měla z gyndy nebo od praktického?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 18:41

Neshopenka se dava od gynekologa

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 06.07.19 18:42

Jestli ti nic není, tak je to Ok

histep
Kelišová 5104 příspěvků 06.07.19 18:51
@Anonymní píše:

A ty mas nejake tehotenske potize, na ktere by ti dr mohl napsat neschopenku?

Zensky, kdy se konecne vzpamatujete a nenechate se okradat a omezovat?

Russet
Neúnavná pisatelka 17057 příspěvků 06.07.19 19:06
@Anonymní píše:

A co děláš?

pujda
Kecalka 190 příspěvků 06.07.19 19:10
@histep píše:
A ty mas nejake tehotenske potize, na ktere by ti dr mohl napsat neschopenku?Zensky, kdy se konecne vzpamatujete a nenechate se okradat a omezovat?

Tak já si ve 4. měsíci na rodinné oslavě jednou pochovala roční dítě, a sesypaly se na mě všechny tetičky, ať ho hned pustím, že ho nesmím zvedat! Řekla jsem jim, že jestli budu mít třeba zanedlouho druhé dítě, asi to první dám někam do útulku, abych ho náhodou nemusela zvednout :roll: Ono když se na člověka ze všech stran valí, že v žádném případě nesmí zvedat žádné těžké věci, tak má pak strach. Nehledě na to, že to opravdu není zrovna dvakrát nejlepší a zvedat 20 kilo, taky to řeším.

Anonymní zakladatelko, asi bych se zkusila domluvit v práci, jestli by tě nešlo přeřadit někam jinam. Jestli nemáš potíže, tak je škoda zůstávat hned doma.

Svandu
Echt Kelišová 8776 příspěvků 06.07.19 19:14

Zvedani veci neni problem, pokud jsi zvykla a delas to poradne. Ale ta pracovni doba je strasna…

Ou
Echt Kelišová 8136 příspěvků 06.07.19 19:16

Tak ideálně se nech přeřadit na jinou práci.

histep
Kelišová 5104 příspěvků 06.07.19 19:20
@pujda píše:
Tak já si ve 4. měsíci na rodinné oslavě jednou pochovala roční dítě, a sesypaly se na mě všechny tetičky, ať ho hned pustím, že ho nesmím zvedat! Řekla jsem jim, že jestli budu mít třeba zanedlouho druhé dítě, asi to první dám někam do útulku, abych ho náhodou nemusela zvednout :roll: Ono když se na člověka ze všech stran valí, že v žádném případě nesmí zvedat žádné těžké věci, tak má pak strach. Nehledě na to, že to opravdu není zrovna dvakrát nejlepší a zvedat 20 kilo, taky to řeším.Anonymní zakladatelko, asi bych se zkusila domluvit v práci, jestli by tě nešlo přeřadit někam jinam. Jestli nemáš potíže, tak je škoda zůstávat hned doma.

Ano, ale pokud dela praci nevhodnou pro tehotne, ma ze zakona narok na prerazeni na jinou pozici. Pokud vhodna pozice neni, ma narok byt doma za 100% platu. Na neschopence bude bude mit min penez a jeste bude omezena max 6hodinovymi vychazkami. Nehlede na to, ze doktor pri vystaveni neschopenky na vymyslenou diagnozu bude podvadet a bohuzel v posledni dobe po nich socialka jde, takze riskuje on sam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 19:30

No holky je to tak, že dělám v obchodě a jiná možnost co bych dělala prostě není, jsme tam celkem 4, dvě a dvě na druhé směně. Pak už jen vedoucí. Na nic jiného mě přeřadit nemůže a když mu řeknu, že jsem těhotná, tak mi nedá novou smlouvu, končí mi totiž tento měsíc smlouva.. :think: A ne, nemám žádné zdravotní potíže, až leda to, že beru prášky na krevní tlak. Jde mi o to, že jsem měla problém s otěhotněním a teď se bojím cokoliv zanedbat.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama