Zvednutí poplatku po přihláseni k TP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 18:51
Zvednuti poplatku po prihlaseni k Tp

Ahoj.moc prosim o radu..Od 9.9bydlime s dcerou v byte 1+1.Mame najemni smlouvu.Na zacatku jsem zadala majitele o moznost prihlaseni k tp(i kdyz vim.ze souhlas neni treba).Rekl.ze mu mam nejdriv zaslat nejake podklady a on si to prostuduje..v puli zari jsem mu i volala.ze i ve smlouve je psano, ze jsem opravnena si ho zridit.Na to rekl.ze si to procte. Cekala jsem.ze se k tomu vyjadri vice jak 10dni a nevyjadril se.Mela jsem za to, ze k tomu nema co rict, kdyz to tam i je.Tak jsem si sla 30.9zapsat trvalak.Az pak jsem mu zaslala info o mem prihlaseni a zaslala podklady(mela jsem zaslat nejdriv uznavam).Ted u me byl a rikal.ze jsem to sice udelala hezky pro me.ale ze jemu tim pribyde mesicne placeni o 2000vice a o to mi chce zvednout najem. V naj. smlouve pritom je.ze do tech 9000spadaji i poplatky za odpad. osvetleni baraku apod..Ovsem on tam ma jeste hlaseny 2osoby(syny)o tom sem nevedela. takze ted mi to chce zvednout z 9000na 11000.coz chapu. kdyz se mu zvysily poplatky.ale ve smlouve je jasne dana konecna castka a co do ni spada.Tx vytahy. uklid. odpad apod uz tam je..Ale v vpoddtate to je za ty syny.co se tam nezdrzuji. Takze to lgicky narostlo.ale to ja nemohla vedet.Tp potrebuji kvuli prispevku ny bydleni apod.Ted resum. zda ho pozadat o dodatek.ze chce dalsi 2000?Ale bylo by to nezakonne.kdyz uz to mam ve smlouve jednou uvedene a ze i najem se vztahuje na to. nechci mu delat dalsi problemy.Vim.je to i moji chybou.ale ja se ridim hlavne smlouvou..nebo by jste daly vypoved? dekuji za nazory.rady.zku­senosti.Jsem sama s dcerou 2roky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65126 příspěvků 17.10.14 18:58

Jaká tvoje chyba, je to jeho problém a nic navíc bych mu neplatila. Na druhou stranu, ty budeš mít problém s tím, že je tam hlášený ještě někdo další, protože na příspěvek na bydlení se počítají všichni s trvalým bydlištěm…

Šarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 17.10.14 19:01

Souhlasim s @j.a.n.i1 jednala si dle prava, ale vubec sis tim nepomohla.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 17.10.14 19:06

Spíš on udělal chybu, že ti neřekl, že tam mají TP jeho synové. To je pěkné svinstvo, uvědomuješ si, že jestli jeho synové mají nějakou exekuci, tak by teoreticky zaklepal exekutor na dveře tobě? A na socku zapomeň, pokud jeho synové pracují, tak musíš doložit i jejich příjmy a tím pádem nebudeš mít nárok na nic.

Šarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 17.10.14 19:09
@Deninina píše:
Spíš on udělal chybu, že ti neřekl, že tam mají TP jeho synové. To je pěkné svinstvo, uvědomuješ si, že jestli jeho synové mají nějakou exekuci, tak by teoreticky zaklepal exekutor na dveře tobě? A na socku zapomeň, pokud jeho synové pracují, tak musíš doložit i jejich příjmy a tím pádem nebudeš mít nárok na nic.

Jenomze zakladatelka nepockala na vyjadreni majitele. Sice se s tim loudal, ale tak ho mela postrcit. Majitel to podle me chtel ocurat, aby poplatky za syny platila zakladatelka. A ona zase udelala chybu moralni.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65126 příspěvků 17.10.14 19:15

@Šarlota4 Ona ale žádné vyjádření majitele nepotřebuje, to že mu svůj úmysl oznámila je jen její dobrá vůle.

Šarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 17.10.14 19:18

@j.a.n.i1 ano mas pravdu, vsak mluvim o moralnim hledisku. Ptz kdyz uz to s nim teda chtela konzultovat mela pockat na vyjadreni.

Šarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 17.10.14 19:19

@j.a.n.i1 na druhou stranu. Ma on povinnost hlasit zakladatelce pocet lidi v byte?? ( nevim to ptam se)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65126 příspěvků 17.10.14 19:20

@Šarlota4 Proč, pokud má ve smlouvě dokonce i napsáno, že si ho zřídit může, tedy s tím musel majitel počítat, že se to stát může. Nepřijde mi na tom nic nemorálního.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28128 příspěvků 17.10.14 19:30

Zakladatelko, ty máš ve smlouvě rozepsané zálohy? Trvalý pobyt je jedna věc a počet osob nahlášených v bytě (předpokládám, že je v osobním vlastnictví) je věc druhá a pokud on na společnost, která vede evidenci a účetnictví tomu domu, nenahlásí změnu osob žijících v bytě, tak se žádné zálohy zvedat nebudou… a v tomto případě jde o počet osob skutečně žijících v bytě, hlásí se jen počet a ne jména… takže je jedno, jestli tam bydlí dva jeho synové nebo ty s dítětem… ne?
Doufám, že ve smlouvě máš to vše napsané jako zálohy, které se jednou ročně vyúčtují podle skutečnosti…

Denyska22
Kecalka 474 příspěvků 17.10.14 20:48

Dekuji za reakce.Ano.mela jsem mu nejdriv zaslat nejaky podklady na mail. Nezaslala sem a misto toho jsem mu volala.ze to ke i ve smlouve a pak myslela.ze se „casem“nejak vyjadri. obesla jsem ho s tim.ze jsm mu nejdrive nezaslala nejake podklady. Zaslala jsem mu je.az po zrizeni trvalaku a info.ze jsem to udelala.Jak jsem s nim mluvila ted.tak rikal. ze kdybych mu nejdrive zaslala podklady.tak „se to dalo nejak udelat“..No.ja mam vse rozepsane ve smlouve.5tis najem platim. a 4000zalohy x 2osoby. spada do toho i to osvetleni domu. vytah apod..Tzn. zalhy na byt 2000.a co osoba to 1000kc mesicne na barak(odpad.sve­tlo.apod)..Oh­ledne prispevku naydleni se"nebojim".byla u me socialka na setreni. Videly kde mala spi.lde spim ja. prohlasovala sem kolik nas tam skutecne zije(jen my 2) a mohu dat i cest.prohla­seni.ze s temi syny nemam nic spolevneho.No.me to prijde lgicke platit poplatky za dum.kdyz tam bydlime(velky panelak).A chapu.ze se mu to navysilo mym prihlasenim. jelikoz sem predtim nebyla nikde hlasena na urade apod. Nebylo to asi oficialni. i kdyz mam smlouvu..Ja mu davala kauci vratnou 9000.ja resim. jak by jste se v takovem pripade zachovaly.jsem tu teprve necele 2mesice. vypovedni lhuta je 3mesice. A obavam se.ze mi ani dodatek do smlouv neda. jelikoz uz to kednou v najmu placene je.Holky.myslite.ze kdyz dam vypoved. potvrdi mi. majitel kolik platim apod ohledne prispevku ny bydleni? dle mwho by mel.Jsem z toho spatna ;/

Kassy
Závislačka 3302 příspěvků 17.10.14 21:18

Jaké podklady jsi mu měla zaslat?
Jestli máš ve smlouvě jasně napsáno, že si trvalý pobyt zřídit můžeš, tak jsi neudělala žádnou chybu a vůbec bych mu nic navíc neplatila a už vůbec ne bez dodatku ke smlouvě, jen tak na dobré slovo! To že tam má hlášené syny a platí za ně poplatky, i když tam nebydlí, to je jeho problém, nemůže to účtovat tobě. Ty podle smlouvy za sebe a svou dceru platíš.
Naopak by teda mně dost vadilo, že v bytě, kde žiju, jsou hlášené k TP jiné osoby. Jak už tu někdo psal, pokud některý z těch synů naseká dluhy a nebude splácet, přijde exekutor zaklepat k tobě a nebude ho zajímat, že jsi tam v nájmu a majitelova syna jsi nikdy neviděla. TOHLE asi ve smlouvě napsané není, že? Předpoklidám, že odhlásit syny nebude majitel ochoten, takže já bych trvala přinejmenším an dodatku ke smlouvě, kde bude podrobně vypsáno, jaké vybavení a zařízení bylo součástí bytu a pronájímá se s ním a že zbytek je tvůj. Abys měla pro případné exekutory aspoň něco v ruce, i když nevim, nakolik by to pomohlo. A hledala bych rychle jiné bydlení, protože tady to rozhodně nejsi ty, kdo jedná nefér a hraje habaďůry, ale majitel.

Denyska22
Kecalka 474 příspěvků 17.10.14 21:40

Dekuji Kassy. Majitelovi tu smlouvu delal znamy.je tam jasne vypsane za co platim.jaky majetek je jeho apod. Podklady..Proste jak to s trvalakem funguje apod..To naopak on se bal.ze bych tam ja mohla natahnout exekutory apod..Je tu 3mesicni vypovedni lhuta.Asi ted budu muset dat vypoved. platila sem kauci 9000vratnou.tak ho pozadam at ty 2000strhava z toho..Nam se tam moc lbi. v okoli lesy.do centra kousek.Ale preci nebudu platit za neco.uz uz ve smluve mam..Kassy.mys­lis.ze kdyz dam vypoved a pozadam ho o vyplneni nejakych dokumentu ohledne prispevku na bydleni.tak nebude delat nejake „problemy“?dle mwho to je jeho povinost..

Denyska22
Kecalka 474 příspěvků 17.10.14 21:45

Nejradsi bych mu nedavala uz nic.ale ted na tychlo nemam kam jit. v byte se nam moc libi. i kdyz je starsi.ale taky mi to neprijde fer. Podklady sem mu nezasilala i na zaklade toho.co bylo ve smlouve a co jsem mu i volala. pptrebuji to ze sebe dostat. protoze mw to docela trapi

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28128 příspěvků 17.10.14 22:35

@Denyska22 naší nájemnici na příspěvek na bydlení stačila smlouva a její výpis z účtu, že za to zaplatila… nemusela jsem jí nic potvrzovat… a ty zálohy máš rozepsané, kolik je přesně elektřina, kolik voda, topení a podobně? Aby tě spíš nenatáhl, až bude roční vyúčtování…
Z kauce ti to strhávat nebude, to je blbost… pokud se něco zaplatí z kauce, tak by ji měl nájemník zase co nejdřív doplnit do požadované výše… to by pak pozbývalo smysl…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >