Zvětšené nosní mandle, stafylokok...trhat?

Anonymní
24.2.20 12:28

Zvětšené nosní mandle, stafylokok...trhat?

Dcera 5 let, předškolák, do září 2019 max lehká rýma jednou za rok, od září 14 dnů nemocná, 10 zdravá a pořád dokola, rýmy, kašel k tomu, letos jí na orl našly zveětšené mandle, krční, i nosní (II-III), k tomu z výtěru krku zlatý stafylokok ++ (ve velkém množství), dány antibiotika na 7 dnů Amoksiklav, v průběhu přestala chrápat, konečně neměla plný nos, po dvou dnech po dobrání pátá nemoc, po skončení rýma, kašel, kontrola na orl, v pátek výsledky - stafylokok ve stekném množství. Prý mám dvě možnosti: 1) vytrhnout nosní mandle, že se v nich stafylokok prý asi drží 2) zkusit léčbu broncho waxem (nevím zda píši dobře). Jdu do druhé možnosti. Po třech měsících máme pak jít na kontrolu.
Opravdu není jiná možnost léčby? Mandle musí v případě neúspěchu opravdu ven?

Zkoušeli jsme i homeopatika Lymphomyosot a Thuyu na mandle…

Děkuji za rady a zkušenosti.

Anonym - zdravotní stav dcery.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4682
24.2.20 12:47

Já musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí - nechat je synovi vzít - není prakticky vůbec nemocný, a když tak fakt lehký průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
24.2.20 13:15

Odebrání nosních mandlí je brnkačka a pokud svou funkci filtru přestanou plnit a naopak se stanou ložiskem nákazy, tak není nic lepšího než je nechat odstranit. Je to otázka dvou odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
24.2.20 13:23

Synovi jsem nechala nosní mandli odstranit na podzim a od té doby nemá problém s ušima a konečně se může normálně vysmrkat. Sice to nebyl úplně super zážitek, ale dělá se to ambulantně a druhý den už je dítě víceméně v pohodě. Nemocnost to ale nevyřešilo, stafylokoka a angínu měl přes Vánoce a od té doby má pro změnu zvětšené krční mandle. Tam bych ale šla na zmenšení/odstranění jen v případě krajní nouze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 13:24

Děkuji za názory… Koukala jsem, že je i nějaká šetrnější metoda odebrání mandlí… Má to smysl?
Dcera je u lékaře hysterická a to i třeba na běžné kontrole, nedovedu si takový zákrok s ní představit..

Anonym, zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.2.20 13:28

@barbuchablond Ty jo, tak kdyby to nemělo vyřešit nemocnost, hlavně tedy toho stafylokoka, tak je v našem případě zbytečné tam chodit..

A právě proto vůbec nevím…

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
1269
24.2.20 13:30

Normální postup je ráno příjem, dopoledne zákrok, odpoledne (k večeru) domů a týden mimo kolektiv. V Modřanech to dělají úplně ambulantně - příchod, zákrok a po probrání domů. Nehradí to pojišťovna a dělají to jinou metodou (plazma tuším). Mě ovšem odradilo, že veškeré případné komplikace se stejně řeší v klasické nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
24.2.20 13:33
@Anonymní píše:
@barbuchablond Ty jo, tak kdyby to nemělo vyřešit nemocnost, hlavně tedy toho stafylokoka, tak je v našem případě zbytečné tam chodit..

A právě proto vůbec nevím…

Zakladatelka

Tak kdoví, kdo to do školky přitáhl, to je prostě líheň bakterií a virů, takže si to vzájemně předávají :nevim: Ale pomohlo to na takové ty klasické rýmičky a kašlíky - nejde mu to do uší a průběh je o hodně lehčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 14:58

@barbuchablond Děkuju, ach jo, tak mám o čem přemýšlet..

• Nahlásit
  • Citovat
4682
24.2.20 15:08

My jsme nechávali odstranit plazmou na klinice, takže jsme přijeli, se synem jsem šla až na sál a držela jsem ho za ruku dokud neusnul, hned po probuzení už byl zase u mě. Odpoledne jsme šli domu a večer se sny ptal, kdy pujde na operaci…takže naprostá pohoda. Jinak po výkonu jedl normálně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 15:16

@Irinka0210 A cena výkonu prosím? Takže bolestivost v pohodě ve vašem případě.

Zní to dobře.. Určitě si zjistím více informací. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
4682
24.2.20 17:27

Cena byla 20 tisíc. Ano, odpoledne jedl normálně mekáč, zmrzku a večer fakt nevěděl, že byl na operaci, navíc bez hospitalizace, což je take super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
27.2.20 17:22
@Anonymní píše:
Dcera 5 let, předškolák, do září 2019 max lehká rýma jednou za rok, od září 14 dnů nemocná, 10 zdravá a pořád dokola, rýmy, kašel k tomu, letos jí na orl našly zveětšené mandle, krční, i nosní (II-III), k tomu z výtěru krku zlatý stafylokok ++ (ve velkém množství), dány antibiotika na 7 dnů Amoksiklav, v průběhu přestala chrápat, konečně neměla plný nos, po dvou dnech po dobrání pátá nemoc, po skončení rýma, kašel, kontrola na orl, v pátek výsledky - stafylokok ve stekném množství. Prý mám dvě možnosti: 1) vytrhnout nosní mandle, že se v nich stafylokok prý asi drží 2) zkusit léčbu broncho waxem (nevím zda píši dobře). Jdu do druhé možnosti. Po třech měsících máme pak jít na kontrolu.
Opravdu není jiná možnost léčby? Mandle musí v případě neúspěchu opravdu ven?

Zkoušeli jsme i homeopatika Lymphomyosot a Thuyu na mandle…

Děkuji za rady a zkušenosti.

Anonym - zdravotní stav dcery.

Doporučuji vyhledat homeopata, zkusila jsi sice homeopatika, ale bez patřičných znalostí to nepůjde, ono každý radí vytrhnout a je klid, ale tím vyřešíš často jen ty mandle ale ne imunitu. Doktoři rádi trhají mandle, operují slepé střevo, jenže pak to v těle chybí, nic tam nemáme zbytečně. Alopati prostě neumí léčit ani přemýšlet holisticky, je nutné brát tělo jako celek, ne jen pouze „to“ fyzično. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
28.2.20 09:55

Sorry, ale pokud zakladatelka nechce jít cestou klasické medicíny, tak prostě stačí pár let počkat, ony ty mandle pak nezlobí, protože dítě vyroste. Homeopatie je strašný bullshit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
29.2.20 07:56

Promiň, ale aby homeopatie pomáhala, musí o ní člověk hodně vědět, což moc lidí u nás v ČR zas není, to samé aby doktor mohl léčit, musí pár let studovat a něco o tom vědět, operaci slepaku si nikdo nenechá udělat od vyučeného opraváře zemědělských strojů :nevim:. Je potřeba vědět, komu se svěřit do rukou, samozřejmě jak alopatie, tak homeopatie má své limity, jenže často, kde je hranice alopatie, nastupuje homeopatie. A je každého volba, co si vybere a na jakou cestu léčbou se dá, pokud neuznáváš homeopatii, nemusíš jí hanit, páč zakladatelka asi proti úplně není, když ji podomácku vyzkoušela, ale proto jsem jí psala, že jí nepomohla, protože to není akutní věc, ale trvající delší dobu a pomohl by jí jen homepat (nejlépe postklasický). :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama