Zvětšená nosní mandle II.stupeň

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pleny
Nováček 6 příspěvků 19.03.19 15:26
Zvětšená nosní mandle II.stupeň

Dobrý den, dnes po vyšetření na ORL diagnostikovala lékařka zvětšenou mandli, II. stupeň. Máme užívat Aerius a proplachovat konvičkou. Dcera (4 roky) huhňá, hůř slyší, opakující se rýma a kašel, v noci se někdy potí, hlasitěji dýchá, nyní si stěžuje, že ji bolí uzlinka na krku. Kontrola za 2 měsíce. Chci se zeptat, zda má někdo zkušenost, že se stav mandle při II. stupni zlepšil. A zda můžete někdo popsat, jak jste tento stav léčili? Děkuji

Reakce:
Kazimíra Olejovka
Kecalka 442 příspěvků 19.03.19 15:34

Nezlepšil. Aerius jsme také brali a za nás teda byl k ničemu. Syn trpěl na střední ucho, měl píchané asi 5×. Ačkoli jsem byla zásadně proti, nakonec jsem usoudila, že bude lepší mandli odstranit. Od té doby je zdravý. Občas má nějakou lehčí rýmu, ale oproti dřívějšku nebe a dudy teda. synovi brali mandli v 5,5 letech.
Tenkrát jsme zkoušeli krom Aeriusu konvičku, proplachování mořskou vodou i nějaká homeopatika (sám homeopat řekl, že na chycenou mandli to stejně nezabere). Návštěva alergologie, fenistil kapky, imunologie v pořádku.
Doktorka mě skoro rok přemlouvala, ať tu mandli dám odstranit. Když vidím, jak se mu ulevilo, nejradši bych si za ty pochyby nafackovala. :pocitac:

pleny
Nováček 6 příspěvků 19.03.19 15:46

Nám zatím o odstranění na ORL neřekla. Kontrola za 2 měsíce, tak uvidíme. Malá má 4 roky a problém má až tento rok. Dříve zdravá. Ale taky je pravda, že v září 2018 začala chodit do školky. Pokud je problémem ta mandle, tak se odstranění bránit určitě nebudu. Stejně jsem četla, že po 6.nebo7.roce se zmenšuje a zaniká. Je jasné, že má plnit nějakou funkci, ale v situaci, kdy spíše problémy způsobuje, je asi lepší ji vyndat.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33675 příspěvků 19.03.19 15:47

u nás taky pomohlo až vytržení

blumen
Hvězda diskuse 48488 příspěvků 19.03.19 15:48

@pleny nejpodstatnejsi je to, ze hur slysi, no. Dcera 3 roky ji mela hranicni a ted ve 4 letech asi normalni, dr uz nic nerikal, rikal, ze v poradku. A je teda zdravejsi.

Katerina308
Kecalka 498 příspěvků 19.03.19 16:23

@pleny
Mandle prý zaniká až v pubertě. Taky jsem žila v domnění, že mezi 6 a 7 rokem. Orl lékař mě vyvedl z omylu.

dyňa
Kecalka 300 příspěvků 19.03.19 21:53

Nas chtela poslat z ORL ve 4.5 letech s dcerou na operaci,hur par dni slysela.Byla to ale tak zla a neprijemna MUDra,ze jsem hned sla k detske,naporucila si Aerius (nikdo nam ho nedoporucil,mela jsem to nactene),a za 3 dny mala slysela.Je to 2 roky zpatky a dobry.Nepozenu dite,ktere melo za zivot 1× atb,jinak nebyla nemocna krom rymy,na operaci!Jenze na nemocnost a vlastne na nic se nas pani doktorka neptala! :pocitac:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 442 příspěvků 20.03.19 08:18

@dyňa jenže tady se bavíme o dětech, které mají dlouhodobý problém

pleny
Nováček 6 příspěvků 20.03.19 21:06

My slyšíme hůř tak od začátku roku, od února huhňání a nyní přibylo spaní s otevřenou pusinkou a dýchání ústy přes den. Teď ještě asi k tomu bojujeme dokola s nějakou infekcí, má zduřenou bolestivou uzlinku na krku. Výsledky krve budou příští týden.

pleny
Nováček 6 příspěvků 21.03.19 13:59

Tak se nám potvrdil z krve cytomegalovirus - z toho ty teploty a uzlinky na krku. Jedné se o virové onemocnění, léčí se jen příznaky. Máte někdo zkušenost?

Váš příspěvek
Reklama