Zvětšená uzlina na hlavě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Drndadvě
Stálice 52 příspěvků 21.03.18 03:25
Zvětšená uzlina na hlavě

Ahoj holky,
tak jsem si v lednu nahmatala na zadní straně hlavy bouli, byla jsem u lékařky, která mi řekla, že se jedná pravděpodobně o zvětšenou uzlinu. Dále mě o ničem neinformovala, pouze řekla, zda se bude zvětšovat, ať se zastavím. Boule mě bolí pouze, když ji víc zmáčknu, jinak jsem bez problémů, ale děsí mě to. Přijde mi, že se nepatrně zvětšila. Na internetu jsem si přečetla, že v případě, kdy mě uzlina nebolí může to být pravděpodobně nádor..co myslíte, mám znovu navštívit lékařku a poprosit ji o intenzivnější vyšetření? :nevim: :,(

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 21.03.18 05:32

Když se mi tohle stalo, okamžitě mi brali krev na všechna možná vyšetření a prohlédli mi všechny uzliny na těle. Ano, chtěla bych důkladnější vyšetření.
Mě uzlina bolela jako čert celou dobu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 05:58

Můžeš si i jako samoplatce zajit na sono a hned budes mit klid. pokud jsi nahodou z prahy, tak na poliklinice palackeho berou bez objednani a stojí to 200 kč.

Petruna21
Echt Kelišová 9781 příspěvků 21.03.18 07:04

To je můj staly problém léčím se s tím jakou dobu v hlavě mám ložisko a tam mi dělají samé uzliny 4 už mi vyndali do měsíce je tam mám znova a teď se mi tam udělali další naplněné krvi a to už je horší s tím se nedá nic dělat když mi to propichnou nejde to vždy zastavit.. Jdi na ORL a pak na chirurgii zda ti to vyříznou třeba :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 08:36

To jsou zase rady…Doktorka ma pravdu, zas tak se moc nesleduj, kdyby se uzlina zvetsila, doraz k lekari.
Nador na hlave vzadu je opravdu krajne nepravdepodobny.
Slyseli jste nekdy někdo také o tom, ze existuje i spousta naprosto banálních duvodu, proc se muze zvetsit uzlina? Proto se s takovým problémem chodi k lekari, ne hledat zavadejici informace na netu.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 21.03.18 09:11
@Anonymní píše:
To jsou zase rady…Doktorka ma pravdu, zas tak se moc nesleduj, kdyby se uzlina zvetsila, doraz k lekari.
Nador na hlave vzadu je opravdu krajne nepravdepodobny.
Slyseli jste nekdy někdo také o tom, ze existuje i spousta naprosto banálních duvodu, proc se muze zvetsit uzlina? Proto se s takovým problémem chodi k lekari, ne hledat zavadejici informace na netu.

Samozřejmě, proto by měl lékař zjistit, jaký důvod ta zvětšená uzlina má. Od toho, aby doufal, že to není nic vážného tady opravdu není. Může to být reakce na infekci v těle, ale i na rakovinu (NE na nádor na krku :roll: ), mononukleozu a podobně. Nevím, kam jsme se to dostali, že bychom si měli chodit všechno platit a pídit se po diagnozách.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 09:25
@radkka píše:
Samozřejmě, proto by měl lékař zjistit, jaký důvod ta zvětšená uzlina má. Od toho, aby doufal, že to není nic vážného tady opravdu není. Může to být reakce na infekci v těle, ale i na rakovinu (NE na nádor na krku :roll: ), mononukleozu a podobně. Nevím, kam jsme se to dostali, že bychom si měli chodit všechno platit a pídit se po diagnozách.

Ano, ale lekar musí posoudit, jestli je skutecne potřeba takova vysetreni delat - to je na jeho rozhodnuti, nikdo jiny, zadny laik na netu, ktery pacienta nikdy nevidel, nemuze posoudit, zda a jaka vystreni je potřeba delat. Doktor nema za úkol poslat pacienta na haldu vysetreni, i kdyz mu jinak nic není, jen pro klid pacienta. V tom pripade si pacient muze takove vysetreni zaplatit.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 21.03.18 09:28
@Anonymní píše:
Ano, ale lekar musí posoudit, jestli je skutecne potřeba takova vysetreni delat - to je na jeho rozhodnuti, nikdo jiny, zadny laik na netu, ktery pacienta nikdy nevidel, nemuze posoudit, zda a jaka vystreni je potřeba delat. Doktor nema za úkol poslat pacienta na haldu vysetreni, i kdyz mu jinak nic není, jen pro klid pacienta. V tom pripade si pacient muze takove vysetreni zaplatit.

Ano, takového doktora jsem také zažila, pak jsem se s boreliozou léčila pomalu rok, protože podle něj vyšetření nebylo potřeba :palec: Naštěstí jsem našla někoho, kdo na pojšťovny kašle a jde mu o zdraví pacienta, bohužel už v pozdějším stádiu nemoci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 10:42
@radkka píše:
Ano, takového doktora jsem také zažila, pak jsem se s boreliozou léčila pomalu rok, protože podle něj vyšetření nebylo potřeba :palec: Naštěstí jsem našla někoho, kdo na pojšťovny kašle a jde mu o zdraví pacienta, bohužel už v pozdějším stádiu nemoci.

A proto všichni, kdo mají zvětšenou uzlinu na zadní straně hlavy, kde je hmatna kazda drobnost, proti tvrdemu podkladu, musí mit boreliózu? :zed:
Navíc neverim, ze to bylo u tebe uplne stejne.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 21.03.18 16:15
@Anonymní píše:
A proto všichni, kdo mají zvětšenou uzlinu na zadní straně hlavy, kde je hmatna kazda drobnost, proti tvrdemu podkladu, musí mit boreliózu? :zed:
Navíc neverim, ze to bylo u tebe uplne stejne.

Co to meleš? Zvětšenou uzlinu jsem měla kvůli něčemu úplně jinému, na což lékař přišel, protože nebyl líný mi vzít krev.
Moje borelióza byl příklad selhání lékaře, který mi odmítal vzít krev, s uzlinou to vůbec nesouvisí.
Představ si, že jsem přišla se zvětšenou uzlinou na krku, bolestivou, nic jiného mi nebylo a byla mi odebrána krev na nejrůznější nemoci, které by to mohly způsobovat.
Klidně mi nevěř, je mi to srdečně jedno, odpovídala jsem zakladatelce, tvoje zdraví je mi šumák.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 18:21

No vida, takze to bylo vlastne uplne jinak…ale uz ted je vsem jasne, ze jde o selhani lekare, protoze byl liny nabrat krev na uplne vsechno, co ho napadne… :pocitac:
Takze rada k cemu?

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 21.03.18 19:14
@Anonymní píše:
No vida, takze to bylo vlastne uplne jinak…ale uz ted je vsem jasne, ze jde o selhani lekare, protoze byl liny nabrat krev na uplne vsechno, co ho napadne… :pocitac:
Takze rada k cemu?

Já nemůžu za to, že neumíš číst. A ano, selhání lékaře to v případně boreliózy bylo, také se jej to dotklo.
Rada k čemu? K tomu, že zvětšená uzlina má řadu příčin a je potřeba zjistit, o kterou se jedná, což pohledem nejde :palec: takže k tomu, aby si vyžádala vyšetření, na jaké má nárok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 21:16
@radkka píše:
Já nemůžu za to, že neumíš číst. A ano, selhání lékaře to v případně boreliózy bylo, také se jej to dotklo.
Rada k čemu? K tomu, že zvětšená uzlina má řadu příčin a je potřeba zjistit, o kterou se jedná, což pohledem nejde :palec: takže k tomu, aby si vyžádala vyšetření, na jaké má nárok.

A to jsou jaka vyšetření? Bajecne jsi ji poradila, ted jiste vi, co presne ma pozadovat, protoze na to ma narok. :lol: Narok na cokoli nema, o tom, co se ma vysetrit rozhoduje lekar, ne pacient, ani internetovy odbornik.
Pockala bych tak dva tydny nebo o neco dele a pokud se boule nezmensi nebo se zvetsi, vyrazila bych znovu k lekari, takze bych udelala to, co mi lekar rekl…Teprve pak je podle me cas resit nejaka dalsi mozna vysetreni…ale na paniku je porad jeste casu dost..
Mmch- duvod zvetsene uzliny klidne od pohledu zrejmy byt muze a nekdy staci kvalitni anamneza a dalsi vysetreni jsou uplne zbytecna.

Drndadvě
Stálice 52 příspěvků 21.03.18 21:35

Holky, díky, jsem jen děsně vyděšená, protože jsem na bouli přišla v lednu a hned šla k lékařce, která mi řekla ať přijdu až se boule nedej bože zvětší. Možná je to jen pocitové, že se boule trochu zvětšila já prostě nevím, jen nechci něco zanedbat. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 21:55
@Drndadvě píše:
Holky, díky, jsem jen děsně vyděšená, protože jsem na bouli přišla v lednu a hned šla k lékařce, která mi řekla ať přijdu až se boule nedej bože zvětší. Možná je to jen pocitové, že se boule trochu zvětšila já prostě nevím, jen nechci něco zanedbat. :nevim:

Tak jestli je tam porad, nebo mas pocit, ze se zvetsila, tak tam dojdi. Klidne to muze byt jen treba tukova bulka, ve vetsine pripade to nic vazneho neni.
Tady maji hned vsichni rakovinu, nebo boreliozu v poslednim stadiu pred smrti. Ve skutecnosti to tak neni, protoze tukovou bulku nebo bezne zvetsenou uzlinu nema uz pak nikdo potrebu resit, ani o tom psat na netu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama