Zvětšené ledvinové pánvičky miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4973
30.11.21 06:23

Zvětšené ledvinové pánvičky miminka

Synovi po porodu zjistili zvětšené ledvinové pánvičky, teď jsme byli v 8 týdnech na kontrolu a má na jedné ledvině 8 mm a na druhé 5 mm. Máte s tím nějakou zkušenost? Ani nevím, jak moc to má zvětšené, jaké hodnoty jsou ještě v normě. :think: prý ho nemám koupat, jenom opláchnout, i když nechápu jak to spolu souvisí. Jak jste mimčo myli? I kdybych ho osprchovala tak tím tu vaničku napustím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66538
30.11.21 07:47

@Saidy nesmí ti prostydnout, proto se nedoporučuje koupání ale osobně jsem koupala a to měl syn 4.st postižení, tedy nejhorší. Předpokládám, že vás čeká další vyšetření. Vesměs z toho děti vyrostou.. kdybys měla otázky, klidně napiš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33774
30.11.21 10:54

To je poměrně běžný nález. Syn je sledován na nefrologii se stejnou diagnózou. Máme teda nějaký další věci v anamnéze.
Koupali jsme úplně normálně. Dej teplou vodu, zábal do osušky a přiměřeně ho oblékej. Zas ať ho neupečeš :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
30.11.21 11:07

Jsem ve 31tt a moje malá má úplně stejný nález. Dr. mi říkala, že do porodu nebo po porodu se to samo upraví, tak jsem zvědavá. Mám z toho smíšený pocity, protože nevím, co nás čeká.
Byla jsem kvůli tomu i v Gennetu, ale tam mi dr řekl, že podle něj je to v normě, že do 10mm by to neřešil, a ať se s tím zbytečně nestresuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat