Zvědavé miminko při amniocentéze

16
25.1.20 15:08

Zvědavé miminko při amniocentéze

Krásný víkend maminky,
jsem už dva dny po odběru plodové vody a chci se zeptat těch maminek, které měly podobnou zkusenost, ze vaše miminko při tomto zákroku bylo hodně aktivní. Já to své sledovala na obrazovce a když už byla jehla vpichnuta a doktorka už odebirala plodovou vodu, tak miminko hybalo rucickou na tu jehlu. To mě vyděsilo, i když mě doktorka ujistovala, ze to nic. Stalo se vám to a miminko bylo v pořádku? Já na to stále myslím a strašně si vycitam, ze jsem s tím odběrem souhlasila.. ještě se chci zeptat, po kolika dni muzu byt klidná, ze už nehrozí potrat? Radši stále odpocivam. Předem děkuji za každou reakci :kytka:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

25.1.20 15:16

Nebyla jsem na odběru, ale pracovala jsem na genetice. Některá miminka sebou i dost,, šijí", jiná to prospí. Chápu, že je to nepříjemné, ale neobávala bych se, proto je tam pohled ultrazvukem aby se miminku neublížilo. Co se týče potratu po odběru riziko samozřejmě je, i když malé, dříve se uváděly 2%, ale u nás na oddělení se to nestalo ani jednou.

• Nahlásit
16
25.1.20 17:07

To rada slyším :kytka:. Zatím je to třetí den a už nemám bolesti. Sem tam cítím maličkého jak kope, to mě uklidňuje :heart:️:pray_tone1:

• Nahlásit
1999
25.1.20 17:20

Malý sebou taky šil. Doktor se snažil napíchnout tam, kde nebyl a on stejně k té jehle připlaval :mrgreen:.Nic se mu nestalo, je v pořádku a zdravý. K těm potratům…lékař mi tenkrát řekl, že malé procento tam je, ale stává se to spíš u těch plodů, kde už je něco špatně. Dva dny asi stačí, ale pokud nemusíš, nic nedělej :mavam:

• Nahlásit
16
25.1.20 17:55

@baracudas dekuji za reakci :) tak to mi spadl balvan ze srdce :andel: jedna maminka mi psala, ze ten její chlapeček zase při odběru tu jehlu chytil rucickou a nechtěl pustit :lol: takže museli par minut čekat než povolil, aby doktorka mohla jehlu zase vytáhnout. Ty naše zlaticka umej překvapit :srdce:

• Nahlásit
Anonymní
25.1.20 18:08

@Nika200 ahoj, mam na to zrovna jit a mam strasny strach, at to miminku neublizi a vycitam si to. Na co se mam pripravit? Dekuji o

• Nahlásit
16
25.1.20 18:38

@Anonymní Ahoj, vím co citis. Já to už jednou odmítla. Jinak mě vzali na sál, nejdřív jsem se v kabince musela cela svléknout pouze do podprsenky a dostala jsem anděla. Pak pro mě přišla zdravotní sestřička. Ležela jsem u toho a stále jsem koukala na svého andilka na obrazovce. Doktorka si mezitím overila kde miminko leží, zdali má srdeční akci, jak je uložena placenta a množství plodové vody. Poté mi vydezinfikovala cele brisko. Paní doktorka mi vše postupně říkala co mi bude dělat, abych se připravila. A upozornila, ze celou dobu musím vydržet ležet bez pohnutí. Pak zavedla tenkou jehlu, odsála potřebné množství plodové vody - u mě 30 ml. ( Bylo mi řečeno, ze do tří hodin tělo toto množství opět nahradí). Potom miminko ještě zkontrolovala a vše bylo v pořádku. Maličký byl hodně aktivní zrovna v tu dobu a hrálo si. Jinak ten vpich byl sice nepříjemný, ale nebyl pro mě hrozny. Necítila jsem bolest. A trvalo to asi jen minutu. Já se jen strachovala celou dobu o miminko. Ale když mě odvezli do pokoje, abych ještě pul hodiny odpocivala než mě pustili domu, tak po par minutách jsem cítila velký tlak a bolest. Když mě přišli zkontrolovat, tak mi říkali, ze to je normální, ale ze do druhého dne to přejde. Je pravda, ze už k večeru jsem bolesti neměla, ale je to ještě chvílemi malinko citlivé. Jinak opravdu lezet a odpocivat :kytka:

• Nahlásit
25.1.20 18:43

@Nika200
Tím, že jsem tam pracovala, tak si říkám, že zisk (jistota zdravého mimika) převládne nad obavami. Rozhodně pokud by jsi byla i nadále nervózní, tak zavolej ke svému doktorovi/doktorce řekni mu o svých obavách a myslím, že pokud je lidský, tak nebude problém udělat ultrazvuk navíc :)

• Nahlásit
25.1.20 18:47
@Anonymní píše:
@Nika200 ahoj, mam na to zrovna jit a mam strasny strach, at to miminku neublizi a vycitam si to. Na co se mam pripravit? Dekuji o

Můžu se zeptat, proč tě tam posílají? Kvůli věku, nebo vyšlo něco špatně? Pokud víš jistě, že i přes špatný výsledek by jsi si miminko nechala, tak v tom případě odmítni. Na to máš nárok. V opačném případě bych to ještě jednou probrala s doktorem. Takto budeš mít během cca 14 dní jistotu (na některých pracovištích ještě dřív). Strach o miminko je velký (sama jsem těhotná), ale přeci jen ten klid v duši

• Nahlásit
16
25.1.20 18:52

@MichaelaHw když se dozvím, ze miminko je zcela v pořádku bude to krásná odměna :andel:. Určitě požádám na další kontrole o ultrazvuk, abych byla klidnější :), dekuju.Jee, také těhotná :) tak holky přeji klidne těhotenství a zdravá miminka :srdce:

• Nahlásit
25.1.20 19:36

@Nika200
To chápu, já čekám na výsledky screeningu a už aby to bylo! Děkuji, snad bude vše v pohodě a bez stresu - v rámci možností :)

• Nahlásit
Anonymní
25.1.20 19:44

@MichaelaHw doktorka me na to posila vzhledem k veku plus mam jen dve cevy v pupecniku a nezdaly se ji prutoky. Ja bych urcite chtela mit jistitu, ze mimi je zdrave. Pokud by bylo neco spatne, tak bych si mimi nenechala. Akorat uz jsem takovy magor, ze mam uz skoro vse nachystane. :dizzy_face: :scream: :scream: :scream:

• Nahlásit
Anonymní
25.1.20 19:45

@Nika200 dekuji moc za info. Snad to prezijem:kissing_heart:

• Nahlásit
16
25.1.20 19:53

@MichaelaHw to chápu, já už jsem po hrozícím potratu, ale zvládli jsme to a když už jsem jasala, ze mame vyhráno, tak mě přepadla další tahle zkouška. Ale v pondělí se snad už dozvím výsledky a už konečně snad bude dobře. Ale stejně nebudu v klidu dokud nebudu toho svého chlapecka držet v náruči :srdce: už aby to bylo a to jsou ještě pro mě dlouhých 4 měsíce :lol: jinak ať výsledky dopadnou dobře :palec:

Příspěvek upraven 25.01.20 v 20:01

• Nahlásit
16
25.1.20 19:56

@Anonymní Nz, já také podstoupila amniocentézu, protože malému chybí jedna pupeční cevka, jinak vše ukázkové. Bylo mi řečeno, ze to mají i zdravé děti, ale radši mě posílali na odber, abychom měli 100% jistotu. Tak držím palečky, zvládnete to taky :dance: :*

Příspěvek upraven 25.01.20 v 21:36

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama