Zvětšená a bolestivá kulka...prosím o rychlou radu

19249
4.12.10 00:03

Zvětšená a bolestivá kulka...prosím o rychlou radu

Ahoj všichni nespavci
Máme problém a potřebuji poradit.
Můj osmiletý syn má zvětšenou jednu kulku a bolí ho. Vzbudil se s pláčem. :cry:
1.Setkal jste se s tím někdo?
2.Co to může být?
3.Pokud ho to ráno nebude bolet mám jet hned na pohotovost nebo to může počkat do pondělí?

Ve středu večer si Kuba stěžoval, že ho trošku bolí kulka. Tak jsme na to koukli a všimli si, že má obě kulky nahoře a dole prázdný pytlík. Ráno je měl stále nahoře, ale už ho nic nebolelo. Ani po návratu ze školy. Dnes jsem volala doktorce a popsala, co nás trápí. Ona mi řekla, že pokud to nemá nateklé nebo zarudlé a nebo pokud mu kulka nezmizela, tak to nevadí, protože není řečeno, kde mají být umístěné. To Kubu stále nic nebolelo.
Až teď v noci se vzbudil s pláčem, že ho to bolí. A tak jsem se koukla. Má jednu kulku, tu co ho bolí, o dost větší.

Poradíte mi někdo co to může být a co s tím?

Moc děkuji. J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1903
4.12.10 00:06

Tedy asi bych zavolala na pohotovost, popsala problém a kdyžtak jela. Podle toho co to popisuješ by to mohlo být uskřinuté varle, a to může být nebezpečné, hrozí že se poškodí nebo odumře. Ale já jsem laik, píšu, jen co jsem četla. radši bych volala i v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
4.12.10 00:19

Taky bych hned volala na pohotovost. Přítel s tím byl jako dítě na operaci, ale to tě vůbec nechci strašit. Může to být prkotina, ale já bych byla nervózní a radši volala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
4.12.10 00:27

Holky dík za radu. Já jsem právě nervózní. Manžel mě po telefonu uklidňoval, že když spí, tak to tak zlé nebude. Njn, ale spí po nurofenu. :nevim:
Už jsem si vyhledala číslo na pohotovost a jdu volat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
996
4.12.10 00:40

Tak já bohužel neporadím, ale držím palce, ať to nic není!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
4.12.10 01:08

Tak na tom čísle seděl nějaký b… no nepříjemný týpek. Něco jsem pročetla na netu a rozhodně pojedeme. I kdyby to měl být jen zánět. S kulkama není sranda. Jen se nemůžu dovolat manželovi. Asi zrovna neslyší telefon a automá on. :-?
Ale byla jsem vzbudit Kubu, tak ho to prý bolí, ale o trošku míň. Bobek malý. :cry: Skoro nešel vzbudit a hned zase usnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35123
4.12.10 06:27

Tak dej vedet, jak jste dopadli - ja koukam ted rano, ale takz se pridavam k holkam, ze to za vzsetreni stoji - ikdyz tipuji ten zanet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16487
4.12.10 07:50

Taky tipuju zanet, je to daleko castejsi… ale doufam, ze jste leji…torze neni zadna sranda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15066
4.12.10 09:43

Torze varlete nebo akutní zánět.

Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
4.12.10 10:46

Díky všem
Po celonočním telefonování všude, jsme se nakonec dozvěděli, že pokud spí, tak ho máme nechat spát a kdyby ho vzbudila bolest, tak máme okamžitě přijet. Jinak v našem okrese je pohotovost od 7 hodin. Tak jsme v 6 vstali a akorát přijel manžel ze šichty a jeli.

A je to naštěstí „jen“ zánět nadvarlete. Dostal ATB a doporučení raději nechodit do školy.

Tak se mi ulevilo. Díky všem za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15066
4.12.10 13:18

Tak hlavně, že to dobře dopadlo, ať se brzo uzdraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
4.12.10 13:24

To je dobře, brzké uzdravení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
4.12.10 20:41

Díky všem. :huban: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
7.12.10 14:27

Tak jak to pokračovalo.

V pondělí jsme šli na kontrolu na urologii. Pan doktor se na Kubu podíval a poslal nás do nemocnice na operaci.
V 18:00 vzali Kubu na sál. Dnes ho pustili.

Jinak Kuba měl přetočený apendix na kulce a zánět. Tak apendix mu vyndali a pytlík vyčistili. Má klid na lůžku, 3× denně ATB a za týden KO na urologii. To jsem nevěděla, že kulky mají svůj apendix. 8-o Člověk se stále učí.

Za týden kontrola a v případě teplot nebo zhoršení okamžitě kontrola.

Kulky má obě. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
7.12.10 20:17

To tedy taky koukám jak blázen 8-o Myslela jsem, že apendix je jen na tlustém střevě. No každopádně to byly asi nervy, co? Hlavně že už to má za sebou a ať se brzy vyzdraví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama