Zvětšená štítná žláza a hormon thyroxin - 5 let

196
9.3.11 22:41

Zvětšená št.žláza-5 let - thyroxin

Pěkný den,

dokázal by mi někdo prosím vysvětlit toto: dcera má diagnostikovanou zvětšenou št.žlázu a doktorka jí chce nasadit nějaký lék, který obsahuje hormon št.žlázy thyroxin. Nevíte někdo, kdo se orientuje v problematice, proč se to léčí medikamenty, když základem zvětšené štítné žlázy je nedostatek jodu? Proč se léčba nezačíná například zvýšeným přísunem jodu? Ještě doplním, že příznaky snížené nebo zvýšené činnosti št.žlázy nemá, pouze ji má zvětšenou.

Díky za případné info

A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
129
9.3.11 22:51

Snad nebudu psát úplné hlouposti,jsem laik,ale se zvětšenou štítnou žlázou jsem se také léčila. Já to chápala tak,že lék beru proto,aby se žláza ještě více nezvětšovala. Nechtěla jsem ale brát doživotně prášky, piju byliny (nepravidelně) - čaj na podporu funkce štítné žlázy a hlavně hodně do vaření používám mořské řasy. Obsahují spoustu jódu v té správně vstřebatelné formě. Používám Tulsi,Vakame a dávám je do každé polévky, při vaření luštěnin, do omáček. Vyvaří se v tom a já je pak ještě sním. Hladiny hormonů se mi upravily, nyní už žádné léky neberu, po třech letech jsem přirozeně otěhotněla a nemusela jsem brát léky ani v těhotenství. Držím palce, ať je líp!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
9.3.11 22:59

Já jsem to tak taky měla - teda byla jsem dítě, tak přesnou diagnózu nevím, ale říkali taky zvětšená štítná žláza. Našli mi to asi ve 4 letech. Dostala jsem prášky a měla za úkol jíst hodně ryb, jódu atd. atd. Takže se to léčilo kombinovaně…

Výsledek je, že se to nespravilo, když jsem se o to zajímala pak, tak diagnóza je autoimunitní thyreoitida - čili jestli to chápu dobře, štítnou žlázu mám už malou (aspoň to na utz vždycky říká :lol: ), ale nefunguje :nevim: Léky budu brát už navždy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Island
7.6.11 19:23

Štítná žláza

Vážení,pokusím se problematiku se štítnou žlázou uvést na pravou míru. Štítná žláza spadá pod řízení mozkovým kmenem a ve fázi akutního konfliktu dochází k posilování tj. množení buněk a funkce je zvýšená. Smyslem je zrychlení metabolizmu(bušení srdce,pocení…) při konfliktech typu : toto nikdy nezískám,na to jsem příliš slabá,hloupá,chudá atd…P strana - nedokážu „to“ chytit , L strana - nestíhám se něčeho zbavit ( i např. akcie). Po uvolnění konfliktu dojde k opravě provázené krátkodobým snížením funkce,poté opět zvýšení a poté normalizací.Pozor!! Změněné hodnoty mohou být i při poruše činnosti hypofýzy.
Naopak snížená funkce je způsobená nekrózou čili úbytkem tkaniva vývodů štítné žlázy. Ty jsou řízeny novým mozkem-Kortexem a konflikty typu : jsem příliš pomalá,abych tomu unikla,z toho se nedostanu,tomu neuteču, např. té rakovině… atd.. Po uvolnění konfliktu dojde k obnově funkce. Vidíte sami jakými fázemi tzv.„nemoc“ prochází. Záleží jen na tom,ve které vám lékařka zjistí hyper či hypo -funkci. Tím,že vám napíše Thyroxin,zabrání obnovení původní funkce,protože v krvi je detekováno dostatečné množství. Stálé množství v tabletách ovšem není schopní reagovat dle příkazů a potřeb organizmu a rozhodí to celý endokryní systém.A psycho-somatický spouštěč zůstává = nejedná se o příčinnou terapii. Mnoho mých klientek si jž léta recepty nechává napsat,aby nenaštvalo pí doktorku,ale nevyzvedá si je,protože mají dávno po problému. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
35863
7.6.11 20:25

hm, krasne uvedeno na pravou miru :-)

stitnice neni rizena ani mozkovym kmenem, ani kurou, ale hypofyzou.

k ostatnimu se nevyjadruji, podle me hovori samo za sebe :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Island
8.6.11 08:36

Štítná žláza a tzv. odborníci na chatu

Vážená, pokud se již snažíte deklarovat svou inteligenci a nadřazenost a radit ostatním ( já jsem pouze dál k dispozici informace i jejich zdroje plus podpírám vše mnohaletou praxí)buďte prosím korektní a uveďte,že hypofýza a její zvláštní biologické programy jsou řízeny právě mozkovým kmenem. To za prvé. Za druhé, hypofýza je spolu s brzlíkem a slezinou základem autoimunitních reakcí a významně se podílí i na řízení endokryního systému,co jsem nikdy nepopíral :),ovšem štítná žláza se skládá ze dvou různých vývojových plátků ( z původní Zygoty- jak jistě víte,že?) a proto je každá část řízena jinou částí mozku a reaguje na jiné druhy konfliktů,a to i samostatně bez vlivu hypofýzy ! A pokud tohle nevíte,a reaguje tak,že shazujete mne,jste prostě jen hloupá. Čím dříve si to uvědomíte,tím lépe pro vás. Budiž vám toto ponaučením do budoucna. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1
25.2.14 12:05

dotaz na imunitní zánět štítné žlázy u dětí

Pane „Island“, může způsobit zvětšení št. žlázy alergen? Např. kaju oil polykaný po kapkách? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama