Zvětšené uzliny 17m batole

4.11.20 12:17

Zvětšené uzliny 17m batole

Dobrý den, potřebovala bych se tu poradit, nechce se mi teď běhat k doktorovi, když toho teď tolik lítá… Jde o to, že můj 17Měsíční syn má jednak dlouhodobě hmatné oválné uzliny nad krkem na temeni hlavy na obou stranách, to jsem naší lékařce už říkala nejmíň třikrát, protože to má už opravdu X a X měsíců, ale na to mi ona pokaždé řekne pouze to, že to je normální a že kolem něho asi prošel nějaký vir. Ani jednou je neprohmatala. Divné je mi to proto, že už to má opravdu snad rok. Nicméně, co mě děsí víc, před chvílí měl otočenou hlavu hodně do strany a úplně mě praštila do očí boule na krku! Když hlavu otočil zpátky tak jsem jí nahmatala, ale už nebyla vidět, není ani tak velká, jak to vypadalo, ale myslím si, že ten centimetr nebo o něco málo víc, určitě má. Také je to trošku jiná uzlina, než jsem zvyklá u sebe, je úplně pohyblivá prostě mi lítá pod prstama. Nemocný vůbec není a ani nebyl, za svůj dosavadní život měl akorát jednou rýmu. Není ani po očkování. Akorát mu rostou zuby, může to být z toho? Měla bych se stresovat? Riskovat návštěvu lékaře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
207
4.11.20 12:26

Ta „létající“ uzlina bude pravdepodobne tukova bulka…nema maly seboreu? Od toho by mohly byt zvetsene ty uzlinky na temeni, nas maly je mel prave od toho… Take nekolik měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.11.20 12:35
@Jukat píše:
Ta „létající“ uzlina bude pravdepodobne tukova bulka…nema maly seboreu? Od toho by mohly byt zvetsene ty uzlinky na temeni, nas maly je mel prave od toho… Take nekolik měsíců.

Ano, tu měl, ještě teď tam má ty staré supiny, co se mi nepodařilo vycesat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22363
4.11.20 12:36
@cernycajscitronem píše:
Dobrý den, potřebovala bych se tu poradit, nechce se mi teď běhat k doktorovi, když toho teď tolik lítá… Jde o to, že můj 17Měsíční syn má jednak dlouhodobě hmatné oválné uzliny nad krkem na temeni hlavy na obou stranách, to jsem naší lékařce už říkala nejmíň třikrát, protože to má už opravdu X a X měsíců, ale na to mi ona pokaždé řekne pouze to, že to je normální a že kolem něho asi prošel nějaký vir. Ani jednou je neprohmatala. Divné je mi to proto, že už to má opravdu snad rok. Nicméně, co mě děsí víc, před chvílí měl otočenou hlavu hodně do strany a úplně mě praštila do očí boule na krku! Když hlavu otočil zpátky tak jsem jí nahmatala, ale už nebyla vidět, není ani tak velká, jak to vypadalo, ale myslím si, že ten centimetr nebo o něco málo víc, určitě má. Také je to trošku jiná uzlina, než jsem zvyklá u sebe, je úplně pohyblivá prostě mi lítá pod prstama. Nemocný vůbec není a ani nebyl, za svůj dosavadní život měl akorát jednou rýmu. Není ani po očkování. Akorát mu rostou zuby, může to být z toho? Měla bych se stresovat? Riskovat návštěvu lékaře?

Ne, neres to. Deti maji uzliny hmatne normalne, muzou se zvetsovat pri infekcich, pokud to ma dlouho porad stejne, nic hrozneho bych necekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
4.11.20 12:40

Promiň, ale jestli se bojíš vic korony než návštěvy lékaře, tak si blázen! Obzvlášť kdyz jde o malé dítě. Dneska doktoři zvětší části objednávají aby se jim v čekárně neshromažďovali lidi. Zavolej doktorce, zeptej se jestli je možný se domluvit na určitou hodinu kdy tam můžete dojít když máš takový strach a nech ho prohlédnout od doktorky. Neříkej mi, že ti pro klidné spaní stačí rada z internetu 8o Věřím, že to nic nebude, ale rozhodně bych to neřešila na emiminu, ale s opravdovou doktorkou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66334
4.11.20 13:08

@cernycajscitronem male deti na ty uzliny trpi, staci maly infekt a zvetsi se. Ovsem kvuli korome bych se nestrachovala a k doktorce klidne zasla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
4.11.20 13:23

Malej ma taky viditelne a hmatne uzliny uz silene měsíců, doktorce jsem to rikala, neresila, tak predpokladam, ze je to normalni. Nemocny byl jednou, ale kdyz vezmu, ze je to furt nějaký ockovani, tak se ani nedivím, ze ten system reaguje. Zubarka mi na to rekla, ze od zubu by reagovaly podcelistni, na krku uz je to daleko. Ale teda musim se pridat, navsteva lekare prece neni risk, mas rousku, vezmes dezinfekci a u nas jsem treba uz od jarni uzavery nikdy v ordinaci nepotkala vic nez jednoho pacienta a to jsme se v podstate jen mijeli. Pred tim to naopak bylo na hodiny cekani kolikrat a to teprve bylo tam s tema nachrblanejma deckama sedet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52023
4.11.20 13:24

Moje dítě je mělo permanentně zvětšené několik let v kuse, přitom jinak bylo vzorně zdravé. Dr. o tom věděla, mrkla na ně, ale neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat