Zvětšená zornička a propadlé místo vzadu na hlavičce u ročního mi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.1.22 21:35

Zvětšená zornička a propadle místo vzadu na hlavičce

Ahoj holky, jsem prvorodičky a mám skoro ročního prcka. Je to pár dnů, co jsem si všimla, že má pravou zornicku oka nepatrně větší než u oka druhého. Opravdu se na to musím ale zaměřit, normálně si toho člověk prý nevšimne, tvrdí mi manžel. No a k tomu má v zadu na hlavičce jedno takové propadlejsi místečko, může tam být další fontanela? Je to na té stejné straně, kde má na oku větší zornicku. Bohužel jsem z toho celá nesva. Může to znamenat něco špatného? Syn se narodil pomocí kleští, takže mu vyšetření ocicek dělali již v porodnici a vše bylo v pořádku. Tak nevím, zda se objednat někam na oční, ač nemám od pediatr žádné doporučení, nebo se o tom zmínit až půjdeme na preventivku. Ona je taková, že si myslím by mi ani doporučení nedala a řekla by mi, že to moc řeším, jak ji znám.. Máte někdo podobné zkušenosti a nic to neznamenalo? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8199
21.1.22 21:43

Asi bych žádala oční vyšetření a také neurologii. Rozdílné zorničky může a nemusí nic znamenat. Zkus si najít pojem Anizokorie.
A ta prohlubeň…možná z kleští při porodu. Fontanrla je jen jedna a na svém místě, na temeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
21.1.22 21:43

Nekteri lide maji zornicku vetsi od prirody, ale nechala bych to zkontrolovat, normalne bych objednala syna na ocni, poprosila bych doktorku o zadanku, kdyz neda, tak objednej bez toho…resp. objednej klidne hned, treba v Praze se docela ceka a zadanka bud bude nebo ne…je dobre to vedet, jestli ma opravdu jednu vetsi, a ze je to prirozene…co kdyz se nekde bouchne treba vic do hlavy, zornicky se po takovem urazu sleduji a bylo dobre vedet, ze ma jednu vetsi normalne a ne treba nasledkem urazu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 21:47

@Melodie91 no, on asi před dvěma měsíci spadl, přímo obličejem na zem z postele. Byli jsme na pohotovosti, ale nenapadlo mě, že by to měl následek toho pádu. Ach jo, čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se toho všeho bojím. Vypadá přitom tak spokojene. Určitě v pondělí zavolám. Nejsme z Prahy, tak ani nevím, zda má doktorka vyšetřuje takhle malé děti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 21:55

@pannda Mě to právě na pohmat přišlo jako další fontanela, ale malá, tak půl cm.. Tak jsem myslela, že se tam nachází i další lebecni švy.
Na oční nás objednám. Snad naše dr bere i takové prcky. Vůbec se na to netesim a doufám, že bude vše v pořádku.. Podle fotek jak jsme teď koukala na tu vadu to nemá vůbec tak moc..

• Citovat
  • Nahlásit
2175
21.1.22 22:38

Hlavně klid…pokud ho nedávno vyšetřovali po pádu na hlavu a neviděli rozdíl ve vel. Zornicek tak to takiva hrůza určitě nebude… Normálně ho lze objednat kamkoliv k ocnimu kde „berou“ na Opavsku se čeká i 4m na ocare.. Takže kamkoliv zavolat a objednat se… Někde berou malé děti přednostně… Co se týká té prohlubne na hlavě… Kdy jdete na preventivku? Nebo při nejbližší návštěvě dr. Bych na to dr. Upozornila.. A doporucuju si najít pediatra ke kterému budete mít důvěru a když řekne nic to není budete mu věřit… I kdyby jste měla třeba k dr. Dojíždět dal atd..
Z vlastní zkušenosti vím že je velmi důležité mít pediatra kterému jako odbornikovi věřím a nepochybuji že dítě vyšetří důkladně, je dobrý diagnostik a není to žádný laidak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
21.1.22 22:42

A propo zornicky a jejich rozdílnost se sleduje po pádu jsou projevem třeba otřes mozku atd.. Takže po 2 m. Si nemyslím že by to bylo pádem.. Jestli manžel rozdíl nevidi někdo jiný kromě vás ano? Někdy mají maminky schopnost vypozorovat i nevypozorovatelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat