Zvedání žaludku z jídla u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lejlinka88
Závislačka 2675 příspěvků 09.12.18 21:05
Zvedání žaludku z jídla u miminka

Ahoj maminky :) Máme takový problém s papanim. Malému je 5,5mesice, od 7mi týdnů je na UM- Sunar. Vše bylo v pořádku, ale teď je to docela zahul ho nakrmit. Ve čtvrtek měl malý horečku, v pátek polovinu toho, co snedl, vyvracel. Vcerejsek byl docela ok, ale dávala jsem mu menší porce mléka, abych ho nedrazdila.Dnes už ji docela dobře, ale třeba 2× za to jedno jídlo se mu zvedne žaludek, nevrací. Navíc se dnes přidal průjem. Není úplně vodnatý. Je to sice řídká stolice, normální barvy, ale ma v ní i „kousky“,jak žluté, tak jsem si všimla i bilych. V úterý máme kontrolu u doktorky. Mám vydržet nebo jet raději už zítra? Jinak je úplně normální, jako vždy. usmevave spokojene miminko

Přečtěte si článek: Víte, jak postupovat při zvracení u dětí?

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9907 příspěvků 09.12.18 21:13

Střevní chřipka. U nás to kosí hlava nehlava. Dávej mu hodně pít, dietní jídlo jako rýži, banán a dušenou mrkev. Pokud nebude zvracet, tak to k lékaři zatím není.

Lejlinka88
Závislačka 2675 příspěvků 09.12.18 21:19

@Janli on mi zatím nic moc nechce jíst. Zkoušeli jsme před měsícem a bylo mu že všeho spatne,tak teprve začínáme příkrmy.mrkev už ji,rýžovou kaši mel dnes poprvé a zkusím teda banán,i když by ovoce teda zatím asi neměl,ale když by mu to pomohlo…tak to do toho uterka pocka? Smectu by asi už taky mohl,nevíte? Starší děti mely taky už střevní chřipku,ale až někdy kolem 2let,tam si člověk líp pořadí.dekujj za reakci

Hoa Mai
Kelišová 6653 příspěvků 14 inzerátů 09.12.18 21:34

@Lejlinka88 Nemůže být zahleněný? Ono to nemusí být na první pohled patrné, nemusí se jednat o nějakou silnou rýmu, ale pokud se mu hleny usadí vzadu (hlavně během spaní), může se mu potom při jídle navalovat nebo se může i pozvracet. Banán mu na ten průjem klidně dej. Potraviny se sice mají zavádět postupně, aby se v případě výskytu alergie poznalo, z čeho je, ale zrovna na banán alergie nebývají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 22:06

Tez jsme prekonali strevni chripku. Zatimco stav 2,5 leteho stacilo konzultovat po telefonu, 7mesicni nase pediatricka rozhodne videt chtela. Naridila nam bezlaktozove mleko (nutrilon, ptz ho jinak pije), enterol na zavodneni a pomalu jablko a banan (dala jsem presnidavku, v te dobe jeste nezvladala kousky).

Rozhodne bych do uterka necekala, u tak malych deti je riziko dehydratace.

Anonym: udaje o zdravotnim stavu, jinak smazat, dekuji.

Janli
Echt Kelišová 9907 příspěvků 09.12.18 22:13

@Lejlinka88 nelámej to přes koleno, klidně mu chvíli dávej jen mléko a jídlo opatrně zkoušej. Vezmi si, že ani ty nemáš při střevní chřipce chuť k jídlu. Mě se i roční dítě při nemoci vrací jen ke kojení. Je to naprosto normální, že nechce jíst. Spíše by jsi mu jídlo mohla zošklivit, když se mu z něj navaluje.

Lejlinka88
Závislačka 2675 příspěvků 09.12.18 22:19

@Janli ono se mu právě navaluje i z toho mléka,ale netlačíme na něj. Místo 5× 210ml mi pije 6× 150.je to sice min,ale jsem vděčná i za to.zitra ji aspoň zavolám a uvidím,buď mi řekne,at přijedu,nebo ať počkáme.kdyby nebyl klidný a spokojený,tak plašit asi víc.ale vypadá spokojeně,u když já jsem na nervy

Lejlinka88
Závislačka 2675 příspěvků 09.12.18 22:22

Anonymní dehydratace se právě bojím. naštěstí aspoň neblinka a pocuranych plinek má dost,jinak bych jela okamžitě. Zítra zavolam doktorce a domluvím se s ní. Díky za odpoved

e008
Závislačka 3504 příspěvků 32 inzerátů 09.12.18 22:33

U nas se navaluje ze zadnich hlenu. Dcera ma rymu a neni schopna se nakojit, po kazdem pokusu se ji navali.

pajaja12
Povídálka 45 příspěvků 10.12.18 02:19

Je to ještě malé miminko a doporučuji, aby ho viděl co nejdřív pediatr a pořádně ho zkontroloval a určitě vám odborně, dle situace a stavu, poradí… …nečekejte.

Váš příspěvek
Reklama